Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2639 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turk Hava Yollarinda indirimler nasil oluyor?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    82 mesaja 162 teşekkür aldı
    Bir firmanin bilet fiyatlarini düsürebilmesi icin cok is yapmasi yani THY'nin cok yolcu ucurmasi lazimdir!
    Simdi herkes THY yollarinin zarar ettigini yazmis. Benim duydugum müsteri azligindan 30 ucagi kizaga cekmisler.
    Bunlar ucmadigi icin her gün bilmem kac milyon lira sirketin zarar ettigi biliniyor.
    Buna karsi da burda bir cok arkadas fiyatlar pahali onun icin bilet almiyoruz diye yazmis?
    THY niye yolcu bulamadigini bunun sebeplerini, niye fiyatlari inidiremedigini yazdim.
    Hic te yüksekten falan ucmadim, (esas THY yüksekten uctu basina bunlar geldi)
    sizlere fiyatlarin niye yüksek oldugunu anlatmaya calistim!
    Müsteri bulmakta zorlanan bir ucak sirketi nasil olurda fiyatlari düsürür?

Türk Hava Yolları, ekonomik daralma ve terör nedeniyle azalan yolcu sayısı için kış döneminde ek önlemler aldığını açıklamıştı. 30 Ekim'de başlayan kış sezonunda, talebin düştüğü 5'i iç, 17'si de dış hat toplam 22 noktaya seferler iptal edilirken, filodaki toplam 30 uçak da yere indirilerek park pozisyonuna alındığını duyurmuştu.

AYLIK ZARAR 20-25 MİLYON DOLAR

Airporthaber yazarı Ali Kıdık bugünkü yazısında THY’nin park ettiği uçakları ve havacılık sektöründeki krizi yazdı. Kıdık “Bugünleri de mi görecektik!” başlığını kullandığı yazısında “Küçük bir hesap yapalım uçakların kiraları üzerine. Airbus 330'ların aylık kirası milyon dolarla ifade ediliyor. THY'nin uçakları yeni nesil. Sadece Antalya'da park edilen Airbus 330'ların aylık gideri 13 milyon dolara tekabül ediyor. Diğer küçük gövdeli uçakları da kattığınızda aylık zararı 20-25 milyon dolar civarında” ifadelerini kullandı.

2. 2 kişi moonrise üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)