Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2531 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bosanma Konusunda bilgiye ihtiyacim var

Üye
    Ettiği Teşekkür
    51
    10 mesaja 17 teşekkür aldı
    birakmistim iyi bakarsan mesajin sonunda yaziyor özeline bidaha bak

2. Sponsor Reklam
    Üye Starterbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    137
    12 mesaja 25 teşekkür aldı
    Arkadasim evi falan kimseye birakma herseyi yari yariya böl benim sana diyecegim budur, bende boşandım bütün borçları üstüme aldım, ceketimi alıp ciktim evden, ama sen bu hatayi yapma mahkemede mal paylaşımı iste, ev senin olduğu için problem çıkacaktır

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    komando_cavus naptin düzeltebildinmi durumlari,halin nicedir kardasim. insallah hayirli sonuclara ulasmissindir.
    umarim efsane arkadasta yardimci olmustur !

saygilarimla

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    59 mesaja 99 teşekkür aldı
    Sana en güzel cevabı avukat verecektir,bildiğim kadarıyla devlet sana yaşamak için belirli bir para miktarı bırakıyor,söylemene göre dairen ödenmiş ve ayrılık sonucu eğer daire eşine kalırsa sana dairenin değerinin yarısını ödemesi getekiyor,ama sen uzlaşma ile dairenin parasını almayabilirsin onun yerine unterhalt ödemezsin, dediğim gibi avilata danış o gereğini söyler sana.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    Bana Göre : Kagit üzeri ayrilik isin ikinci ve daha önemsiz kisimi , bizim türklerde özellikle evli olup gönülde bosanmis bir sürü cift var . Ayrilik gönülde olur bence , kendine karimi seviyormuyum diye sordugunda hayir cevabini veriyorsan zaten bosanmissindir , geri kalan formalitedir. Ayni yatagi paylasmiyorsan , yoklugunda özlemiyorsan , sadece cocuklar icin katlanayim diyorsan , ona evlilik denirmi ?

Bence insan bosanmak istiyorsa , tasinacak aslinda bu kadar basit , tutarsin kendine kücük bir daire dayar dösersin olur biter , geri kalan kagit islerini , finansal isleri avukata birakirsin ki arkadasda sadece bu kisimi sormus .

Üye tufanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    https://www.youtube.com/my_videos?o=U
    Ettiği Teşekkür
    110
    22 mesaja 30 teşekkür aldı
    öncelikle gecmis olsun,

Nafaka olayi ile ilgili basimdan gecenleri yazmak istiyorum, Almanyada Nafaka mantik disi.
    Ayrilmadan önce giderlerini iyice hesap et, misal aylik ekstra giderlerin varsa , arac leasing/finanzierung gibi, veya düzenli ödedigin aylik taksitlerle borclarin varsa, nafaka davasinda hesba katilmiyor.
    Basimdan gecen bir olay, hakim bana cocuguna aylik nafakayi yetistiremiyorsan , hafta sonlari ek is yap dedi, yani almanlarin meshur lafi "Leben und Leben lassen" gecersiz.
    Benim 12 yasinda kizim var , annesi calismadigi icin aylik ödedigim nafaka 477 Euro.
    Montajda calisiyorum, aylik ortalama gelirim 2500 Euro Spesen ve Auslöse ile birlikte,

2500 Eur Maasim
    477 Eur Nafaka
    610 Eur Kira
    350 Euro Araba
    120 Eur Elektrik
    100 Eur Telefon/Internet
    200 Eur Sigortalarim
    400 Eur Aylik Otel giderim (is)

uzun lafin kisasi bana aylik maasimdan hesabimda ya 200 Eur kaliyor yada kalmiyor, bu kalan 200 Eur dan ne alisveris yaptim nede baska bir yere harcadim,
    basta yazdigim gibi , mantik disi, 3 cocuk ile ayrilip calisiyorsan , seni bitirler, isini degistirip maasini gelirini az gösteren arkadaslara hak veriyorum, bunun erkeklikle gururla bir alakasi yok, benim
    durumum iyi olmasi lazim ki cocuklarima da bakayim , hesap ortada.
    Allah yar ve yardimcin olsun.

8. 3 kişi tufanci üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    51
    Alıntı tufanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle gecmis olsun,

Nafaka olayi ile ilgili basimdan gecenleri yazmak istiyorum, Almanyada Nafaka mantik disi.
    Ayrilmadan önce giderlerini iyice hesap et, misal aylik ekstra giderlerin varsa , arac leasing/finanzierung gibi, veya düzenli ödedigin aylik taksitlerle borclarin varsa, nafaka davasinda hesba katilmiyor.
    Basimdan gecen bir olay, hakim bana cocuguna aylik nafakayi yetistiremiyorsan , hafta sonlari ek is yap dedi, yani almanlarin meshur lafi "Leben und Leben lassen" gecersiz.
    Benim 12 yasinda kizim var , annesi calismadigi icin aylik ödedigim nafaka 477 Euro.
    Montajda calisiyorum, aylik ortalama gelirim 2500 Euro Spesen ve Auslöse ile birlikte,

2500 Eur Maasim
    477 Eur Nafaka
    610 Eur Kira
    350 Euro Araba
    120 Eur Elektrik
    100 Eur Telefon/Internet
    200 Eur Sigortalarim
    400 Eur Aylik Otel giderim (is)

uzun lafin kisasi bana aylik maasimdan hesabimda ya 200 Eur kaliyor yada kalmiyor, bu kalan 200 Eur dan ne alisveris yaptim nede baska bir yere harcadim,
    basta yazdigim gibi , mantik disi, 3 cocuk ile ayrilip calisiyorsan , seni bitirler, isini degistirip maasini gelirini az gösteren arkadaslara hak veriyorum, bunun erkeklikle gururla bir alakasi yok, benim
    durumum iyi olmasi lazim ki cocuklarima da bakayim , hesap ortada.
    Allah yar ve yardimcin olsun.

nasil ya borclarini hesaba katmiyorlar??? aile birlesimi icerisinde yapilan borcu mahkeme nasil gormezden gelirki??

birde arkadasim 477 euro unterhalt gayet normal

dua et daha fazla almiyolar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    42
    37 mesaja 53 teşekkür aldı
    Alıntı Efsane-RTE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasil ya borclarini hesaba katmiyorlar??? aile birlesimi icerisinde yapilan borcu mahkeme nasil gormezden gelirki??

birde arkadasim 477 euro unterhalt gayet normal

dua et daha fazla almiyolar
    almazlar yasa göre para aliyorlar,senin basinda olmadigindan dua et diyorsun,bu adam bu aylik kazanci ile ev gecindiriyordu,simdi iki ev gecindirecek olmayan parayi kimnereye vericek diyedüsünen yok??

11. 2 kişi redbull911 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    40 mesaja 82 teşekkür aldı
    yan isi yoksa,Bitti,,cok dayanamaz isden cikar,isden de cikarsa evde kafayi yer

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Sarkida bile böyle diyor:"Ayrilik yari ölmekmis,o bir atesten gömlekmis."

14. ALSANCAK-35 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    51
    Alıntı redbull911 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    almazlar yasa göre para aliyorlar,senin basinda olmadigindan dua et diyorsun,bu adam bu aylik kazanci ile ev gecindiriyordu,simdi iki ev gecindirecek olmayan parayi kimnereye vericek diyedüsünen yok??
    nerden biliyorsun hacim??? benim basimda olmadigini ,gercekden samimiyetimle soyluyorum o 477 eur öpsün basina koysun cunku baska kafa agrisi yok

ayrica hakim demis ya nafakayi yetistiremiyorsan git ek is yap diye, bunu demesinin sebebi 2500 net maas aliyor
    ve kanunen yasaya göre bize 1100 euro veriliyor geri kalani es ve cocuklara gidiyor
    sukurki arkadasin tek cocugu var ,ve almanyada ese nafaka kalktigindan dolayi ordan yirtiyor .düseldorfer tabeleye göre cikarilmis bir meblag

Üye
    Ettiği Teşekkür
    14
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    arkadasim öncelikle gecmis olsun...ayrilik cok kötü bir sey yasamadan bilinmez, maddi acidan baska manevi acidan baska bir dert.öncelikle bulundugunuz yerde bosanma hakimini arastir derim,hakim bayan ise yapacak hic bir seyin yok, aldiginiz ev yari yariya anlasamaz iseniz satilir acik artirma ile,cocuklara nafaka düsseldorfer tabelaya bak derim ama stklase 1 olacaksin ve 1000 euro üzerine el koyarlar,cocuklar annede kalir,görme konusunda aksilik yaparsa cok sikinti yasarsin ben 10 sene ugrastim...
    hayat bir sekilde devam edecek cok kayiplr vereceksin sakin olup bunu en azi ile yasaman senin icin tek iyi olan olacak, neden böyle dedin dersen, ben benim hakim kötü der iken yakin cevremde bosanma davasi sirasinda kadin hakime esim evli iken bana tecavuz demesinden adam 3 sene yedikten sonra ben kaybettiklerimle kurtulduguma sükür etmek zorunda kaldim, sakin ol kafana fazla takma cocuklarini düsün, ayrilmadan kurtarabilecegin maddi seyler kaldi ise gözden gecir,

Üye
    Ettiği Teşekkür
    14
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    esine odemek zorunda degilsin tetrar mahkemeye basvuru yap,

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Evlenmek kolay da boşanmak zor iş, her şeyi ile sorun oluyor. O yüzden evlenecek olduğunuz kişiyi iyi seçmeniz gerekiyor arkadaşlar Allah herkese hayırlı eş nasip eylesin.

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Alıntı aysecelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evlenmek kolay da boşanmak zor iş, her şeyi ile sorun oluyor. O yüzden evlenecek olduğunuz kişiyi iyi seçmeniz gerekiyor arkadaşlar Allah herkese hayırlı eş nasip eylesin.
    Amin.

Zaten sorun orda ilerisini gören olmadığı için zamanla ya bir birinle analaşacaksın yada her gün kavga edeceksin.

Her iki taraf karşılıklı saygı gösterince sorun kalmıyor…

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    264
    204 mesaja 528 teşekkür aldı
    Benim de bir sorum olacak burada ayrilip türkiyede ayrilmaya yanasmayan es ne olacak ,basindan böyle bir olay gecen oldumu Almanyada ayrildi, ama türkiyede ayrilmaya yanasmiyor o zaman nasil olacak

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Alıntı haveri68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de bir sorum olacak burada ayrilip türkiyede ayrilmaya yanasmayan es ne olacak ,basindan böyle bir olay gecen oldumu Almanyada ayrildi, ama türkiyede ayrilmaya yanasmiyor o zaman nasil olacak
    yapacak bir şey yok . buradaki boşanmanın bir hükmü yok

Türkiye deki mahkemenin kararı olmadan evli sayılıyorsunuz .

ve sizin resmi mirasçınız oluyor

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    @hOrOz ; ustanın yazmış olduğu gibi pek bi şey yapamazsın.

Bizim ailede buna benzer bi olay olmuştu burda Almanya’da boşanmıştı Türkiyede ise sizin durum gibi yamuk yapıyordu Teyzemin kocası Türkiyede avukat artık nasıl yaptı etti bilmiyorum Türkiye’den onların rızasını bırak haberleri olmadan boşandırmıştı.

Karşı taraf mahkeme sonucunu öğrenince şok olmuştu.

Tecrübeli Üye esmerkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    386
    129 mesaja 297 teşekkür aldı
    malesef aksilikler oluyor bizim devletimizin basindakiler gurbetciyi düsünüp yararlarimiza bir kolaylik yapmiyorlar malesef konuya gelince bilgime göre yurtdisinda bosandiginizi gösteren belgelerini oglunuz veya kiziniz türkiyeye giderek yaninda bulunduracak türkiyede yeminli tercümana giderek evraklari türkciye cevittirecek evraklari direk mahkemeye vererek bosandiklarini tanittiracak avukat tutmaya bile gerek yok bunu bana anlatan nüfus müdürünün kendisi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    30 mesaja 35 teşekkür aldı
    5 yil falan oldu kanun degiseli aynen böyle almanyadaki bosanma kararini tr de turcüme ettirip mahkemeye vermek yeterli karari oniyacaklar yeterli ben ilk bosandigim da mecburen tr de bosanmistim aynen burada oldugu gibi ama yeni kanunda gerek yok tanitiyorsun bitti.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)