Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2531 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bosanma Konusunda bilgiye ihtiyacim var

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    5 mesaja 71 teşekkür aldı

Bosanma Konusunda bilgiye ihtiyacim var

herkese merhaba Stuttgart tarafinda kaliyorum....boardda takip ettigim kadariyla gercekten hukuk konularinda deneyimli güzel bilgi sahibi insanlar var...benim acilen sizin gibi tecrübeli insanlardan akil almaya tecrübelerine ihtiyacim var..yasim 37 ve 3 cocugum var (zwielinge 12-12 ve 1)..hicbir kötü aliskanligim yok sigara dahi icmem ama esimle bir cok sebebten anlasamiyoruz..yataklarimiz 1 yili gecik süredir ayri..ilk önceleri sürekli ayrilmak istiyor ve nedensiz bir sekilde sürekli kavga cikariyordu ve ben sürekli onu alttan aliyordum ...ama dayanacak gücüm kalmadi ve en sonunda da evet ayrilalim dedim..simdide herseyi senin basina yikacam seni fena yapacagim gibisinden tehditler ediyor..ve git mahkemeye ben de ayrilmiyacam diyecegim her seyi senin agzindan burnundan gecirecegim sana hayati dar edecegim diyor..ve nedenini anlamis degilim..banada yapacak fazla bir sey birakmiyor....oturdugumuz ev eigentumswohnung ikimizin üstüne ve borcunu 2 sene önce bitirdim..ve simdilerde komple renovierung yapiyorum..cocuklar ve annesi evde kalsin istiyorum..ben kendime kücük bir yer bulup evden ayrilacagim..ama kafam cok karisik icinden cikamiyorum..cok fazla cevremde yok olanlarda bu konularda benim gibi cok bilgisiz..avukatlarda cok güvensiz ve hemen isin maddi kismini bakiyor..kimse iyi bir sey demiyor anwaltlar icin..ben maschienenbau fabrikasinda als industrieelektroniker olarak calisiyorum monatliche bruttom 2800 euro civari benden ne kadar keserler hic bilmiyorum..neler yapmam gerekiyor gercekten bilmiyorum..avukat bulup görüsmeden önce sizin gibi deneyimli insanlarin verecegi bilgilere ihtiyacim var..bana yardim ederseniz sevinirim..simdiden herkese tesekkürler..

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye VoLKan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Oberhausen / Zonguldak / PS4 Pro / Androit / Samsung Smart Tv
    Ettiği Teşekkür
    74
    62 mesaja 377 teşekkür aldı
    arkadasim 3 cocugun var allah bagislasin , yuva kurmak cok zor ama yuva yikmak 1 dakkalik is , bence sen esinle güzelce otur konus 3 cocugumuz var hatta 1 tanesi daha 1 yasinda demissin ( 1 senedir ayri yatiyoruz diyorsun ama cocuk konusuna gelince bu cocuk isi nasil oluyoo anlam weremiyorum ve bu konuya cok kiziyorum acikcasi ) 3 cocuk anadan babadan ayri yasiycak almanya gibi bir yerde cokmu kolay zannediyorsun , anne babanin günahini 3 cocuk neden ceksin , sicak yuvada ana baba olan bir yuvada büyümek yasamak warken , ana ayri yerde baba ayri yerde cok zor , sen beni dinle ve bir cok arkadasimizda bunu diycektir sana burda asla direk sana sunu yap bunu yap söyle bosanirsin demezler sanmiyorum ve ve yuvani kurtarmaya calis , yikmak cok kolay usta bunu hic mi ama hic unutma !!!

cok iyi bilmiyorum ama senin yasiycan para netto 1200 € gerisine el koyarlar ve esine werirler diye ben biliyorum , kisaca sen gibi ben cok cevremde gördüm ve inlediklerini agladiklarinida gördüm , almanyada bir erkek heleki calisiyorsun ve gelirin de sanirim iyi bosuna calisirsin , neyse bu konu baska konu sen yukarda dediklerimi dikkate al ve yuvani kurtar , tatile gidin vakit gecirin cok secenekler var usta , insallah yuvani kurtarirsin , saygilar

4. 9 kişi VoLKan üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    şimdi bir çok kişi yok evliliği kurtar filan yazacak ama benim fikrim ip nerden inceldiyse oradan kopsun

zarla zorla güzellik olmuyor

arkadışın hanımı da karakter olarak zaten pek ince düşünenlerden biri değil buda yazıdan anlaşılıyor

zaten çoluk çocuğu düşünse böyle bir şeyi yokuşa sürmez ... nedense bazen bayanlar böyle bir psikolojiye giriyorlar

arkadaşım avukata gitmekten başka çaren yok

evlilik süresince elde edilen taşınır ve taşınmaz varlıklar ortak sayılır

Alman Medeni Kanunda Türkiye deki gibi hangi tarafın suçlu olduğu gibi bir durum yok

boşanmak isteyen mahkemeye başvurur ve süreç başlar

boşanma süresinde boşanmak istemiyorum diyemez fakat süreyi uzatabilir (zaten 3 sene sonra otomatik olarak boşanmaya dönüşür)

ilk önce bir sene ayrı yaşamanız gerek ondan sonra esas boşanma süreci başlar

Mallar paylasılır eşinin nafaka ve çocukların nafkası karara bağlanır onu avukat hesaplayabilir

senin emeklilik primlerinden birazı eşinin üzerine kaydırılır

iki tarafta boşanmaya taraflı ise süreç hızlı işleyebilir
    Konu hOrOz tarafından (24 Nisan 2017 Saat 12:07 ) değiştirilmiştir.

6. 4 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    öncelikle almanyadami türkiyedemi bosanmak istiyorsun o önemli almanyada bosandiginda horoz arkadasin da dedigi gibi suclu sucsuz aramiyorlar yani aldatmada olsa bir hakli haksiz yok sacma bir kanun maasinin 4/3 cocuklara gider esin yer onuda, is degistirip cok calisip az gösterirsen birsey alamaz ancak, zaten 1 sene ayrisiniz yani ayni evin icindede olsa ayriyiz demeniz yeterli yarin davayi acabilirsin, cocuklarin velayetine jugentamt karar veriyor ortak velayet yaptirin,

olmuyorsa olmuyor uzatmaya gerek yok bir insan icin kisa ömründen taviz verme dunyaya birkere geliyoruz eger bir insana yaranamiyorsan senin o kadar yapmana ragmen degerini kiymetini bilmiyorsa yol verceksin cocuklar öyle yada böyle illaki büyüyor,

8. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    48
    74 mesaja 279 teşekkür aldı
    Tevhid kelimesini kavrayamadığımız için, İşin Dini boyutuna girmeyeceğim çünkü Kuran'ı yanlış yorumlayanlar olacaktır.
    İnsanı yönünden bakıyorum olaya.
    Boşanmak doğru birşey değil!
    Boşanmak için geçeci sebeb olmalı
    Zina, Insan öldürme
    Eften püften şeyler için çocuklara ne kadar zarar verdiğinizi bir bilseniz.
    İnsanlar nefsini terbiye edemediği için bu durum çıkıyor ortaya.
    Sonrada çıkıyorlar Müslümanım diyorlar halbuki o çocuklara verilen bu zarar kul hakkına giriyor Ulu Tanrı ne diyor her neyle gelirsen gel karşıma ama kul hakkı ile gelme!

Eğer gözün açık ise git eşinle konuş biraz sen biraz eşin fedakarlık etsin ve bu yanlıştan geri dönün

Not:
    Annem derdi ki ekmek Hıdır'ın yiyin yiyin Kudurun

10. 3 kişi BndD üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    ilk önce esinin neden böyle davrandigini bilmen lazim arkadasim,,,onu bir sekilde Türk bir psikolaga razi edip derdini anlaman lazim,,daha olmadi parasini öde tut psikologu eve getir,,sayet buna yanasmiyorsa e$in.

o zaman ceketini alip cikip gitmekten bir baska sansin kalmiyor,,,bilmiyerek yaptigin,belki seninde suclarin vardir ,,is sigara icmemekle alkol kullanmamakla bitmiyor.sapkani önüne koyup düsün.

esinin derdini cözemezsen,,isin zor Allah yardimcin olsun.

12. 2 kişi MEGAbond üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye resadiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    34
    38 mesaja 63 teşekkür aldı
    selamün aleyküm Arkadasim,Öncelik ile yuvani kurtarmaya Calis,Stuttgarta diyanet ateseliginde 4 tane psikolog var,gercekten mükemmel insan,bir gidin ve konusun gercekten size yardimci olacaklarini düsünüyorum.

14. 3 kişi resadiyeli üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    23 mesaja 24 teşekkür aldı
    Selamlar arkadasim
    Esini önce birbirinize sans vermek icin bir daha ikna etmeye calis
    kabul etmez ise de ki " ben bir yil evden cikayim yani bir yil 6 ay ayri yasayalim" de
    Yalniz yasamak neymis bir görsun görsün ki evde bir sey bozulunca yapamayacagini anlasin
    yine kabul etmez ise esslingende Avukat Fatma civelek var ona git bir termin yap
    kendisi Denizli li ve Para onda hep ücüncü Planda gelir
    Allah yardimcin olsun
    Be ne dul Bayanlar gördüm Kepazelik diz boyu.
    simdik Finanziel bir Problem olmadigi icin senin hanim Tabiri caiz ise Metliyor
    yarin aylik geliri düsünce tak gadan burnu sürtülür ama is isden gecmese idi
    Saygilar Catli50

16. catli50 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    Arkadaslar degerli yorumlariniz ve görüsleriniz icin hepinize ayri ayri tesekkür ederim..bizim sorun yeni degil yillardir degismedi aslinda hep benim susmam alttan almam..ne dediyse evet dememle bu zamana kadar tasiyabildim..sürekli söyledim ona bak ben kimse icin degil cocuklar icin böyle her seye katlaniyorum her seyi onlar icin devam ettiriyorum diye ..zamanla hep düzeli dedim ama hic bir sey düzelmedi degismedide kendiside diyor zaten ben böyleyim degisemem ve her sey iyice kötüye gitti.psikolga gitmeyi hep önerdim taa bastan beri dedim ama hicc yanasmadi su saatten sonrada gitsede artik ben istemiyorum..hep sans verdim kendime ona cocuklara aileyi kurtarma adina elimden gelen her seyi denedim ama ben böyle yaptikca her seferinde o daha fazla daha fazla üstüme geldi ..hatta beni insan yerine bile koymamaya basladi en kücük bir seyde isittigim laflari birakin kadinin kocasina demesini insan insana demez anliyorumki ben hatayi taa bastan yapmisim susarak alttan alarak o kendince bu ne dersem yer yutar bisey yapamaz zaten yapmiyorda gibisinden düsündü hep simdi gercekten niyetimin ciddi oldugunu gercekten artik bosanmak istedigimi evden ayrilacagimi ögrendi ögreneli iyice cildirdi hayati sana zehir ederim cocuklari sana göstermem bütün parani yerim seni mahvederim sen bu evden ayrilamzssin diye sürekli tehdit ediyor....ama sorun surda artik ben gercekten yapamiyorum..götüremiyorum tasiyamiyorum..birakin görmeyi sesini bile duyunca kendimi gercekten kötü hissetmeye basladim..

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,207 teşekkür aldı
    Bir Beraberlikte 3 Altın kural vardır
    Sevgi - Saygı - Sadakat bunlarda yıkılırsa o isin içinde çıkmak zor arkadasım..
    Malesef sende 3. ü birden yıkılmis.
    Allah Yardımcın olsun çok zor durum, bu tür duruma düşen bilir,o yüzden eğrilik doğruluk tahtasını tartmak ta çok zor.
    ayrilik aşamasına gelmeden önce ayrı yaşayarak deneyin derim birbirinizin yokluğunu yada varlığını teraziye koymuş olursunuz, ama bu terazide çocukları da ayni teraziye koyup eksisi ve artısıyla tartarak karar verin derim...

hukuki yollar a da zaten Avukat gerekeceğinden karar verdikten sonra gerekirse avukat tutarsınız

Tekrar Allah yardımcın olsun Arkadasım

19. 3 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye satobyte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,584
    68 mesaja 153 teşekkür aldı
    gecmis olsun arkadasim aile kurmak zor yikmak cok basit tavsiyem cocuklariniz icin akrabalari devereye sokun tanidiklarinizi sokun, isi iyi sekilde halletmeye bakin, size birsey olmaz olan cocuklara olur ,ilerde de zaten görürsün, suan calisiyorsun ve yüksek maas aliyosun ,esin calismiyor ise elinden alabilirsin cocuklarini, Almanya da illaki anneye verilecek diye kanun yok ,yasam sartlari gelir düzeyi yüksek kim ise cocuklari o alir, ama sen yinede bir düsün ,yalniz halledemiyorsan dostlarindan akrabalarindan yardim iste ,Allah yardimcin olsun

21. satobyte üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    6 mesaja 15 teşekkür aldı
    Allah yardimcin olsun kardesim. Cok zor bir durum. Hele isin icinde cocuk olunca. Benimde basimdan gectigi icin, seni az bucuk anlayabiliyorum. Sana tavsiye edebilecegim, eger kararini kesin verdiysen, mümkünse "güzellikle" ayrilmaniz.
    Biliyorum cok sacma bir kelime gibi gözüksede, cocugunuzun gelecegi icin mecbur bir durum. Alman kanunlarina göre herhangi bir taraf velayet davasi acmadigi sürece, velayeti yari yari görüyorlar. Eskiden böyle degildi.
    Yani anliyacagin, sonucda cocuklarin icin ileride yinede yüz yüze bakacaksiniz ister istemez.
    Isin maddi olayina gelince, senden esin nafaka talep edicek büyük bir ihtimalle. Benim bildigim yukarida bir arkadasinda belirttigi gibi asagi yukari 1200 € - 1300 € sana yasamak icin kaliyor. Gerisi esine ve cocuklarina nafaka olarak belirliyorlar.
    Onu Avukat daha iyi bilir. "Nürnberger Tabelle" diye bir olay var. Oraya göre hesapliyorlar.
    En güzeli tabi ki de barismak, ama olmayinca da olmuyor. Ileride daha da kötü olmasindansa yol yakinken erkenden yollari ayirmak en iyisi.
    Burda Ailelerde cok büyük önem tasiyor. Onlar da taraf tutup hicbir yapici bir ugras göstermiyorlarsa, bana sorarsan bu is zaten bitmis demektir.
    Ben zamaniylen evlilikten kalan tüm borclari üzerime aldigim icin, ve tüm varliklari ona biraktigim icin benden nafaka talep etmediler.
    Her sene sozialamt tan maddi durumu sorgulayan bir mektup yolluyorlar, dolduruyuyorum rahat birakiyorlar.

Diyecegim evlatlarin icin maddi, ve daha da önemlisi manevi olarak daima yanlarinda oldugunu göster. Sonucta senden daha da cok onlari vuruyor.
    Benim oglan ilk baslarda beraber vakit gecirdigimiz zaman durup duruken aglardi icim icimi yerdi. Ama zaman la alisti. Zaman herseyin ilaci.
    Allah yardimcin olsun

23. coldstone üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,581
    110 mesaja 150 teşekkür aldı
    son cocugu insallah evliligi kurtarmak icin yapmamissinizdir, genelde yapilan en büyük hatadir. dogumdan sonra neredeyse ayri yasiyorsunuz gibi bir durum olusmus cünki

25. Impostor üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Düsmanim dahi olsa kimsenin ailesinin yikilmasini ve bosanmasini istemem.... Kardesim dahi olsa eger artik bir iliski kangren olmussa ve o evde huzur yoksa isterse birkac cocuklari olsun artik o evliligi sonlandirin derim... Yani nasil ki evlenmek bir hak ise bosanmak da ha keza öyledir. Tabi ki gönül ister anlasin barisin, isin icinde cocuklar var filan ama olmuyorsa da zorlamak kárdan cok zarar getirir. Ben bunu hep bu sekilde gözlemledim cevremde.

Insanlar maalesef aman o ne der, bu ne der... diye maalesef hic de huzurlu olmadiklari evliliklerini sürdürüyorlar, sonra icerdeki huzursuzluklari ister istemez cocuklara yansitmak zorunda kalip cocuklari da maalesef kötü ortamda yetistirip onlarin da geleceklerini karartiyorlar. Bir cocugun iyi yetismesi icin ailede huzur sevgi sarttir, yoksa imkani yok cocuklar güzel ve dengeli bir sekilde topluma kazandirilamaz. Konu cok uzun ve derin ama diyecegim o ki eger kurtarmak icin hala az da olsa bir ümit varsa sansini sonuna kadar zorla. Yoksa da hic zaman kaybetmeyin.
    Yasadiklarinizi ve sizleri tanimadan tabi ki cok sey söyleyemeyiz burda ama iki tanidigim son zamanlarda seninkine benzer seyler yasadilar ve ikisinde de kadinlar cok ama cok anlamsiz bir sekilde isi yokusa sürüp Alman kanunlarinin kendilerine verdigi haklari kullanmak icin severek evlendikleri, cocuklarinin babasi olan adami ezip sömürmek icin nasilda cirkeflesebiliyor maalesef buna cok da üzülerek sahit oldum... Ikisininde ayrilik sürecleri mahkemeleri hala devam ediyor. Ikisinde de yoktan yere basladi olaylar, yani aldatma dayak icki kumar vs... hicbir sebep yokken kadinlarin sacma sebeplerden ve ailelerinden etkilenip cocuklari alip cikip gidiyorlar... babalarina cocuklar göstermiyorlar filan.... cok sacma komik ve de cok üzücü bir durum yani

Yani olabilir artik birseyler bitmistir, alirsin esini karsina insan gibi konusursun, dersin ki bitirelim güzellikle oluruna bakarsin ve cocuklari etkilemeden en iyi sekilde nasil bunu yapabiliriz bunun hesabini yaparasin ama olan maalesef tam tersi. Ha o sekilde de olan ayriliklar vardir elbette ama daha az tabi.

Dedigim gibi sen yine de üzerine düseni yap bir baba olarak ve varsa az da olsa bir umut kurtarmak adina o sansi zorla... olmuyorsa da güzellikle ayrilmayi deneyin, tabi ki bu tek tarafli olacak birsey degil esinin de bunu istemesi lazim. Insaallah bizim arkadaslarinki gibi olmaz ve anlasarak bitirirsiniz ve cocuklara kötü yansimaz bu durum, eger ki sonunda ayrilmak zorunda kalirsaniz.

Hakkinizda hayirlisi olsun kardesim....
    Konu hope41 tarafından (26 Nisan 2017 Saat 15:16 ) değiştirilmiştir.

27. 3 kişi hope41 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    51
    10 mesaja 17 teşekkür aldı
    Arkadasim hakkinda hayirlisini versin bende suan senin gectigin surecden geciyorum..

az cok bilgi birikimim oldu

eger genis bir bilgi edinmek istersen gece ab 12 uhr beni arayabilirsin gececi calisiyorum

sana basima gelen tecrubeleri ve nafaka olayini anlatabilirim

sadece sunu deyim ,bende senin gibi kaygiliydim evden ayrildikdan sonra neler basima gelicek diye
    inanki hicbirsey gelmedi hersey tikirinda gidiyor
    beni istemeyen esim simdi eve dön diyor ama ati alan uskudari gecti
    benimde 3 cocugum var
    annesinde kaliteli huzurlu zaman geciriyor
    hafta sonlarida bende
    cok sukur ikimizde magdur degiliz
    olan cocuklara oluyor ama devamli kavga dovusun icinde buyuceklerine ayrilmis ama huzurlu buyumelerini tercih ederim..

egerki bir odun bu pilavi pisirmiyorsa asla zorlama birak kopsun

simdi ben huzurluyum..

konusmak istersen daha genis bilgi veririm saygilarimla

29. 2 kişi Efsane-RTE üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    arkadaslar hayat bazen cok zor oluyor. ama bende size katiliyorum. olmuyorsa olmuyor.....

31. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    ben bir arkadasin bosanmasini anlatayim ne yaptilar nasil yaptilar tam bilmiyorum bir cocukla ayrilmaya karar verdiler adama sordum diyor yatak problemi vardi ama zamanla kadinla kendisi yatmiyorum dedi 5 sene evli kaldi türkiyeden evlenip gelmis adam kalp krizi gecirmis bu adam sedyede kontrola giderken kadin demiski annesine bak gördünmü türkiyeden gelenlerde cürük oluyorlar bu adamda kadinla yatmama soguklugu olusmus hastanede fest olunca bosanmaya karar verdi 1 yil deneme bir yilin sonunda mahkemede ayrildilar cocuk icin para kestiler yas ilerledikce para 470 kadar cikacakti bir daha ne kadinla ne cocukla görüsmedi kabahat kimde belli degil sen gecinemiyorsan olmuyorsa olmuyordur burda bosandi birde türkiyedede bosandi kadin vekalet yazmis galiba bunlar iki avukat parasini bu arkadasa yiktilar bosanma parasinida onuda bitirdi bosandi türkiyedede teyzem kizinin kocasi 2500 civari para kazaniyordu hamburg mercedeste calisiyordu bosandilar yedikleri önünde yemedikleri arkalarindaydi iki kizi vardi cokda simarik kizlardi kadin bosanmak istemis bosandilar adamda buna para ödemem dedi cikti isten dediler olmus pena hayat adam icinde zor kadin icinde zor ha bulamazmisin bir kadin bulursun karin bulamazmi bir koca oda bulur bizim arkadasinki bile 10 sene sonra gitti evlendi hala evli bak düsün tasin yolun sonu degil ayrilipta dost yasayan ne kisiler var almanyada

33. hayrim üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    @hayrim
    Arkadaşım sizin memlekette nokta virgül yok mu

Nasıl konuşuyorsan öyle yazmışsın

35. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    Alıntı Efsane-RTE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim hakkinda hayirlisini versin bende suan senin gectigin surecden geciyorum..

az cok bilgi birikimim oldu

eger genis bir bilgi edinmek istersen gece ab 12 uhr beni arayabilirsin gececi calisiyorum

sana basima gelen tecrubeleri ve nafaka olayini anlatabilirim

sadece sunu deyim ,bende senin gibi kaygiliydim evden ayrildikdan sonra neler basima gelicek diye
    inanki hicbirsey gelmedi hersey tikirinda gidiyor
    beni istemeyen esim simdi eve dön diyor ama ati alan uskudari gecti
    benimde 3 cocugum var
    annesinde kaliteli huzurlu zaman geciriyor
    hafta sonlarida bende
    cok sukur ikimizde magdur degiliz
    olan cocuklara oluyor ama devamli kavga dovusun icinde buyuceklerine ayrilmis ama huzurlu buyumelerini tercih ederim..

egerki bir odun bu pilavi pisirmiyorsa asla zorlama birak kopsun

simdi ben huzurluyum..

konusmak istersen daha genis bilgi veririm saygilarimla
    Merhaba Efsane bana handy numarani özelden birakirsan dedigin gibi gece 00 dan sonra seni arayabilirim..daha detayli bilgilendirirsen sevinirim..simdiden tesekkür ederim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    42
    37 mesaja 53 teşekkür aldı
    Arkadasim basndan bosanma gecmis biri olarak yaziyorum, bosanmayi kesinlik ile istiyorsan davayi burada acacaksin cünki 10 yili gecmis evliliköer taraflardan biri istemiyor ise cok cok uzun sürüyor ben 9 yil bosanamadim. Burda yani almanyada 1 yil ayri kaldigini ispatladigin an bosaniyorsun.
    Sana ne kadar oara kalicak dersin kazancin zaten düsük sana kalan para calismiyor olsan 970 calisiyor isen 1170 avrodur evlendikten sonra alinan tüm gayri menkul ve kazanilan para hepsi yari yariya sigorta primininde bir miktari esine gider cünki o calismamis sabirim saygilar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)