Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3206 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alman vatandasligindan türk vatandasligina gecis

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    22 mesaja 25 teşekkür aldı
    Sagol turan38. Bende normal bir vatandaş için sebep gösterilecek hiç bir konu olmadığını duymuştum, amma yinede sormakta bir fayda vardır. Benim Thailand´li iş arkadaşıma mümkün çünkü onların miras konusunda gerekçeleri var.

Biraz temel konudan ayrılıyoruz amma sizce Türk vatandaşlığına gerin dönmekte veya alman vatandaşı kalmakta daha fazla yarar varmı? Yas 40 ve 7 seneden beri alman vatandaşıyım.
    Benim görüşümde alman vatandaşlığın Vize konusundan hariç hiç bir faydası yok. Türkiyede Mavi kartın olsa bile her yerde insanı uğraştırıyorlar. Türkiyede emekli olmak için Türk vatandaşı olmak daha iyi mi olur yoksa fark etmezmi.

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    11 mesaja 16 teşekkür aldı
    selamin aleyküm arkadaslar ffb isimli arkadas senin problemin aynisi bendede fazlasiyla var ne yapacagimi biliyorum ama tüekiyede 1,5 yil calismisligim var

2004 de alman vatandasi oldum 10 yil tr vatandasi olarak calisdim 01,08,2015 de izinde sgk na gidip durumumu izah ettim 10 yil tr vatandasi olarak borclana bilirsin

1.5 yilda tr de sigortali calismisligin var eeeeee sonuc sonur tr de emekli ola bilmek icin 5200 is günu ve 15 yil 2 ay en az calismis görünmen lazim benim 3 yil yani 1ooo gün eksik ya

ni 3 yil sonra alman vatandasi olsam alman vatandasligin dan cikmadan tr emekli ola biliyor idim .Ama simdi bu mümkün deyi alman vatandasligindan cikip 3 yil almanyada veya tr de

sigortali calisirsam 52 yasinda emekliyim sorun bu simdi alman kurunlarina gittim ben tekrar tr vatandaslina gececem diye bana almanyaya bügün gelmis gibi önce 1 yiol sonra 2,yil

sonra birdaha 2 yil sonra 5 yil oturum veririz 10 yilin sonunda eger sosyal yardim aliyorsan umbefistet alirsin dediler sinir bozucu ciknm bu isin icinden torba kanun cikariyorsunuz

durumu iyilestirmek icin böyle günü ve yili yetmiyenler sikinti yasarsa ne yapacak Sayin avrupa bakani kac gurbetciyle konustunuzda torba ayasa cikardiniz
    Konu topcam tarafından (30 Ağustos 2015 Saat 15:30 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)