Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bildiğiniz gibi kalorifer konvektion prenzipine göre çalışır
Usta tamda problem iste burada. Sagolasin, ufkumu actin. Google dedeye sordum, epeyi arastirdim. Bu sorun sadece bende degil, cok evlerde olan bir seymis. Kalorifer petegini, resimdeki delige sokabilmek icin enini genis tutmuslar (4 metre) fakat petek yüksekligi kisa secilmis. Hem bu, hemde petegin üstünün mermer duvar ile arasinin cok kisa olmasindan dolayi konvektion prenzip tam etkili olmuyor, arttirmak gerekiyormus.

Internette etkili bir cözüm bulmuslar, aynisini bende yapacagim. Bunun icin 4 adet 100lük PC-Lüfter kalorifer peteginin üzerine sicak havayi odanin icine üfürecek sekilde monte etmisler. Uyuz bir tane Anlagethermostat ile bir tane de Regler koyup Lüfter lari steuern etmisler. Aklima bayagi bir yatti, bunu yapacagim. Anladigim kadariyla bu Lüfterlar hem cok sessiz, hemde ceryani cok az yakiyor. Bütün bunlarin hazir olanlarida varmis, ama cok pahaliymis. Ben de parcalari satin almadan evvel iyice hesabini kitabini yapip ona göre hazirliklara baslayacagim.

Bu arada söz konusu oturma odasinin tabani parke döseli, üzerinde de Türkiye deki halilardan var. Ayrica bu odanin altinda Keller var, evin keller duvarlari ve tavani Styropor platteler ile isole edilmis.

Buradan zaman ayirip, akil veren, yardimci olan herkese cok tesekkür ederim.

Selamlar

05300 - Merzifon