Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2641 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 33 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: radara yakalandim haklarim nelerdir

Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    179 mesaja 570 teşekkür aldı
    Verkehrs Rechtschutzversicherung'u olup'ta böyle durumlarda Avukata gidilmemesini yanlis buluyorum.
    Konuyu acan Arkadasin olayi 6 gün önce bitmis ama onun Arkadasinin tavsiyesi dogrudur ve yerindedir.
    O halde Avukata gidilmesini tavsiye etmeyen Arkadaslar Bußgeldstelleye mektupta yazmasin,ceza geldigi
    gün eve hemen cezasini yatirsin ehliyeti teslim etsin.

Arkadas kimi arkadaslarimiz kendisini sizler gibi savunamayabilirler,sigortada varsa Avukata gider,oda
    duruma bakar bir yol cizilir.
    Mahkemeye cikilir insaf Hakime kalir.

Kendimden bir Örnek:
    Duisburg ve cevresinde yasayan cogu arkadaslar bilir.
    A42 richtung A57'ye dogru Autobahn sonunda sabit radar vardir.
    Orada radar oldugunu bildigim halde dalginligima geldi radara yakalandim
    kac ile gittim bilmiyorum su an ama 1 ay ehliyet vermem gerekliydi onu biliyorum.
    Verkehr islerinden anlayan vede devamli gittigim Avukatima havale ettim Bußgeldbescheid'i
    Aradan 1,5 ay gecti haber felan yok,Avukati aradim cezadan bir haber varmi diye,Cevap
    Verfahren eingestellt dedi,yani olay kapandi.
    bir diger örnegimde ise 15 € park cezasi yedim,neymis 3 dk fazla durmusum,halbuki 3 metre yanimdaki
    bäckerrei girdim ekmek aldim ciktim,toplasan 2 dk yapmaz.Ceza yazan kadina durumu anlattimsada
    anlamadi.
    Avukata durumu anlattim,2 hafta sonra cevap geldi,cezayi ödemeye gerek yok diye.
    Simdi 26 yillik ehliyeti olan birisi olarak tabiki sadece yukarida verdigim örnekleri yasamadim,
    baska radar ve cezalarda geldi,kimisinden yukarida örneklerde oldugu gibi kurtuldum
    kimisinden cezamida yedim.
    Mobil radardan bir animida sizlerle kisaca paylasmak istiyorum,cünki önemli.
    Yanlis anlamayin hiz yapan birisi degilim ama birgün yine mbil radara yakalandim.
    Avukata verdim,mahkemeye ciktim,sahit olarak mobil radari kuran iki kisi vardi.
    Hakim onlara sordu Teknik acidan %100 radari kurdugunuza eminmisin diye sordu.
    Cevap,%100 emin oldugumuzu söyleyemeyiz dediler ve mahkeme aninda lehime kapandi.
    Ama Avukatimada devamli gittim,hakli yada haksiz olarak.
    Sizlere tavsiyem sectiginiz Avukat cok önemli,örnegin bosanma uzmani bir avukat,trafik konusunda
    basarili olmasi zordur,yani beliniz agriyorsa kalp doktoruna gidilmez.
    Biraz uzun oldu ama benim görüslerim bu dogrultudadir.

2. 3 kişi H@K@N üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    existenz gefährdung oldumu Göz Yumuyorlar Fakat Agir Para cezasina Ceviriyorlar

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    simdi benimde mahkemem var ne yapmam gerek. abstand dan yedim bende 1 ay sonra mahkeme var resimde var ellerinde ne digcem mahkemede tam bilmiyom

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    7 mesaja 12 teşekkür aldı
    maltepeli54 sana benden tavsiye ben uzun yolla ciktinmi blitzer.de bir app her zaman acarim bu mobil radalari bile gösteriyor online yapman lazim. iphone ve baska smartphone varsa indir önlemini al bende bu app olmassa ehliyeti 4-5 kere vermistim.
    bu zamanda o kadar cok imkanin varki radarla yaklanmamak icin tedbirini önceden alicaksin. bu blitzer.de app bedava oldu benden sana tavsiye ben 5 seneden beri 1 kere yakalandim oda kendi sucum du ikaz sinyali geldigi halde appdan dalmisim 15 euro verdim.

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı

Ettiği Teşekkür
    849
    mahkemem oldu bugun davayi kaybettim ehliyetime el koycaklar 280 euro para cezasi 2 puan hakimde sana angebot yapiyorum dedi istedigin zaman ehliyeti verebilirsin dedi eylül ayina kadar, ne yaptim ettiysem gutachten bile cagirmaya gerek görmedi bu sensin dedi resimdeki kurtulamadik avuatimda vardi oda birsey yapamadi.

simdi ehliyeti vermeyi dusunuyorum bakalim benim ceza abstandan di adamlar video bile izlettirdiler hatirmaliyorum dedim ama yirtamadik.

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mahkemem oldu bugun davayi kaybettim ehliyetime el koycaklar 280 euro para cezasi 2 puan hakimde sana angebot yapiyorum dedi istedigin zaman ehliyeti verebilirsin dedi eylül ayina kadar, ne yaptim ettiysem gutachten bile cagirmaya gerek görmedi bu sensin dedi resimdeki kurtulamadik avuatimda vardi oda birsey yapamadi.

simdi ehliyeti vermeyi dusunuyorum bakalim benim ceza abstandan di adamlar video bile izlettirdiler hatirmaliyorum dedim ama yirtamadik.

Saglik olsun... vardir her iste bir hayir demek lazim.... Artik izine filan denk getirip vericen... araba ile gitmiyorsan tabi izine

Ettiği Teşekkür
    849
    normalde araba ile giderim tek basima ama bu sene gitmicem, arti haftaya türkiyeye gidip türk ehliyeti cikartcam alcam yanimda hazirda bulunsun yazin gidince havalimaninda arac kiralicam o zaman göstercem türk ehlyietini

Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saglik olsun... vardir her iste bir hayir demek lazim.... Artik izine filan denk getirip vericen... araba ile gitmiyorsan tabi izine

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    normalde araba ile giderim tek basima ama bu sene gitmicem, arti haftaya türkiyeye gidip türk ehliyeti cikartcam alcam yanimda hazirda bulunsun yazin gidince havalimaninda arac kiralicam o zaman göstercem türk ehlyietini
    Ehliyeti birebir değiştirmiyorlar .

eğer Almanya da oturuyorsan zaten Türk ehliyeti geçerli değil

Ein ausländischer Führerschein berechtigt nicht zur Teilnahme am Straßenverkehr in der Bundesrepublik Deutschland,

• wenn er nicht mehr gültig ist,
    • wenn er ein Lernführerschein oder ein anderer vorläufig ausgestellter Führerschein ist,
    • wenn Sie das in der Bundesrepublik Deutschland für die Erteilung einer Fahrerlaubnis vorgeschriebene Mindestalter noch nicht erreicht haben und Ihre Fahrerlaubnis nicht von einem anderen Mitgliedstaat der Europäischen Union oder einem anderen Vertragsstaat des Abkommens über den Europäischen Wirtschaftsraum erteilt worden ist,
    • wenn Sie zum Zeitpunkt des Erwerbs der ausländischen Fahrerlaubnis Ihren ordentlichen Wohnsitz in der Bundesrepublik Deutschland hatten,
    • wenn Ihnen die Fahrerlaubnis in der Bundesrepublik Deutschland entzogen oder versagt worden ist oder Ihnen die Fahrerlaubnis nur deshalb nicht entzogen worden ist, weil Sie zwischenzeitlich auf sie verzichtet haben (bei Fahrerlaubnissen, die in einem anderen Mitgliedstaat der EU ausgestellt wurden, können Besonderheiten zu beachten sein. Setzen Sie sich in diesem Fall mit der Fahrerlaubnisbehörde Ihres Wohnortes in Verbindung. Diese kann klären, ob gegebenenfalls weiterhin Eignungszweifel bestehen.) oder
    • solange Sie in der Bundesrepublik Deutschland, im Ausstellungsstaat des Führerscheins oder in dem Staat, in dem Sie Ihren ordentlichen Wohnsitz haben, einem Fahrverbot unterliegen oder der Führerschein beschlagnahmt, sichergestellt oder in Verwahrung genommen wurde.

Das Führen eines Kraftfahrzeugs mit einem ausländischen Führerschein, der hier nicht oder nicht mehr anerkannt wird, wird als Fahren ohne Fahrerlaubnis bestraft.
    Konu hOrOz tarafından (20 Şubat 2017 Saat 21:51 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    849
    türkiyede ehlyietim var zamaninda gittigimde yapmistim simdi yeni ehliyette degistircem o sekilde arac kiralicam baska yolu yok

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı

A 44 Radar bilgisi

Selamunaleykum arkadaslar Ben bugun Düsseldorf Wülfrath Dan Duisburg Bergheim gelcekdim gelirke n a44 ustundur tunel var Ben tunel e girdikden sonra sag seritten gidiyordum Sol serittwn den de bir x5 gidiyordu bende tam navigasyona bakiyordum ve kafami kaldirdim kirmizi isik gibi birsey gordum ama tam Emin degilim iciniz de o yolu kullanan var mi orda Radar varmi . Yol 80 lik di iyi aksamlar

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı balkesler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamunaleykum arkadaslar Ben bugun Düsseldorf Wülfrath Dan Duisburg Bergheim gelcekdim gelirke n a44 ustundur tunel var Ben tunel e girdikden sonra sag seritten gidiyordum Sol serittwn den de bir x5 gidiyordu bende tam navigasyona bakiyordum ve kafami kaldirdim kirmizi isik gibi birsey gordum ama tam Emin degilim iciniz de o yolu kullanan var mi orda Radar varmi . Yol 80 lik di iyi aksamlar

Var kardeş, hemen tunel öncesi. A44 zaten radar tarlası.d

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı Torck Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var kardeş, hemen tunel öncesi. A44 zaten radar tarlası.d
    orasi kaclik yolkardes biliyor musun. Ordaki iki tane tunel arka arkasina mi. Ben tunel e girdikden 300 500 metre gittim belki daha fazla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)