Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben yanlis cevap bilgi vermedim. soru ya tekrar kesin bi cevap veriyorum. evet ürün satmak istiyorsa ve ürünler yeni ise ve o ürünleri devamli ker ile satmak istiyorsa o zaman 100% gewerbe lazim. Gerisi klein ve groß steuerberaterlik is ! Ve bu konuda sen yanlis bilgi veriyorsun

sen yazmisin"" Aksi takdirde, normal Gewerbe acarsin ve 19% Umsatzsteuer (%19 KDV) ödersin. Ayrica normal Gewerbe´de vergi beyannamesinide aylik yapmak zorundasin...""

bu böyle yanlis bu da senin umsatz sina bakiyor.... ama bu burda suan konu degil.

ebay Kleinanzeigen dan Bir kac ürün satarsin o baska birsey. arkadas sayfa acip devamli yeni ürün satmak istiyorsa o zaman is degisiyor
kardes,

1. Ister yeni ürün sat, ister eski ürün sat, ister kar yap, ister zarar et... Ticari amacli yapmis oldugun bütün satislar icin Gewerbe´ye ihtiyacin var!

2. 17.500,- EUR dan fazla satis yaparsan Kleingewerbe acamassin! Sen gibip Kleingewerbe acarsan ve yil sonunda 30.000,- EUR luk satis yaparsan, bak bakalim Finanzamt senden geriye yönelik 1 yillik %19 Umsatzsteuer alacakmi almayacakmi... 17 yillik tecrübe konusuyor burada! Senin karsinda 1990´li yillardaki aptal Finanzamt yok artik, adamlar 1 Cent´in hesabini yapiyor...

3. Normal Gewerbe actiysan eger, 2 yil boyunca aylik Umsatzsteuererklärung vermek MECBURIYETINDESIN, nokta. 2 yil sonra senin 1 yilda toplam ödemis oldugun Umsatzsteuer 7.500,- EUR dan fazla degilse, Finanzamt senden 3 ayda bir (yani Quartalserklärung) isteyebilir ancak bu Finanzamt´in kendisine kalmis birsey...