Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2623 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İstiklal Marşı'mızın 96. kabul yılı kutlu olsun!

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,610
    475 mesaja 1,220 teşekkür aldı
    imparator_57 ve hOrOz ustalarim,,,,bu güzel ve anlamli paylasiminiz icin ayrica tsk ederim.ALLAH sizlerden razi olsun.

yazili ve görsel (i$itsel)bu paylasimla,,simdiki nesile yani genclere bir sekilde, anliyacaklari dilden,,ISTIKLAL marisimizin önemi anlatilmasi gerekiyor.

Bedirhan Gökce'ninde dedigi gibi,o zamanki sartlarda yani 1920 senesinde bu siir okunurken, halk bazi kelimerin ne anlama geldigini ne demek istedigini $IP diye anliyordu,yani siirin komplesini anliyordu.

hOrOz ustanin sunmus oldugu videoda,bedirhan gökcede simdiki nesil daha iyi anlasin diye cok güzel bir anlatimla aciklama yapmis.gerci arastirarak her Türk evladi bulabilirdi,ISTIKLAL marsinda ne demek istendigini,,,ama bedirhan gökce güzel yalin bir sekilde bizlere anlatmaya calisarak,,bizi külfetli bir isten kurtarmistir diye düsünüyorum.

gelelim zurnanin zirt dedigi yere,,,lütfen satirlarimdan kimse yanlis anlamasin,,derdim Türk milletini kücük düsürmek degil,zamanin sartlarindan cocuklarimiza bu konuyu ne kadar isleyebildik aktarabildik,,,$u gurbet ellerde,,asimile olmanin esigine gelmis biz TÜRK milletinin,bir sekilde bazi duygularimizin ayakta tutulmasi gerekiyor.

buna istinaden (dolayisiyla) her TÜRK evladinin kendine borc bildigi,böyle güzel bir aktarimi,yeni nesillere anlayacaklari tarzda kirmadan incitmeden rencide etmeden aktarma yönünde güzel bir projem var.ölmez sag kalirsam,ALLAH nasip ederse tabiki.

porejemi gerceklestirebilirsem kesinlikle sizlerle paylasicam.(proje hakkinda ufak bir bilgi vermem gerekirse,tiyatro babinda düsünüyorum)

daha fazlada yazip sizi yormak istemiyorum,hakkinizi helal edin.

saygilarimla

2. 5 kişi MEGAbond üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)