Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2844 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almayada ve türkiyede yasamak

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    421
    80 mesaja 162 teşekkür aldı
    Bence konuya deyisik acitan bakalim biz gurbetciler ekenomisi guclu ulkelerde yasiyoruz haliyle sosyal hayat rahat herseyi rahatlikla alabiliyor modayi teknoliji hepsini rahatlkla ustmodellere gecebiliroruz ama anavatanimizdaki inasanlar ust duzey hayat suremiyorlar malesef asgari bir ucetle calisip evini gecindirme derdine dusuyor ekmegini nasil kazanacak onun tasasinda derdinde uzuntusunde ama biz gurbrtciler onlari beyenmiyor elestiriyoruz aslinda herseysi tersi dusunun biz orda onlar burda ayni durumda yasalarsa ne olurdu .. saygilar...

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Mesele devlet dairesi degil tabiki devlet dairesindeki 40 yas üzeri memurlarin tutumu. Bunlar resmi islerde karsilasilacak sorunlar bu sorunlar gecde olsa zorda olsa bir sekilde cözülüyor.
    Dönmeyi düsünen kisi Türkiyede ne yapacak ?
    1. ya emeklisi var ya baska geliri var bu durumda olan kisiler icin problem yok gittigin yerdeki duruma alismak disinda
    2. yada bir is kuracak; burada büyük problemlerle karsilasiliyor bürokrasi,ticaret,anlayis farki en önemlisi yapilacak ise göre ödeme sekilleri genelde pesin ödeme olmuyor o zaman
    zora düsülüyor.
    3. yada bir iste calismak gelirini hesaplar uygunsa problem yok.

Burada düsünülmesi gerken 2.si vay ben türkiyeye giderimde sunu yaparim bunu yaparim, bol paran varsa, yeteneklerin varsa yas 40 olmamis ise riskleri karsilarim diyerek
    düsünülebilir.
    iste burada bu isleri deneyen basaran veya basaramayan kisilerin deneyimleri degerlaendirilebilir.
    Türkiyede TKDK diye bir devlet kurumu var. Avrupayada geldiler yatirimci cekmek icin tv lerde anlattilar.
    Ben bunlara inanarak buradan arastirdim sartlar hersey uygundu ve gittim.
    sonuc hüsran.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)