Sevgili Kardeslerim.

Belkide icinizde Bankada calisanlar vardir. Izah edecegim Konu hakkinda bazi bilgiler verebilirler.

1984 Bizim baba Temelli döndü. Mercedez den, hisse satin almis. 1983. Fakat bunlari satmak icin Bankaya yazili basvurdua bulunmus.
Onlarda Gümrüten Ülkeyi terkettigine dair belgeyi vede Bekleme süresi olgunu, Bes Sene hisseyi satma yasagi oldugunu bildirmisler .
Tabiki yurt disi Aderesini bildirdigi halde benle beraber kaldigi aderese geldi bu cevab .Benim bu konuda bir haberim yoktu, Ve hasil. bende bekleme süresini hesaplayarak Bankaya 1988 Basvuruda bulundum . Vekaletim olmadigi icin Banka bana bir kac evrak gödermis bunlari imzalattirin vede kendinizde imzalayin gönderin diye.
Bende istenileni yaptim bir Kopyalarini vede Türkiye Adresi vede Benim iceren belgeleri gönderdim. Tabi bu ara Hisseler inalinmaz derecede deger kayip etti.
Babamda satma dursun dedi. Bankada Evraklari alinca herhagi bir itirazda bulunmayinca kabul görmüstür diye beklemeye gectik.
Bu bizim hatamiz oldu. Sebebine gelince Banka gönderdigim evraklari tanimadigi gibi.Bana herhangi bir bilgi veremiyecegini belirterek telefonlari yüzüme kapatti.
Banka baska sehirde oldugu icin . Bende kaldigim sehirden irtibata gectim. Illada babaniz buraya gelcek demekten baska bir sey demediler.
Tabi bu Arada Banka Hesap Numarsinda gelismelerden hic bir bilgi vermediler .Ne benim Adresime. Nede Babamin icin belirttigim adrese.
Alman Konsoloslugunun vize icin istedigi kiriterlerde olusmadigi icin buraya gelemedi.
En sonunda 2016 Kiriterlere göre getirdim buraya. Burda Bakadan vekalet. Vede Noterden vekalet aldim .

Sorunlar hala bitmis degil.
Birincisi Bankadan 2016 icin Senelik dökümalari geldi bir sey anlamak mümkün degil. Bankadayken ordaki calisan Hisse primlerini gösteren belgeyi vermisti. Bunada simdi bin pismanlar. Nerden aldigimi souruyorlar.Görmemem ve ulasmam gereken belge gibi algiliyorum.
Mercedez Hisselere bir kazanc payi ödemis. 2003 den 2016 Seneleri icin hesapliyorum 551,80 €
Bunlarin Banka cüzdanina aktardiklari mebla.
1983 den 2014 Senesine göre hesap 103.00€ görünüyor. Bu belirttigim süre icn Fabrika nekadar karpayi ödedigi Mechul. görünen mebla bilgisinide .Bankada calisan Türk Arkadas caktirmadan bilgi vermisti. oda burdan baska yere atandi. Benimle kunusanlarin akibetleri ya tesadüf , yada ben sebeb oldum. bilemiyorum. Kühne diye bir alman vardi onuda , Artik bizimle calismiyor dediler, Baska zamanda sordum , Hayir calisiyorda baska bölümde. gibi sözler sarf ediyorlar.
Ben 2014 Tekrardan arastirmaya baslayinca birden, Cüzdandaki para 2016 da 249,00€ ciki verdi.
Bende baknaya hakli olarak soruyorum. 1983 Buyana bankada nasil bir islem yapilmis. Paralar nereye Kesilmis. Lütfen bunu belgeleyin.
Sebebi ise sadece 2003 ten 2016 olan Prim 551,80€ -249 = 302,80€ yu hesapta göremiyorum.
Eger belgeleri geriye dönük istiyorsaniz bunu ödemeniz gerekiyor.
Evet az cok yasayi bende biliyorum. ama oda söyle sebebten dolayi . Egerki gönderilen belge ve Bilgiler hesap sahibi birsekilde kendi hatasindan dolayi kayip ederse ozaman ikinci bir Talebi ücretlendirmeye tabidir.
Orada hemen ikinci bir gerekceyle kendilerini Savunmaya kalkiyorlar. Hesap sahibi hic baglantiya gecmemis Adresini bildirmemis.
Bende bu tezinizde dogru degil. Elimde belge vede Bilgiler mevcut. Hesap sahbi Almanyayi terk ettigine dair bir yazili belgeyle size basvuruda bulunmus. sizde bir Mektubla cevablamisiniz.
Ikincisi ise ben Sahsi bir yaziyla basvurda bulunmusum. Sizde benden bilgi vede belgeler istemisiniz bende bunlari sizlere ulastirmisim . Benim vede Babamin adreslerini gösteren belgelerler. Sizin Evraklariniz benim buldugum veya yazdigim bir evrak degil. Orjinalleri elimde.
Neden Kopyasini göderdiniz diyede bir itirazda bulunmamisiniz. Asil siz evraklari kayip etmisiniz.Ondan dolayida Sucu bize atmaya kalkisiyorsunuz.
Ben Evraklari talep ediyorum . Göndermesseniz siz bilirsiniz ben yasal hakkim aracagim. Hemen AGB okuyun diyor. Okuyalimda Gönderdinizmi böyle bir evrak.olmayani okuyalim.
Sonrada Evet diyorlar banka son On seneyi göndermekle yükümlü. ve göndereceklermis.
Simdi bu aciklamadan sonara Arkadaslar geriye kaln 23 Senenin icerigini aciklayan belgeleri nasil isteyebilirim.
Cünkü onlar para talep ediyorlar . bende aciklayamadiklari Kayip olan paralarin izahini istiyorum. Yardimlariniz bekliyorum.
Nasil bir yol izlemem gerekiyor.

Saygilarimla