gecmis olsun kardesim seni anliyorum

zamaninda hanima okulda bir belge imzalatmaya calismislardi förderschule ye göndermek icin benim oglumu biz caresizlikten ne yapacagimizi bilememistik

hasbel kader karsi cikmistik istedikleri belgeyi imzalamadik bayagi bir ugrastik ama

hayatimizi cocuklar üzerine planladik ek ders aldrdik nachhilfeye gönderdik evde hem hanim hem ben okulu yeniden okuduk diyelim

sonuc mu ne oldu cocuk simdi universiteyi bitirdi allaha sükür mühendis oldu ( galiba bizde muhendis olduk hanimla birlikte )

cocugunu en iyi sen tanirsin bizim türk cocuklari saygili büyüklerine karsi konusurken dik dik gözlerine bakmazlar diger cocuklar da böyle degil alman ögretmenler bunu bizim cocuklarimizda kisilik bozuklugu olarak görüp genelde förderschuleye yollama pesindeler

tekrar gecmis olsun ha bu arada

almanlarin cok kullandigi bir cümle ekleyeyim

su an biz west europäische demokratische land da yasiyoruz ya

yabanci cocuklarinda (burada %90 türk cocuklarinda) nedense förderschule ye yollamaya cok meraklilar almanya daki ögretmenler neden diye zamaninda sorup arastirmistim

nedeni basit benim cocugumu göndermiyecek senin cocugunu göndermeyecek te förderschule kapansin mi demisti ögretmenin biri

sen cocugunun arkasinda ne kadar duruyorsun onu göstermen lazim bu mesele de laf ile degil biraz aksiyon göstermen lazim