Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2594 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bankalarda Vollmacht

Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    2 mesaja 3 teşekkür aldı

Question Bankalarda Vollmacht

Selamun aleyküm
    Bankada hesabın varsa Sparbuch vs..ölüm neticesinde
    Ailesi Vollmacht olmadan hesaba erişebilirmi ?
    Yoksa Vollmacht gerekli ise Vollmacht imza ile hemenmi geçerlidir?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Ölüm halinde vollmacht yoksa Konto bloke olur birsürü bas agritici islemler gereklidir onun önüne gecmek icin Vollmacht vermekte yarar vardir alan ve veren imzaladigi andan itibaren gecerlidir.

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    77
    62 mesaja 82 teşekkür aldı
    cesitli sekillerde vekalet var bir cesidide sadece öldükten sonra gecerli sekilde olabiliyor.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Sevgili Kardesim.

Bunun bire bir yasayanlardan biri olarak söyle anlatmaya calisiyim.

Babam 1984 Temelli döndü . Bir hisse satin almis . Birileri babama ogluna vekalet verme paranla araba felan alir diyorlar. Iki ayri banka oldugu icin birine kardesine hesap adina Vekalet veriyor. Orda sorun yok. sadece 10500DM kayip tabi bana gövenmedigi kadardesi yidigi acik ortada. Ama kardesiyle papaz olamiyor.
    Gelelim diger konuya Hissesi oldugu banka . Ne yaptiysam . kendilerinin verdigi Vekalettide imzalatirdigim halde sonradan kabul etmediler. Sebebi ise besene hisseyi satma yasagi vardi.
    Netten buldugum Genarallvollmactlari imzalattirdim gönderdim gene kabul görmedi. Bankalar kuruluna Uzlasma bölümüne basvurdum . Tabi bankanin yaninda oldular.
    En sonunda Babami buraya getirdim. Bankadan Vekalet verdi. verdi vermesinede Eksik evrak almislar .
    Bende Gitmeden Generalvollmacht Noterden almistim. Alman Noteri yani. Türkiyeden gelen Noterli vekaleti bile kabul etmediler. Alman yasalarina göre , Alman Konsoloslugu yurt disinda Noterlik görevi oldugu halde ordan alacagim belgeleride kabul etmeyeceklerini bildirdiler.
    Burda dikkat edilmesi Konu ise Evet öldükten sonra gecerli olan Generalvollmachtir. Bankadan verilenle. Sadece hesapta islem yapabiliyorsun. Ama hesabi kapatamiyor ve Benim gibi Hisseyi satamiyorsun sadece Hesap sahibi yapabilir.
    Egerki kisi vefat etmisse burda Veraset davasi acilmasi gerekiyor. Orada Herkes malsahibi konumuna girdigi icin Herkesten imza alman vede Bürsürü masraflari karsilaman gerekiyor. Basvuruyu yapan kisi bütün Masraflari kasrilamakla yükümlü tutuluyor.
    Arkdasin Babasi vefat edince Bankada 500€ varmis bunu almak istemisler . vekalette olmadigindan Türkiyeden yani Ölümünü tanitan belge istemisler oda belirtigim gibi , Bankadaki kalan paradan fazla cikiyor. Yanilmiyorsam tam 40 kisi idi kendi evlatlarindan haric diger bireylerde buna dahil oluyor.
    Gecenlerde bankaya gittim. Bazi belirsizlikleri gidermek adina. Kadin demesinmi biz sadece kendi bankamizin verdigi vekaleti kabul ediyoruz. Baska vekalet kabul etmiyoruz diye. Bu sebebten siz satisi vede hesabi kapatatamazsiniz . Ancak hesap sahibi yapabilir.
    Tepem atti. Allahinan kendilerin yazismasi vardi yanimda. Ozaman dedim Her önüne gelen Banka calisanlari kendilerine göre bir Banka yasasi icat ediyor.
    Ben Bosunami alman Noteri tastikli vekalet aldim. Üstelik Okumasinida biliyorsunuz herhalde dedim , Kendi Bankanizin özellikle istedigi Belgenin nerden ve nasil olmasi gerekceleri yaziyor.
    Tabi bu konusma hosuna gitmedi. Fitill oldu. Okuyuncada cevab yok. Bazi seyleri söylüýor arkasi ve gercekciligi yok.
    Yapacaginiz islemleri Lütfen yazili sorun yoksa sonrada basiniz agrir.
    Saygilarimla.

6. dalga üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)