Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2602 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: antrenörlük yapmak

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı

antrenörlük yapmak

slm arkadaslar,

bana antrenörlük tekliyfi geldi ve suan zamanim var ve yapa bilirim......
    tam kesin degil ama en kisa zamanda iki antrenör olacagiz.

E Jugend antrenörlük yapacagiz ve benim sifir bilgim var. teklif eden arkadas 7 senedir bizim cocuklarin antrölörnünü yapti.
    basdan 2 takimdi ondan sonra 1 takip yapti ve suan yine 2 takim yapmak istiyor ve ikinci takim icin antrönör ariyor. biz suana kadar hep yenildik yada iyi bir basari göstere medik.

onun icin benim icin tek bi kazanc ola bilir cünkü simdiye kadar bi basari göremedik. tabi bu demek degil takim cok kötü, bizim antrönerinde hatalari oldu, cünkü o da tecrübesiz basladi.

biz arkadas ile ikinci takimi alinca daha basarili olmak istiyoruz onun icin sizden tecrübelerinz bekliyorum.
    Konu Osmanbey34 tarafından (12 Şubat 2017 Saat 01:36 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Üye Pasha67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    23
    19 mesaja 37 teşekkür aldı
    Hayirli olsun diyelim simdikten hoca
    Bende antrenörlük yaptim (F-Jugend / D-Jugend / C-Jugend / 2.Mannschaft)

F Jugend da zaten fazla birsey yapamiyosun elinde iyi oyuncu varsa onlar ya oynar yada oynamaz kücük cocuklara fazla taktik söyleyemiyosun dogal haliyle. Antrenmanlardada cocuklari eglendirmek en basta oluyor (misal 2 takim yapiyorsun ve bir takim leibchen giyiyor, leibchen olmayan takimda fangen yapiyor topsuz...)
    Fakat E Jugend da itibaren biraz daha düsünüp oynuyolar cocuklar, rastgele pek olmuyor.
    Ben sahsi tecrübelerimi dile getiriyorum bilmislik yapmak istemem
    Ben cok DFB sayfasinda trainingsmethodlara baktim ve az cok onlara yöneldim heleki ilk baslarda (D-Jugend) DFB sayfa e junior.
    Cocuklar inanilmaz degisik stillerde oynayabiliyor. Yani kesinlikle sunu söyle yap böyle yap diye sihirli metodlar yok tabiki. Cocuklara göre hareket etmen gerekiyor. Yaramaz cocuklar varsa onlari idare edebilmen gerekiyor. Adil davranman gerekiyor cocuklar bunlari cok iyi tartabiliyor.
    Zaten cocuklari tanidigin vakit aklinda nasil yol izleyecegini kendin belirlersin otomatikmen.
    Cocuklarin aile/ebeveynleriyle sIk sIk muhabbet etmeni tavsiye ederim(daha cabuk tanirsin oyunculari).

Internette de cok Tipps Tricksler var. Vaktin oldugunda Google da aratirsin aklinda olan seyleri. E Jugend training gibi mesela. Youtube da videolara bakarsin, antrenmanlara bakarsin vs.

Cocuklar büyüdükce antrenörlükde daha fazla zevk verecektir sanada bundan eminim.

Aklimda olanlari yazdim, hatam olduysa af ola. Sorun olursa yazarsin ister özel ister konudan. Sana basarilar dilerim hocam

Edit: Stationtraining http://kinder-training.info/stationen.html
    Ve Online Seminar DFB
    Konu Pasha67 tarafından (12 Şubat 2017 Saat 02:41 ) değiştirilmiştir.

4. 3 kişi Pasha67 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    497
    merhaba pasha67

tecrubelerin icin tesekürler. oyunculari ve cocuklarin ailelerini iyi taniyorum. yazdigim gibi 1 takimdan iki takim yapmak istiyoruz.
    dfb sayfasina göz attim... yarin/bugün daha detaili insallah bakarim ama simdiden bu adress icin tesekürler. F Jugend ile yazdigin cok dogru katiliyorum.

- bizim cocuklarda kondition yok ... bunun icin bi tavsiyeleriniz var mi ? haftada 2 kez 1,5 Saat antraman var
    - suan Freundschaftsspiele yapiyoruz

Üye Pasha67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    23
    19 mesaja 37 teşekkür aldı
    Kondition hakkinda E Jugend da hep Topla Training yapip oyun kondition yükseltmen. Yani cocuklara hadi 5 tur atin demekle olmuyor (fikrimce). Zaten Almanlarda da altin Kural var E Jugend icin: "Man trainiert in der E-Jugend im Prinzip -egal was, wie und womit- immer mit dem Ball." Bu Kondition icin de gecerli. Cünkü Almanlarin düsüncesi ilk önce cocuklarin teknigini gelirstirmen, cünkü o yastaki cocuklarin kondisyonu oyun icin yeterlidir.
    Kondition gezielt trainieren yapmiyacaksin yani. Topla antrenmanlarda kondisyonlari zaten yükselecektir.

Mesela her Jugendbereichda yaptigim ve sevdigim antrenman 1 oyuncu 2 oyuncuya karsi veya 2:3 yada 3:4 kalesiz, dar alanda veya ilk baslarda genis alanda. Ilk baslarda 2:2 3:3 4:4 de olur
    Bu antrenman herseyi calistirdigi icin severim. Mesela Paslasmayi ögretir. Hizli kosmayi, Cabuk düsünmeyi, Koordinasyonu, Adam tutmayi, Hizli hareket etmeyi, Topu ayaginda fazla tutmamasini, ve aklina daha neler geliyorsa.
    Güzel olan Cocuklar anlamadan ögrenecekler bilinc altinda.

Yada 2 Grup yaparsin her grupda misal 5 cocuk var. Cocuklari mittellinie yakinligina dizersin (yan yana) ve teke tek sprint yapip kale önündeki topa kosmalarini söylersin. Topa ilk varan Kaleye vurup kazanir.

SImdik cok seyler var hepsini anlatmak zor oluyor klavyeden dogru. Ama dedigim gibi her daim toplu antrenman yapmani tavsiye ederim - Kondisyon olsa bile. (Benim fikrim ve Lehrganglarda da söylendigi gibi).
    Konu Pasha67 tarafından (12 Şubat 2017 Saat 03:08 ) değiştirilmiştir.

7. 2 kişi Pasha67 üyemize teşekkür etti:

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Bende bundan 25 sene önce 1 sene yapdim,sonra birakdim
    iyi düsün derim F jugend diyip Gecme cok zamanin harcanir

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    76
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    Ah bir anlık kiskandim seni. Tabii yap antrenörlük bu senin içinde değişiklik olur. Soccerdrills.de de güzel bilgiler var.
    Kondisyon yap ama yavaş yavaş yani 5-7 dakika sonra 7-10 sonra 10-15 öyle devam ama çocuklar ın futbol hevesini kaçırma ve hep Motive et. Motive o yaşta dağları bile deler bazen. Ve tavsiyem trainerscheinini da yap. Kulüp ler ödüyor genelde

10. defuser üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    497
    sagolun ustalar verdiginiz internet adress lerini takip ediyorum. bir gelisme olunca o zaman size geri dönerim
    Konu Osmanbey34 tarafından (14 Şubat 2017 Saat 15:19 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    182 mesaja 295 teşekkür aldı
    Simdiden hayirli ugurlu olsun Hocam

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Zamaninda bende amatör liglerde hakemlik yapmis biriyim.Bana cok israr ettiler bir "F Schein" almam icin kendi kendime simdi keske alsaydim diyorum ama hem calismak hem hafta sonlari bazen hafta icinde cikan maclar beni gercekten cok yoruyordu.Simdi artik imkansiz cünkü yas kemale erdi.Saglik olsun

Ettiği Teşekkür
    497
    Sagol alsancak-35

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    170
    35 mesaja 80 teşekkür aldı
    OSMANBEY34 sakincasi yoksa hangi bölgedesin ben bayerndeyim belki yardimim olur
    öncelikle jugend katagorisinde isen bu yas grubunda 2 seye dikkat etmen gerek bir tarafdan disiplin ve haksizlik yapmama gerisi geliyor aileler cok dikkat eder bu konuya mesela su ortam olmasin onu oynatiyor beni veya benim oglumu oynatmiyor ortami olmasin ve ailelerle diolog cok önemli ayda bir tüm ailelerle bir toplanti veya hava musait olunca atrenmandan sonra yarim saat sohbet cok iyi tavsiye ederim gelelim antrenman yerine göre sakali yerine göre ciddi antrenmanlar yapmak gerekiyor hic olmazsa bu yaslarda 9 veya 10 yaslarinda cok seyleri farkeder cocuklar siz onlara birsey verirseniz onlar görür mesela cocuklar bu yasda galip gelmek cok gol atmayi severler yani antrenmanda cocuklar daha cok mac yapmayi severler bol bol antrenmanda mac yaptirin süt cektirin bol bol ben kendim kaleci antrenörüyüm bilgim cok yakin olsa yardimcida olurum su tavsiyeyide vereyim sol ayakli kabiliyeti iyi olan cocuk varsa caktirmadan belli etmeden bu cocuklarla iyi ilgilen bu sol ayakli cocuklarin özel farkli futbol stilleri olur onu oku bil derim
    Konu maltepeli54 tarafından (03 Mart 2017 Saat 02:50 ) değiştirilmiştir.

16. maltepeli54 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    497
    merhaba maltepeli54,

simdiki antrönör 7 sene takimi egiti antrönörlük yapti. ve senin tavsiye etdigin gibi herkezi oynati. Ayleler hep memnundu. Her oyuncuyu oynatdigi icin de hemen hemen cogu maci biz kaybettik. Cocuk larin ailelerini yazdigin gibi antröner hep dialog kuruyor konusuyor vs...iki üc aile bizim takimdan gitti ama sonra geri döndü. Diger takimlar daha baska egitim görüyor bizim icin herzaman cocuklar eylensin top oynasin ....önemli olan bunlardi....

Simdi ama Takimin antrönörü de club den biraz baski " DRUCK" aliyor gibi geliyor. Onun icin antrönör Takimi tekrar iki ye bölmek istiyor. Ben yada baska birisi antrönörlük yapmak istememek istersek o zaman diger coguklar sürekli top oynuyamicak onun icin ben antrönörlük yapmaya karar verdim. Ama suan tam kritik bir zaman .... cünkü " Leistung " dogru gidiyoruz E- JUGEND. Club ok verir ise antrönörlük yapmak istiyorum. Diger arkadas benim ile antrönörlük yapmak isteyen o vazgececek gibi görünüyor. Antrönörlüge baslamadan problem ler basliyor . Insanlarla urasmasi zor

Bu arada ben Mönchengladbach da kaliyorum yine de yardim icin tesekür ederim.
    Konu Osmanbey34 tarafından (03 Mart 2017 Saat 16:14 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye ziyanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    64
    Ettiği Teşekkür
    8
    3 mesaja 4 teşekkür aldı
    Usta ben antrenörlük yapmadım ama çocukları al taşı maça götür getir her maça oyuncu ayarla ailelerle uğraş çok zor iş oğlumun hocasından biliyorum haftada 4 gününü ayırması gerekiyor sabır işi herkes yapamaz

Ettiği Teşekkür
    497
    evet haklisin / bakalim daha kesin birsey yok / diger arkadas da bugün vazgecti suan tek ben kaldim / club den OK bekliyoruz / bakalim ne olacak

Ettiği Teşekkür
    497
    [IMG][/IMG]

2017 bizim Kreisklasse da 1 olduk.

-------

Ben ve Arkadas suan ikinci takimi aldik. Freundschaftsspiele yapiyoruz. Yarin ikinci macimiz olacak. Benim icin sevkli oluyor. Ama cok zaman ve emek gidiyor.
    Konu Osmanbey34 tarafından (15 Eylül 2017 Saat 22:18 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    497
    maclar iyi gidiyor. kadro süper. sponsor da bulduk.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)