Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2781 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DKB bankası.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

DKB bankası.

Arkadaşlar bende bu bankaya gitmeyi düşünüyorumda,sadece teredüt etiğim heryerde kolu olmaması ve kendilerine ait bankamatik olmaması.
    Sizlere soracam(tabiki bu bankada olanlara)
    Ana sayfasında yazıyorki viza kartla bütün otomatiklerden gebührsüz para çekinebiliyor.
    Ne kadar doğru bu olay,mesele ben bu dkb viza kartı ile sparkasse nin bankamatikten ücretsiz para çekebilirmiyim?
    Ve her para çektiğimde viza kartı kulanmak ne kadar sağlıklı?
    Şimdiden tsk sizlere...

2. Sponsor Reklam
    Moderator fun2010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    284
    208 mesaja 1,144 teşekkür aldı
    merhaba Arkadasim ,
    bende bu bankadayim , Kredikartlari ile gercekten %99 her yerden Para cekebiliyorsun bunun icin ekstra para ödemiyorsun
    bu yil Türkiye tatilindede kullandim oradan cektigim para icinde bir ek ücret ödemedim.
    Sadece benim icin eksik olan bir yönü bu Bankanin , elinde Para olupda hesabina yatirmak istersen bunu herhangi bir banka üzerinden gebührle yapman .
    DKB bankasindan önce HypoVereinsbank da idim , banka filialesine yilda 1 defa belki isim düsüyordu o da hergittigimde baska bir berater oluyordu, agirlikla islerimi ONLINE BANK üzeri yapiyordum .
    Hypovereinbank ile CASHGROUP bankalari üzerineden Para cekebiliyordum , baska bir Sehire yada kasabaya gidince bazen SIKINti oluyordu Para cekecek yakinda bir Banka bulmak . Bu yönden DKB ile sorun kalkti nerede olursan ol KREDIKARTIN ile her Bankadan Gebührsüz Para cek. Tavsiye edebilirim ayni SIKINTISi olan arkadaslara.
    Tabi bu benim görüsüm arkadaslar , son karari yine kendiniz siz vereceksin .
    Selamlar
    Hakan
    Konu fun2010 tarafından (03 Kasım 2016 Saat 19:08 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Eyvallah kardeş hızlı cevabın için,bana lazım olan ne gerekiyorsa cevaplamışsın.
    Tsk...

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Alıntı fun2010 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba Arkadasim ,
    bende bu bankadayim , kartlari ile gercekten %99 her yerden Para cekebiliyorsun bunun icin ekstra para ödemiyorsun
    bu yil Türkiye tatilindede kullandim oradan cektigim parala icinde bir ek ücret ödemedim.
    benim icin eksik olan bir yönü bu Bankanin elinde Para olupda hesabina yatirmak istersen bunu herhangi bir banka üzerinden gebührle yapman .
    Önceden HypoVereinsbank da idim yilda 1 defa belki isim düsüyordu o da hergittigimde baska bir berater oluyordu agirlikla islerimi ONLINE BANK üzeri yapiyordum .
    Tabi bu benim görüsüm arkadasim , son karari yine kendin icin kendin vereceksin .
    Selamlar
    Hakan
    Iyide niye öyle yapiyorsunki. Comdirect'de Girokonto ac. Konto ücretsiz. Aylik gelmese bile. Comdirecte para yatircagin zaman ücretsiz olarak Commerzbank'dan yapabiliyorsun. Normal subeye gidip ec-kartin ile veznede para yatirabiliyorsun. Hatda para bile cekebiliyorsun. Parayi yatirdiktan sonrak ücretsiz bir sekilde DKB'ye haval edersin.

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    ben yillardir kullaniyorum, sirf TR de kullanmak icin almistim zamaninda ama burda da cok isime yariyor, her yerden aninda para cekebiliyorum, tek dikkat etmen gerek sakin ola ki EC kart ile para cekme, EC yi sadece alis veriste kullan, bankamatiklerden para cekmek icin Kredi kartini kullanicaksin. EC ile cekersen masraf aliyorlar baya, ona dikkat et sadece yani ;-)

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    7 mesaja 11 teşekkür aldı
    Slmlar,
    Arkadaslar internette biraz arastirdim,comdirect kundeleri artik commerzbank üzeri para yatirma senede 4 kere ücretsizmis,sonra 1,90 € islem parasi aliniyormus.dün comdirect konto acacaktim böyle olunca vazgectim.
    Saygilar

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    Direkt Commerzbankda ac sende. Onlarda ücretsiz 1200 Euro ayligin aylik gelirse.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    Ayrica Postbank Sparcard acarsaniz, yani bir nevi Sparbuch yerine kart veriyorlar, yilda 10 kere yurt disinda tüm visa plus logolu paramatiklerden ücretsiz para cekebiliyorsunuz. Sparcard'in bir masrafida yok.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    7 mesaja 11 teşekkür aldı
    Alıntı Gercekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direkt Commerzbankda ac sende. Onlarda ücretsiz 1200 Euro ayligin aylik gelirse.
    Mrblar,

Arkadasim ben 1 senedir ing-dibadayim.o bankaya ücretsiz para yatirma Reisebank üzeri oluyor.1000-25000 bin € arasi ücretsiz. o bankada bana en yakin 30 km mesafede.hani düsünmüstüm comdirecten hesap actirsam nasil oluyor diye,oda sacma geldi bana commerzbanktan comdirecte ordanda diba ya ,dolambacli yol.neyse artik bi cözüm yoku buluruz,yeterki yatirilacak paramiz olsun

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    Biz gurbetcilere ing-diba dkb falan yaramaz...en güzeli Postbank veya Commerzbank. Subesi var, istedigin kadar para yatir cek ayligin geliyorsa Kontoführungsgebühr'de yok.

VISA karti ile para cekebilmissin, cekememissin, bence gereksiz. Postbank ve Commerzbank ile Cashgrupta ve Shell benzinliklerden cekebiliyorsun. Beteri iki sokak arkadasn cekmis olursun. Ayrica yilda bir kere Türkiye'den cekince 3-5 Euro vermissin cok degil. Sanmayin o ücretsiz cekme hakki verenler, bedavaya veriyor. Onlarda Gebührü düsük kurdan cikartiyor.
    Konu Gercekler tarafından (20 Ağustos 2016 Saat 01:41 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Parası olupta derdi yatıracak banka bulmak olan arkadaşları kutluyorum, dert konusunda çok şanslısınız.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    Selamun aleykum cümleten, bende Sparkasse´den baska bir bankaya gecmek istiyorum.
    Acaba dispo´ya faiz almayan bir banka varmi, örnegin 1.000 € ya kadar?

Sagolun

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    Alıntı canikom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun aleykum cümleten, bende Sparkasse´den baska bir bankaya gecmek istiyorum.

Sagolun
    dispoya faiz almassa banka nasil gecinecek? soyle olur dispo acik durur minusa dusmessen haliyle faizide olmaz ama para cektigin kullandigin surece odemeye mahkumsun yoksa hic bir banka yiyecek ekmek bulamaz.Burdaki parasiz konto tartisma konusu sadece para gelmesi para yatirma konusu cekme harcama minus konusu yok hic bir banka belese bir sey yapmaz.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    Alıntı canikom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sagolun
    Bankanin isi faiz alamak. Ancak burden 0,99 kredi alabirsin kapat disponu.

Tek Tük bankalar almiyor artik Dispo, ama onlarda onun yerine kontoführungsgebühr aliyor.
    https://www.smava.de/brokerage/kredi...reditSelection

Illaki bankayi degistircem dersen, sana tavsiyem 1822direk. Bu Sparkassenin internet subesidir. Tüm Sparkassen automatlari kullanabiliyorsun. Dispo faizi 7,43. Diger bankalarada 7 - 13 olarak degisiyor.

Yüksek miktarlari Frankurt Sparkasseden cekebiliyorsun. Eger Frankfurt Sparkasse yoksa, telefon aciyorsun, sana en yakin Sparkasseden parayi cekebiliyorsun. Cüzi bir ücret aliyorlar ama.
    Konu Gercekler tarafından (21 Ağustos 2016 Saat 21:12 ) değiştirilmiştir.

16. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    141
    17 mesaja 30 teşekkür aldı
    Maalesef Postbank 01.11.2016 itibaren 3,90€ Kontogebühr almaya başlıyor.

Visa kartlarda yıllık 22€ dan 29€ çıkıyor.

Postbank Girokonto Gebühren: monatlich 3,90€

Für das kostenlose Girokonto der Postbank Giro Plus Konto mussten bislang monatlich mindestens 1.000€ Geldeingang erfolgen. Dies ist nun ab Herbst 2016 vorbei. Ab 01.11.2016 müssen die Kunden der Postbank jeden Monat 3,90€ Kontoführungsgebühr einplanen. Ausgeschlossen von dieser Regelung sind nur junge Erwachsene, für die das Postbank Konto: Giro start direkt angeboten wird, und Gutverdiener, die einen monatlichen Geldeingang über 3.000€ zur Verfügung haben. Otto Normalverbraucher werden künftig also zur Kasse gebeten.

Welche Alternativen gibt es?

Die Pionierrolle, die die Postbank beim Thema kostenloses Girokonto inne hatte, nimmt sie nun auch bei der Umkehrung ein. So ist davon auszugehen, dass viele andere Banken nachziehen werden und hier nur die großen Direktbanken, wie ING-DiBa oder DKB, eine Sonderstellung einnehmen. Diese Banken bieten Ihre Konten als reine Onlineangebote und können somit bei Punkten, wie Filialnetz und Personalkosten deutlich Kosten sparen.

Wer unbedingt eine Bank mit Filial-Netz möchte, dem kann man noch die Commerzbank empfehlen. Dort ist das Konto ab einem Nettoverdienst von 1.200 € (noch?) kostenlos.

Kaynak: Kostenlose Girokonto Vergleich
    Konu A.Eren tarafından (04 Eylül 2016 Saat 11:52 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)