Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2892 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pollen Allergie hakkinda bilgi lazim

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    Herkese Selamlar ,
    sitemiz de mübarek Pollern alerjisi olmayan yok gibi Mübarek..Cok büyük alerjisi olan ve shock gecirip atlatanlara cok gecmis olsun.

Bu giristen sonra kendi tecrübe mi yazmak istiyorum ;
    bundan 6 sene öncesi bende de Pollen Alerjisi baslamis ama ben bunu dönemsel üsütme sandigim icin ve daha öncesi öyle bir Alerjim olmadigi icin doktora gitmedim. Sonun da öksürükler cekilemeyecek hal alinca doktora gittim ve Pollen Alerjisi teshizi koydular.
    Yalniz dikkat ediyorum arkadaslarin hepsi bütün Alerjiyi "pollen Alerji " altinda topluyor. Yalniz bu cokta dogru degil zira hangi toz a ( Pollen) alerjiniz var onu bilmeniz ve ona göre davranmaniz lazim..Benim kisi sadece Frühblühe ( Birke - Hus Agaci )na alerjim varmis. Ilk birkac sene citirizin cortison ignesi arti Astma spreyi ilen kolay atlattim sezonu.
    Bir zaman sonra doktorum bana hyposensibilisierung tavsiye etti.. Bu terapi durumunda belli araliklarla sana vucudunun tepki gösterdigi madde yi igneliyorlar. Düzenli olarak ve az az miktar da verildikten sonra vucut o maddeye (benim durumum da Hus Agaci tozuna ) vucudum bagimlilik gösteriyor ve terapi sonunda kurtuluyormusum. Doktorun dedigine göre terapinin basari olayi 90%.
    Ilk sene mi Cortizonsuz ve cok az astma spreyi ilen atlatim.

Herkese tavisiyem öyle baskalarinin denedigi ve basarili oldugu alternativ tib terapilerini kendi vucudunuz da uygulamaniz zira vucudunuzun neyi alerjisi oldugunu veya neye nasil tepki vere bilecegini bilemezsiniz.
    Muhakka ki alternativ tib yabana atilacak birsey degil ama öyle herkesin dedigini uygulamaktansa profisiyonel birilerine danisip ona göre kendinize uygun terapi yi uygulamaniz.

Herkese cok cok gecmis olsun.!

2. Romeo29 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)