insanin basina her zaman böyle birsey gelmiyor ,olayin ilk aninda ve avrupada yasiyoruz burada yasalar mantigiyla hareket ettigimiz icin hemen avukata basvurduk.onun icin diger anlernatifleri yapamadik ki bilmiyorduk hangi yolu izlememiz gerektigini ve hatta simdilerde sunuda ögrendim ,Rechtsschutz diye bir sigorta var (isvicrede,diger ülkelerde varmi bilemiyorum) mesela Rechtsschutz a yillik üye oluyorsun 300 veya 400 frank para ödüyorsun senin tüm davalarina onlar bakiyor harici para ödemiyorsun Ancak bu benim olaydan sonra bu sigortayi ögrendim(su an var yaptirdim) onun icin üye olduktan sonraki davalara bakiyorlar.Basima yine birsey gelmisti bir türk e yillik vergilerimi doldurmasi icin vermistim parasinida pesin verdim ancak vergilerimi doldurmamisti bana ceza gelmisti bu Rechtsschutz devreye girdi ve tüm sorunu cözdü ayrica türk e ödedigim parami geri Aldi faiziyle.

Dedektif olayina gelince ,onuda avukata sordum ,avukat bana bu olay cok pahali olur ancak sen takipte kal kontrol et Mahkemeye gidince sen hakime söylesen bile yeter hatta is veren bile ceza yer dedi Bu kanitlarin hepsi avukatimda yazili mahkeme bekliyorum ancak karsi taraf gelirim yok diyor bakalim ne olacak

Alıntı V/S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaslar eger elinizde Mahkemeden Schuldtitel verildiyse, Avukata gerek yok.
Bosuna Avukatlara paranizi kaptirmayin. Iki Senede bi 50 Eu verip Gerichtsvollzieher
gönderin, evine gelip gidip bakarlar. Ayni zamanda Kontosuna ne Kadar para gectigini görünür.

Eger elinizde ciddi kanit varsa Dedektiv tutabilirsiniz, yarim gün calistigini gösterip tüm gün calisiyorsa.
Avukata vereceginiz parayi daha etkilli kullanin.