Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2772 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Satici parami göndermiyor

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Satici parami göndermiyor

Selam dostlar ben ebayde araba parcasi aldim paypal ile parasini ödedim parca geldi fakat araba ile kaza yapinca parcayi geri göndermek istedim
    satici kabul etti bende parcayi dhl ile yolladim ayin 11 inde adam parcayi almis 2 defa mail yazdim param nerde diye durmadan oyaliyor
    ha bugün ha yarin diye
    parami almak icin nasil bir yol izlemeliyim
    ebaya nasil sikayet edicem ben bu adami

Saygilar

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye giresun_28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    1881-1938
    Ettiği Teşekkür
    398
    173 mesaja 445 teşekkür aldı
    A selam.. eBay de Fall eröffnen yapman lazim (Problem klären)

eBay Problem Klären

4. giresun_28 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Fall actim Einzelheiten zum Fall giriyorum

Der Artikel ist unterwegs zurück zum VerkäuferIhr Verkäufer sollte Ihnen innerhalb von 6 Werktagen nach Erhalt des Artikels eine Rückerstattung senden.Sie haben die falsche Sendungsnummer eingegeben?Sollten Sie für diese Rückgabe eine falsche Sendungsnummer angegeben haben oder eine andere Sendungsnummer verwenden möchten, so können Sie die Angaben zur Sendungsverfolgung ändern.

bu cikiyor satici mali ayin 11 inde aldi
    fakat ebay e direk bu konu hakkinda mail atabilecegim bir yer bulamadim
    devamli bir yerlere yönlendiriyor
    parami paypaldan talep edebilirmiyim acaba

Tecrübeli Üye giresun_28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    1881-1938
    Ettiği Teşekkür
    398
    173 mesaja 445 teşekkür aldı
    O zaman en iyisi paypali arayıp onlara bildirmek lazım... Sendungsnummer da var zaten onu mutlaka isterler..

7. giresun_28 üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    2
    9 mesaja 12 teşekkür aldı
    Alıntı Testor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fall actim Einzelheiten zum Fall giriyorum

Der Artikel ist unterwegs zurück zum VerkäuferIhr Verkäufer sollte Ihnen innerhalb von 6 Werktagen nach Erhalt des Artikels eine Rückerstattung senden.Sie haben die falsche Sendungsnummer eingegeben?Sollten Sie für diese Rückgabe eine falsche Sendungsnummer angegeben haben oder eine andere Sendungsnummer verwenden möchten, so können Sie die Angaben zur Sendungsverfolgung ändern.

bu cikiyor satici mali ayin 11 inde aldi
    fakat ebay e direk bu konu hakkinda mail atabilecegim bir yer bulamadim
    devamli bir yerlere yönlendiriyor
    parami paypaldan talep edebilirmiyim acaba
    Parani geri almanin en KISA YOLU
    paypal hesabina gir,(SOLDA)Konfliktlösungen secenegine tikla
    PROBLEM MELDEN falan ondan sonra kendin yolunu bulursun.

9. devre üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Caykara_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her
    Ettiği Teşekkür
    1,066
    81 mesaja 148 teşekkür aldı
    @devre Ustamizin yazdiği gibi, parani paypal adresine einloggen yapip oradan geri çekebiliyorsun. Paypalin iyiliği burada devreye giriyor. Ödenmiş olan paraya 180 gün içerisinde müdahele edebiliyorsun. 2 ay önce delti.com dan teker ismarladik ama yanliş olmuş. Stornieren yaptik, lastikleri gelip alsilar. Paranin geri geldiğine bakmadim, normalinde otomatikmen gelmesi lâzimdi. Tam 2 ay sonra baktimki ödenmemiş. Paypal hesabindan @devre Ustamizin yazdiği gibi melden yapip parayi geri istedim. Aninda maile cevap geldi ve 3 gün içerisinde parayi ödediler. Ödemezlerse paypal o parayi sana geri verecektir, sonra saticiyi hallediyor. Haberimiz olsun, yardim lâzim olursa yaz hemen, kolay gelsin...

11. Caykara_61 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye oemer45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    almanya
    Ettiği Teşekkür
    381
    139 mesaja 290 teşekkür aldı
    selam arkadaşlar benimde buna benzer bir sorunum var bende araba parçası aldım 2 yıl garantili parcayı takıldı ama sorun çözülmedi tamirci bu parçanın bozuk olabileceyini söledi neyse firmayla temasa geçtim tamircinin söylediğini anlattım bana dedilerki parçayı yolla bakalım bozuksa paranı geri öderiz ben tekrar aynı parçayı paşka firmadan aldım taktırdım sorun çözüldü yani parça bozukmuş 25.06.2016 tarihinde parça firmanın eline geçti arafan bir aydan fazla zaman geçti hiç haber gelmedi tabikide parada yok mail yazdık cevap yok sonra telefon ettim dedilerki bu işle uğraşan arkadaş hastaymış 3 hafta içinde haber veriz dediler tabiyki arayan soran olmadı yine aradım aynı hikaye yine eleman hasta yine 3 hafta sürer dediler halada cevap yok bende parayı paypal üzeri ödedim aynı şekilde geriye alma ihtimalim varmı acaba.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    2
    9 mesaja 12 teşekkür aldı
    Alıntı oemer45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar benimde buna benzer bir sorunum var bende araba parçası aldım 2 yıl garantili parcayı takıldı ama sorun çözülmedi tamirci bu parçanın bozuk olabileceyini söledi neyse firmayla temasa geçtim tamircinin söylediğini anlattım bana dedilerki parçayı yolla bakalım bozuksa paranı geri öderiz ben tekrar aynı parçayı paşka firmadan aldım taktırdım sorun çözüldü yani parça bozukmuş 25.06.2016 tarihinde parça firmanın eline geçti arafan bir aydan fazla zaman geçti hiç haber gelmedi tabikide parada yok mail yazdık cevap yok sonra telefon ettim dedilerki bu işle uğraşan arkadaş hastaymış 3 hafta içinde haber veriz dediler tabiyki arayan soran olmadı yine aradım aynı hikaye yine eleman hasta yine 3 hafta sürer dediler halada cevap yok bende parayı paypal üzeri ödedim aynı şekilde geriye alma ihtimalim varmı acaba.
    gönderdiğine dair elinde herhangi bir kanit varsa
    ayni şekilde sende parani geri alirsin.

14. 2 kişi devre üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    87
    101 mesaja 182 teşekkür aldı
    Arkadaslar ben eBay saticisi olarak sizlere yardimci olmaya calisayim. Verecegim linkde hersey aciklanmistir. Eger siz engec 4 hafta icinde aldiginiz ürünü geri verirseniz , satici parayi ödemek zorundadir. Ama süre uzun olabilir. 3-4 ay sürdügünü biliyorum.

https://www.paypal.com/de/webapps/mp...rotection-full

16. Bartini 74 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkür ederim arkadaslar paypaldan parami aldi sagolun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)