Herkese selamlar,
daha önce de buna benzer bir konu acmistim ama neyazikki herhangi bir neticeye ulasamadim.
Annemiz bizi maalesef cok ani bir sekilde yalniz birakti, daha annemin vefatina üzülemeden babama nasil yardim edebilirim diye düsünmeye basladim.
Iste bu asamada sizlerin tavsiyelerinize ihtiyacim var, annemle babam Tr'de yasiyorlardi babam annemin vefatindan sonra 85 yasinda yalniz kaldi bende tek cocugum vede 20 yildir Almanya'da yasiyorum 3 hafta ücretsiz izin alarak yanina giittim vede bürokratik isleri halletmesine yardimci oldum. 2 tane huzurevinde siraya girdik 6 ay ila 1-1,5 yil gibi bir bekleme süreleri var, bir tane bakici buldum yarim gün gelecek yemek, camasir vs. gibi islerini halledecek.
Bende 2004 yilindan itibaren Alman vatandasiyim , calisiyorum vede esimden ayri yasiyorum. Simdi sizlere sorum su, ben babami enaz 5-6 aylik bir sure icin yanima aldirmayi cok istiyorum, bu Alman makamlarinca mümkünmüdür? bunun icin ne yapmam gerekir yasal uygulama nedir? Saglik sogortasi vs. bu konuda lütfen hertürlü tavsiyeye acigim , cevaplarinizi esirgemeyin , simdiden cok tesekkürler..