Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2600 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dikkat Ebayciler icin

Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    8 mesaja 20 teşekkür aldı

Dikkat Ebayciler icin

Selamin Aleyküm Ustalar,

burda gördüm ki cogu kisi kazik yemis dolandiricilardan Ebay veya Kleinanzeigedan dedim ki neye dikkat edecenizi yazim okuyon öyle esalari Alin veya satin.

Öncelikle sakin ama sakin Ebayde Ceptelefonu alacaksaniz Überweisung ile ödemeyin cogu Überweisung isteyen kisiler dolandiricidir !!!
    Sirf PayPal ile alin Paket gelmese PayPali arayin böyle böyle anlattin paranizi geri alirsiniz.

Digital Kodu/Oyun satiyosaniz bazen oluyo ki bana oldu 250€ gitti.. Parayi PayPal ile yolluyolar siz Email olarak Oyunun Kodunu yolluyosunuz sora bakiyosunuz yarin Para geri cekilmis cünkü PayPal hesabi hacklenmis siz haksiz oluyosunuz Paraniz gidiyo neden cünkü Käufer/Verkäuferschutz gilt nur bei richtigen Artikel keine Digitale Ware !! Ondan baktiniz Bewertungu az gicik gicik yaziyo hemen istiyo Kodu beklettin 24 Saat veya Passaportunun resmini isteyin. Gelelim Ebay Kleinanzeigeya orda napmaniz gerek Ceptelefonu alacaksaniz gidin bakin Telefona Rechnungu alin baska almazdim. Iphonlarda IMEIleri kontroll edin Calinti da olabiliyo.
    Türkcem icin Özür Dilerim umarim iyi yazmisdirim Kardeslerim.

Saygilar Ömer

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    ben ebayde birsey satarsam katiyen paypal kabul etmiyorum. senin geneledigin gibi bende geneliyorum ve bütün paypal ile ödemek isteyenler dolandirici diyorum.

tabii öyle degil. ama bir kac kere paypal ile ödeyen kisiler sorun cikardi, benim 100% hakli oldugum halde paypal parayi onlara geri ödedi.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ebayde birsey satarsam katiyen paypal kabul etmiyorum. senin geneledigin gibi bende geneliyorum ve bütün paypal ile ödemek isteyenler dolandirici diyorum.

tabii öyle degil. ama bir kac kere paypal ile ödeyen kisiler sorun cikardi, benim 100% hakli oldugum halde paypal parayi onlara geri ödedi.
    Haklisin Cengiz Kardes bende ondan birsey satince diyorum ki: Durch hohe Betrugsfälle bin ich dazu gezwungen eine Ausweißverifizieren durchzuführen. Dazu müssen sie ein Foto von ihrem Pass mit einem Zettel wo ihr Ebayname drauf steht. Gerne können sie ihr Foto sowie Personalausweißnummer unerkenntlich machen. Wenn sie die verifikation nicht durchführen erstatte ich ihnen gerne ihr Geld zurück. Bunu yazinca Ustam 99% Passaportun Resimini gönderiyolar böylece satiyom

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    Problem ausweis ile cözülmüyor ki. Mesela alici paypale ürün bozuk cikti diyor ve sana bir kilo camur geri gönderiyor. paypal yine aliciyi hakli buluyor. ne yaparsan yap, haksizsin. ben kendim paypal ile severek ödüyorum, ama bana kimsenin ödemesini istemem.

Tecrübeli Üye 66bozo66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    132
    27 mesaja 47 teşekkür aldı
    bende satarken überweisung sadece kabul ediyorum alirkende paypal ile. öbür yandanda ürünün degeri / miktarina göre yola cikiyorum misal 50€ yüksegi sadece überweisung ondan düsük olursa paypal ile satimida kabul ediyorum veya überweisung olarak da ödeme yapiyorum.

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,407
    15,904 mesaja 156,474 teşekkür aldı
    Vay be bugüne kadar Ebayde baya esya sattim hepsindede Überweisung kabül ettim 374 (100 % ) Positv Bewertungum var. Ben dolandiriciymisimda haberim yok.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    ebayin ve paypalin kesitigi gebühr den birsey kalmiyorki elimize gecen 165 euroya clip cihazi sattim 16,50 ebay kesti paypal 4.50 kesti 5 euroda kargo bana aitti 25 euro ca. 140 a geldi ürün dedim bundan sonra pahali ürün satmicam ebayden, cok sinir oldum

Kicket ANKARALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    333
    128 mesaja 273 teşekkür aldı
    Alıntı Cytage Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamin Aleyküm Ustalar,

burda gördüm ki cogu kisi kazik yemis dolandiricilardan Ebay veya Kleinanzeigedan dedim ki neye dikkat edecenizi yazim okuyon öyle esalari Alin veya satin.

Öncelikle sakin ama sakin Ebayde Ceptelefonu alacaksaniz Überweisung ile ödemeyin cogu Überweisung isteyen kisiler dolandiricidir !!!
    Sirf PayPal ile alin Paket gelmese PayPali arayin böyle böyle anlattin paranizi geri alirsiniz.

Digital Kodu/Oyun satiyosaniz bazen oluyo ki bana oldu 250€ gitti.. Parayi PayPal ile yolluyolar siz Email olarak Oyunun Kodunu yolluyosunuz sora bakiyosunuz yarin Para geri cekilmis cünkü PayPal hesabi hacklenmis siz haksiz oluyosunuz Paraniz gidiyo neden cünkü Käufer/Verkäuferschutz gilt nur bei richtigen Artikel keine Digitale Ware !! Ondan baktiniz Bewertungu az gicik gicik yaziyo hemen istiyo Kodu beklettin 24 Saat veya Passaportunun resmini isteyin. Gelelim Ebay Kleinanzeigeya orda napmaniz gerek Ceptelefonu alacaksaniz gidin bakin Telefona Rechnungu alin baska almazdim. Iphonlarda IMEIleri kontroll edin Calinti da olabiliyo.
    Türkcem icin Özür Dilerim umarim iyi yazmisdirim Kardeslerim.

Saygilar Ömer
    Arkadaşa aynen katılıyorum kleine ebayden sakın posta üzeri alışveriş yapmayın arkadaşım daha yenilerde iki tane cep telefonu aldı ama piyasada telefonlar yok polislik oldu aylar oldu haber yok

Normal ebayden sakın überweisung ile alışveriş yapmayın genelde dolandırıcı sahtekar insanlar überweisung seçeneğini devreye sokuyorlar mutlaka paypal üzeri alışveriş yapın sorun olduğunda paypal devreye girebilsin

Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    @Cengiz Bond vallah ustam allah sükür simdiye kadar olmadi ama haklisin PayPal cok dolandiriyo

@66bozo66 Evet ustam bende aynen öyle yapiyorum

@Memoli1976x Estafurullah ustam ben simdi herkez dolandirci demek istemedim. Mesela takip et bügün bi Ebaye iphone 6s 16gb yaz acik artirimli ürünlere bak 1 Gün Acikaririmli oluyo onlar Ebay Kleinanzeigeden Resim caliyo senin Hesabinin Sifresini elle geciriyo Ceptelefonunu koyo acik artirimdan satiyo sen überweisung ile parayi yolluyon sora adamlar kayboluyo bunu ister Polise git ister Mahgemelik ol caresi yok ondan Arkadaslar dikkat etsin diye yazdim. Öyle demek istemedim özür dilerim

@fuk_18 malesef aynisi bendede öyle 50€ oyun sattim bir aydir 20 Ürün gitti 1000€ gelir vardi 100€ Ebaye gitti bide PayPale da az gitti üstüne de 250€ dolandirildim gecen sene.

@ANKARALI aynen bu yüzden yazdim usta dedim ki simdi cok dolandiriyolar bu ara en iyisi dikkat etmek illa Handy istiyosaniz gidin kendiniz kapidan konusun Ceptelefonu alin iPhonesa IMEI Koduna bakin calinti degilse öyle almak lazim Rechnung da sart.

11. 2 kişi Cytage üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    [QUOTE=@ANKARALI aynen bu yüzden yazdim usta dedim ki simdi cok dolandiriyolar bu ara en iyisi dikkat etmek illa Handy istiyosaniz gidin kendiniz kapidan konusun Ceptelefonu alin iPhonesa IMEI Koduna bakin calinti degilse öyle almak lazim Rechnung da sart.[/QUOTE]

pek ala IMEI kodunun calinti olup olmadigi o anda nasil anlicaz ?,,bilmedigim icin soruyorum.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pek ala IMEI kodunun calinti olup olmadigi o anda nasil anlicaz ?,,bilmedigim icin soruyorum.
    Selamin Aleyküm Usta tapikide anlatirim buraya http://www.imeipro.info/check_imei_iphone.html iPhonenun IMEI Nummarasini veriyosun Calintiysa yaziyo orada ona göre kontroll edebilirsin.

14. Cytage üyemize teşekkür edenler:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telefonun IMEI kodu ile Rechnung da yazan IMEI kodunu karsilastiracaksin.
    Rechnung yoksa zaten almayin.

16. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    arkadaslar bende sizden yola cikarak bunu buldum.tskler arkadaslar.

http://www.imeipro.info/samsung_imei_check.html

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    59 mesaja 99 teşekkür aldı
    Ben alış yaparsam paypal ile ödüyorum,satış yaparsam überweisung en garantilisi bu,para kontoya girdiği gün paketinide yollarım ,paypal ile satış yapmak tehlikeli bazen alıcı içindeki malı deyiştiriyor kendi eskisiyle paypalda alıcıyı genelde haklı gördüğü için hem para gidiyor hem mal, o yüzden satış sadece banka hesabı üzeri işine gelen alır gelmeyen almaz.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    122 mesaja 206 teşekkür aldı
    valla ne diyeyim bu ne perhiz bu ne lahana tursusu alirken peypalla alin ama satarkene paypala karsisiniz sizinkide oh istemem yan cebimede koy ...tipik memleketimden insan manzaralari...satarkende tek paypalla satarim alirkende paypalla alirim nedenmi nasil ben paypal ariyorsam ben satarken karsidaki alicida elbetde paypal ariyacakdir memleketde tek akilli benmiyim isime gelmiyorsa hic satmam...hep bana rabbena olmaz...keske paypalsiz satisi ebay hep yasaklasa ki olmasi gerekende o bence...zaten paypalsiz en ufak bir proplemde is dolandiricilikla yada bir tarafin magduriyetiyle sonuclaniyor ve öylece kaliyor buda ebaya müsteri kaybediyor amazonda rekorlar kiriyor ebay tüm satislari bence standart paypalla yapdirmasi gerekir...

20. choban üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Alıntı choban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ne diyeyim bu ne perhiz bu ne lahana tursusu alirken peypalla alin ama satarkene paypala karsisiniz sizinkide oh istemem yan cebimede koy ...tipik memleketimden insan manzaralari...satarkende tek paypalla satarim alirkende paypalla alirim nedenmi nasil ben paypal ariyorsam ben satarken karsidaki alicida elbetde paypal ariyacakdir memleketde tek akilli benmiyim isime gelmiyorsa hic satmam...hep bana rabbena olmaz...keske paypalsiz satisi ebay hep yasaklasa ki olmasi gerekende o bence...zaten paypalsiz en ufak bir proplemde is dolandiricilikla yada bir tarafin magduriyetiyle sonuclaniyor ve öylece kaliyor buda ebaya müsteri kaybediyor amazonda rekorlar kiriyor ebay tüm satislari bence standart paypalla yapdirmasi gerekir...
    Aynen cok dogru yazmissin Choban kardes..

Ben Ebay de alirken de satarkende yüzde 98 Paypal kullanirim, daha bugüne kadar hic sorun yasamadim Allah a Sükür. Ebay de dikkat etmen gereken birkac husus var bunlari alirken ve satarken iyi göz önünde bulundurursan hicbir sey olmaz.
    Mesela en basiti, ben ebay de birsey alirken bewertungu 500 ün altinda olan ve enaz yüzde 98 pozitif bewertungu olmayan saticilardan kesinlikle birsey almiyorum. Bazi firmalar varki adamlar yüzbinlerce satis yapmislar, simdi bunlar mi müsteriyi kaziklayacak yani..
    Sen gidip te 25-30 bewertungu olan privat saticilardan alisveris yaparsan , kaziklanman gayet normaldir.. Bunun haricinde, Ebay benim icin gayet iyi oluyor. Mesela gecen günlerde telefonuma pazardan 6 euroya panzerglass folie almistim, ebay de ayni telefon icin panzerglass folie ve handy hülle 4 euroya ve üstelik versand frei..

Tahminimce 10-15 sene sonra insanlar ekmegi suyu bile internetten alacaklar.. Ve bu sistem güvenilir olmak zorunda..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)