Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2505 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sınır Sigortası

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye Tanyel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Marburg
    Ettiği Teşekkür
    86
    46 mesaja 167 teşekkür aldı
    Merhaba arkadasim,
    Evet sinirda yanilmiyorsam 3 aylik Trafik sigortasi (Haftpflichtversicherung) yaptirmaniz gerekli. Zaten onu yaptirmadan Türkiyeye aracla girmenize izin verilmiyor. Yaptirmaya mecbursunuz.
    Yabanci ülke vatandasi olmaniz bir engel teskil etmez. Kaldiki mavi kartiniz varmis.
    Maalesef kasko yaptiramazsiniz, sadece mecburi trafik sigortasi yaptirabilirsiniz.
    Diger kapilardan yapilip yapilmadigini bilmiyorum, ben sürekli Kapikuleden giris yaptim orda var. Lakin baska bir yerde bir vatandasi yesil kartta TR kapali oldugu icin Kapikuleye gönderdiklerini okumustum. Sizi Almanyaya geri yollamazlarda iceri almazlar mecbur Kapikuleye gidersiniz.

Yesil kartiniza iyi bakin, eger ki aracla geciceginiz ülkelerden baskalarida kapaliysa o ülkeler icinde sigorta yaptirmaniz gerekli.
    Benim size tavsiyem kendi sigortanizla konusun belki TR yi kapsam icine alabilirler ekstra bir ücret karsiligi yada gidin sigortaciniza size elden yesil kagidi TR acik sekilde imzalayip versin.

Benimde bundan önce TR ye giderken yesil kartta kapaliydi, Kapikulede yaptirdim. Geri gelince sigortaya yolladim kagidi ücretini onlardan aldim. Sigortaniza bunlari hep sorun...

2. Tanyel üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)