Konuyu güncellemek için şunları ekleyeyeim dedim, ev bürosu binayı bir şahısa sattı oda arnavut, 3 dairelik ev bu bina 2 tanesi çıktı ve ev satılması ile alakası yok zaten çıkacaklardı bir ben kaldım, yeni ev sahibi geçen gün aradı bir görüşmemiz lazım dedi sebep dedim ev için dedi nasıl yani dedim yeni ev bakman gerek akrabalarım gelecek o daireye dedi, adamı telefonda bir güzel dövmek istedim aslında o an. Ben evden memnunum çıkmayı düşünmüyorum dedim akrabasını bahane etti falan filan ama bir gelince detaylı konuşuruz dedi.

Arkadaşlar bu hareketi işte bir alman yapmaz, malesef biz yabancılar bir ev veya binayı satın alırsak kendimizi kral sanıyoruz.

Bakalım artık gelsin konuşalım ama zaten ben bunu duyduktan sonrada bu dairede kalma niyetim yok, yav arkadaş durduğum yerde bir ton masraf stres...
Evi aldığında bana ev bürosundan mektup gelmeden aradı beni yeni ev sahibi benim kirayı şu kontoya gönder diye, bende kendine dedim bana yazılı birşey gelmeden başka yere göndermem, belki sen bir dolandırıcısın dedim her önüne gelen arayıp yeni ev sahibi benim derse işimiz var dedim, adam 2 vites geriye attı ondan sonra.

Ben kendim Mieterverin da yıllardır üyeliğim vardı yıllık 70€ ve termin almam gerekiyor ve en çok 15 dakika görüşüyorlardı, 15 dak. geçerse yeni bir termin almam gerek, bir kaç kez lazım oldu ve haksız yere zam meselesi bu yüzden 2 sene sürdü.
Çıkış verdim bu Mieterverein denilen şebekeden ve Rechtschutz yaptırdım miete auto beruf privat toplam hepsi yıllık 200€ civarında.

Bakalım bizim sonradan görme ev sahibi ne diyecek.