Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2640 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Firmenauto (Leasing) ile Türkiye'ye Gitmek

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye SinanAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Viyana
    Ettiği Teşekkür
    21
    8 mesaja 13 teşekkür aldı
    Selam kardes,
    kusura bakma gec gördüm yazdigini...

bu seneye kadar firmanin bana yazdigi uyduruk bir vollmacht'la (ÖAMTC, ADAC; Noter felan degil) hic problemsiz gittim geldim.. sadece gecen yildan itibaren arabanin sahibi olarak görünen firmadan o firmanin iscisi olduguna dair kagit istiyorlar. ben gecen sene bilmiyordum, adam kartvizit felan yokmu dedi var dedim gösterdim bu senelik olur ama seneye imzali mühürlü bir yazi göstermen gerek dedi.. en iyisi de gebietskrankenkassa'dan bir kagit.

Bunun nedeni de millet bir firma arabasiyla önce kendisi gidiyor, sonra arkadasina veriyor o gidiyor, sonra kayincosu gidiyor, sonra amcasi gidiyor vs.. ama hicbirinin firmayla alakasi yok.. bunun önüne gecmek istiyorlar anlasilan.

Bu arada Leasingauto'nun Zulassungsschein'da Besitzer olarak Firmanin ismi yaziyor. yani ayni vollmachtla yine gidilebiliyor.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye a2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Arkadaşlar bende bu sene inşallah 6ıncı kez şirket arabasıyla izine gitcem. Geçen sene olan bir olayı anlatayım.
    Her sene ADAC'den vekaletname alıp izin yaptım. Geçen seneye kadarda hiçbir sıkıntı olmadı. Evrakları topluyor patronumla ADAC gidip imzalattırıyordum. Geçen sene ama ADAC'de çalışan kadının biri benim patronun imzasını kabul etmedi. Aslında haklıda kadın. Çünkü ADAC'den vekaletname alabilmek için Geschäftsführer veya Prokurist imzası ve nüfus cüzdanı kopyası gerekiyor. Önceki yıllarda ne ben nede bir ADAC yetkili buna dikkat etmiş. Benim "küçük" patronun imzasıyla işlemleri yaptırmıştık.
    Eğer büyük bir şirkette çalışıyorsanız o imza yetkili insanlara ulaşmakta zor. Patronum ne dediyse kadın kabul etmedi. Nasıl o zaman 5-6 kez sıkıntı olmadı şimdi oluyor dediğimiz halde kadın mühür'ü basmadı. Protokole uymam gerekiyor dedi. Allah'dan orda yabancı uyruklu bir çalışan bana el hareketlerle sakin olmamı söyledi ve yârin tekrar gel dedi. Gittim ve oğlan mühür ve imzayı verdi ama seneye başka bir yol bul dedi.

Bende bu sene başında konsolosluğa vekaletname için ne gerekiyor diye mail attım. Yabancı şirketlere ait arabalar için vekaletname çıkartmıyoruz dediler.

Bu sene yine küçük patronun imzasıyla başka bir ADAC ofisine gittim. 3 dk içinde halloldu. İmza ve mühürle çıktım.

Anlatmak istediğim dikkat edin ve erkenden işlemlere başlayın. Eğer bir ofiste sıkıntı olursa diğerine gidiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)