Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2507 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: cahillik nedir kime cahil denir ( Cahil cahilligini Kabul edermi ?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    @akbaba

iyi diyorsun, bilmediğimiz yerde bizde bilgisiziz, herşeyi bilmek ALLAH'a mahsustur ve bizler bildiğimizi sanarak yanılırız..

Fakat..sen veya bizler, bilmediğimizi öğrenmeye gayret ederiz, okuruz araştırırız.

Bu Mantık ve hazırlılık Cahillerde yoktur sanırım, Eğitimsizlik Cahilliğin ana kaynağıdır diyelim peki, Eğitim olmadan bu yaş'a geldim, bana bildiklerim yeter, bana akıl öğretmeyin, bildiğimi anlatmayın diyenin tanımı nedir?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    834
    262 mesaja 544 teşekkür aldı
    Alıntı Prens-66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @akbaba

iyi diyorsun, bilmediğimiz yerde bizde bilgisiziz, herşeyi bilmek ALLAH'a mahsustur ve bizler bildiğimizi sanarak yanılırız..

Fakat..sen veya bizler, bilmediğimizi öğrenmeye gayret ederiz, okuruz araştırırız.

Bu Mantık ve hazırlılık Cahillerde yoktur sanırım, Eğitimsizlik Cahilliğin ana kaynağıdır diyelim peki, Eğitim olmadan bu yaş'a geldim, bana bildiklerim yeter, bana akıl öğretmeyin, bildiğimi anlatmayın diyenin tanımı nedir?
    bilmedigini kabul edip,ögrenmek istiyorsan,senden kimseye zarar gelmez,
    bilmedigini, kendin kabul etmiyorsan, senin yazdigin gibi, cahil ama cahil oldugunun farkinda degil,bana akil ögretmeyin,bana bildiklerim yeter,diyen insanlardan uzak durmak lazim,yukardaki atasözünde böyle insanlara aptal deniyor.
    benim etrafimda böyle cok insan var,hele bu internet cikti cikali,herkes uzman oldu,aslinda dünyadan haberleri yok,tv'de tartisma programlarini izleyip,Müslümanlari-dünyayi-Türkiyeyi kurtarmaya calisan insanlar var.
    bence internet bilgi icin kullanildigindan cok, insanlari cahil ediyor. yarim-yamalak birseyler duyup uzman olan cok kisi taniyorum....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)