Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bu kadar saçma bir yorum okumadım ..

bir zamanlar bir gazeteciye aynı oyunu yapmışlardı ..Hac bu yıl da Kurban'a rastladı! diye

madem birileri yanlış yaziyor sende yanlışlarla daha yanlıs bilgiler veriyorsun

tarihten bahsediyorsak ilk uygulama 30 Nisan 1916 ile 1 Kasım 1916 da uygulanmıştır

O zaman Rusya da Suudilere göre saatlerini ayarlamışlar çünkü onlarda 2011 de sadece yaz saati 2015 den itibaren sadece kış saati uyguluyorlar.

senin teorine göre o zaman Avrupayla iş yapan Japon firmalari batması gerek
@hOrOz arkadasim Vermis oldugum hangi bilgi yanlis söylermisin?
Ikincisi ben idia eden den alinti yaptim..Madem sana sacma geliyor neden peki orta avrupa saatine yakin 30.boylam ( GMT+2 izmit ) saatine uyarlanma di da taaaa igdir 45.boylam baz alindi ?

Ulusal bircok sirket saat farkindan dolayi islerini yapmakta zorlandigi kanitlanmis birsey degilmi ? Amazonda calisan bir arkadasim sirf merkezi yönetimle görese bilmek icin sabahin 5.inde uyanip konferez yapiyordu yada gecenin gec saatinde uykusundan uyandirilmislii coktur.
Hem ben calisma saatlerine göre ayarlanmadigini söyledim , ayarlanmadigi zaman batar demedim.!! Bir de yapilan arastirmalarin oldugunu ve yaz kis saati uygulamasinin eenerji kazanci sagladigini tespit ettiklerini söyledim.

Ruslar kismina gelince , onlarin cografi durumu bizimkine nazaran daha degisik oldugu icin öyle bir karar almis olabilirler, detayini bilmedigim icin daha fazla birsey diyemiyecegim ama senin de malumundur ki Rusyanin büyük bir yüz ölcümü sibirya da kaliyor ve orada fazla yasandi yoktur.