Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3221 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 90 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SGK ödenen parayi finanzamtan iade

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    834
    262 mesaja 544 teşekkür aldı
    cihangir35 arkadasim,benim durumumda seninkine yakin,bak ben söyle düsünüyorum,
    1€ bugün 3,15tl, senin ödeyecegin miktar 53,436tl = 16,963€
    anladigim kadar calisiyorsun,senelik ödedigin lohnsteur kadar miktari hersene steur'dan düsebilirsin,bu miktari sen steurkartinda görebilirsin,5-6bin€ olabilir.
    yani steurdan düsebilecegin miktar ancak bu kadar, 5-6bin€'dan yüksek miktar ödemen olsa bile finanzamt ancak 5-6bin€ göze aliyor.
    6bin€ ödemen olsa veya 60bin€ ödemen olsa finanzamttan alabilecegin para ayni.
    madem emekli olmayi düsünmüyorsum,o zaman bu parayi 3 seferde,her sene 5-6bin€ yatir ve finanzamttan biraz para al.
    emeklin icin yatirdigin paranin makbuzunu steuererklärung yaptirirken vereceksin,almanyadan yatirdiysan hic sorun olmuyor,Türkiyeden yatirdiysan tercüme istiyorlar.
    ödeme tebligatlarinin süresi vardir,mektup elinize gectikten sonra 3 ay vaktiniz var,Euro süreki cikiyor,parayi hemen ödemeyin,bekleyin..
    günlük prim miktarina hersene 30.6 ve 31.12'de zam geliyor.müracaat yaptiginiz güne göre para ödüyorsunuz.
    ben gecen sene 28.06.2014'de müracaatimi yaptim,sgk'lardan gec cevap geliyor,bana 10.11.2014'de cevap geldi ve 3 ayda sürem vardi,subat 2015'de haziran 2014 prim miktarindan ödememi yapmistim.
    bazi arkadaslarimizda böyle seylerle ugrasamam,15-20bin€ büyük para degil,yatirir kurtulurum diyorlar, tabiiki herkesin tercihine saygi duymak lazim.

2. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)