Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2868 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Elektrikli ve Hybrid arba kullanan varmi?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    7 mesaja 12 teşekkür aldı
    Alıntı -¬=©ÄÑåVã®=¬- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bu Teslaya Kodi yüklenmedigi müddetce pek ragbet görmez diyorum
    Ark. Teslanin hangi modelini aldin? Aküsü kiralikmi? Birde taxi olarak kullaniyorum diyosun, siz normal vatandasdan fazla elektrik kullaniyonuz ( telsiz, navi, bazilarinda TV, kisin soguklarda kalorifer devamli acik vs..) nasil hakkindan geliyosun, her yarim saate bi doldurman gerekmezmi?
    kisin haliyle mesafe düsüyor ama her yarim saat degil ))

300km toplam mefafe müsait, tabi sürüs sekli önemli, yani otobanda 180km/h 200km/h ne yaz nede kis 350km olmaz, ama özellikle carsi trafiginde normal sekilde harekette 300 - 350km real, bu "Hocam bu Teslaya Kodi yüklenmedigi müddetce pek ragbet görmez diyorum " bu konuyu anlamadim, ne "kodi"si bu is ?

Toprak arkadasa katiliyorum, yurdumuzda son yillarda müthis teknik ilerleme var, yurdumuzda da elektrikli arac üretimi hepimizi cok sevindirir, ve calismalarin oldugu azda olsa kulaklarimiza geliyor, ve umut veriyor

saygilarla

2. 2 kişi adam69 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Alıntı adam69 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kisin haliyle mesafe düsüyor ama her yarim saat degil ))

300km toplam mefafe müsait, tabi sürüs sekli önemli, yani otobanda 180km/h 200km/h ne yaz nede kis 350km olmaz, ama özellikle carsi trafiginde normal sekilde harekette 300 - 350km real, bu "Hocam bu Teslaya Kodi yüklenmedigi müddetce pek ragbet görmez diyorum " bu konuyu anlamadim, ne "kodi"si bu is ?

Toprak arkadasa katiliyorum, yurdumuzda son yillarda müthis teknik ilerleme var, yurdumuzda da elektrikli arac üretimi hepimizi cok sevindirir, ve calismalarin oldugu azda olsa kulaklarimiza geliyor, ve umut veriyor

saygilarla
    Arkadaşın dediği kodi burada yazıyor http://www.ozbeceriksizler.com/forum...IPTV-Online-TV

Şu sıralar millet kodi hastası

Tecrübeli Üye -¬=©ÄÑåVã®=¬- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    216
    300 mesaja 754 teşekkür aldı
    Tsk. Ark. Son bi sorum daha olcak, hybrid merakim var ama okuduklarima göre uzun yol arabasi degil deniyor, yakit digerleri gibi firliyor veya ceki$de cok yava$ oluyormu$, biz bunu sadece sehir icindemi kullanacaz, yoksa uzun yola gelirmi? Sen memlekete gittinmi hic hybridle, izlenimlerin nedeir?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    10
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Arkadaşlar, yakında Hollanda Eindhoven Teknik Üniversitesi tarafından geliştirilmiş olan ve şu anda Hollanda'da geçen yıl normal trafikte sırf güneş enerjisi ile 60.000 km yapmış araba satışa çıkacak. İncelemenizi tavsiye ederim:

https://solarteameindhoven.nl/

7. ibicam üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    Tsk. Ark. Son bi sorum daha olcak, hybrid merakim var ama okuduklarima göre uzun yol arabasi degil deniyor, yakit digerleri gibi firliyor veya ceki$de cok yava$ oluyormu$, biz bunu sadece sehir icindemi kullanacaz, yoksa uzun yola gelirmi? Sen memlekete gittinmi hic hybridle, izlenimlerin nedeir?
    ben 2015 de tr ye gittim hybrid araba ile, cati bavulu vardi, 5 kisi idik, yani araba tam yüklü idi, 120km/h civari sürdüm, ben hizli sürmekle uzun yolda cok hizli giilecegine inanmiyom, genelde uzun yolda hiz yapmam, carsi trafiginde 5,2 l yakan araba yükle takriben 7 l yakdi, geri gelirken kardesimin iki kizi vardi ve yük yokdu, 5,5 l civari yakdi, benim esim de cocuklarda tr de yasiyorlar, teslayi aldikdan sonra hybrid tr de, esim kullaniyor, yukarda da yazdigim gibi, ben taxide üst sinif araba sürmek icin ve ekonomik olmasi icin tesla aldim, s klasse cok masrafli, bu gün özel icin araba almak istesem gene hybrid alirdim, her soruyu sorabilirsin, hergün buraya bakamiyorum, ama okuyunca cevap yazarim

saygilarla

9. 2 kişi adam69 üyemize teşekkür etti:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    hayirdir arkadaslar en son modern benzinli mazotlu arabalari bitirdi elektrikli arabami uretmeye basladi turkiye guzel gelisme var hizla ilerliyoruz bu gidisle teknikte rakibimiz kalmadi kalmayacak yalniz ortada ne elle tutulur nede gozle gorulur bir sey var ne hikmetse ama her seyimiz var ama nerde kimse bilmiyor?
    Konu gamberoglu2000 tarafından (24 Şubat 2017 Saat 06:36 ) değiştirilmiştir.

11. 2 kişi gamberoglu2000 üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,735
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    gamberoglu2000. sen sanirim konuya yazilanlari pek okumadin.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    82 mesaja 162 teşekkür aldı
    Ben plug in yani hem elektrikli hem de benzin/mazot ile calisan arabalari bekliyorum!
    Yeni modeller cikiyor, bunlar bir doldurusta >50 km elektrikle gidiyor, uzun yola gittiginde
    ise elektrik/batarya bosalinca yakit yakmaya basliyor böylece cok uzun mesafeler gidebiliyorsun.
    Toyota, prius'un üstünde günes kollektörü de olacak, yani bir kac km'de güneste doldurabilecegiz!
    Kia ve Hyundai de yeni modellerini plug in olarak bugünlerde piyasaya sürüyorlar, IONIG ve OPTIMA

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gamberoglu2000. sen sanirim konuya yazilanlari pek okumadin.
    Gamberoglu2000 cevap olarak @Topraka yazam derken hepimize yazmış

15. 2 kişi 44Malatya üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,412 mesaja 9,718 teşekkür aldı
    bazı arkadaşlar Türkiye sadece domates-hıyar yetişiyor sanıyor galiba

bu konuda bir çok firma kendi araştırmasını yapıyor

Ettiği Teşekkür
    216
    @adam69 ark. ilgine ve bilgine tsk.
    120km/h civari sürdüm, ben hizli sürmekle uzun yolda cok hizli giilecegine inanmiyom..
    Benimde kanat takip ucmaya niyetim yok hocam,
    takriben 7 l yakdi
    okuduklarima göre zaten son gaz veya full yüklü gitsen bile 6.7 - 7 litreyi gecmez diyolar, benim arabada 120 gectimmi tachoyla benzin göstergesi yaris yapiyolar.
    her soruyu sorabilirsin,
    Bak bunu yazmicaktin iste Biraz fazla yüklenirsem pardon hocam idare et, etrafimda degil hybrid araba, hybrid esek binen bile yok...Okumak arastirmak ufku acar derler ben okuyup arastirdikca ufkum karardi, iyice sasirdim, mesele $u:
    Toyota --> vollhybrid, extralar güzel, ama tipsiz,pahali
    Honda ----> yarim hybrid, az extra, ucuz.
    Sen ne diyorsun bu ikisine?

@moonrise hocam yazdiklarin ciddimi yoksa $akacikdanmi anlamadim ama senin o yazdiklarin yillardir var.
    Prius 3 mit solardach 2011 modell,vatandas satiyor https://www.youtube.com/watch?v=-OnrnVUskZM
    Prius 2 vollhybrid oldugu icin 50 km sade elektrikle gidiyor zaten..??
    Konu -¬=©ÄÑåVã®=¬- tarafından (24 Şubat 2017 Saat 16:09 ) değiştirilmiştir.

18. -¬=©ÄÑåVã®=¬- üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    82 mesaja 162 teşekkür aldı
    Hocam ben Plug-IN, yeni Hybrid arabalardan bahsediyorum, bunlar hem Hybrid hem de fise takilarak dolduruluyor! (2017 Mart ayinda cikiyorlar!)
    50 km elektrikle gidiyorlar, fren yapinca pili kenidisi dolduruyorlar, pil bosalinca yakitla yola devam ediyorlar,
    iste bu Prius'un üstünde solar kollektör var., bir kac km de cok günesli ülkelerde gidebilirsiniz
    IONIG Hyundai de evde dolduruluyor.
    OPTIMA KIA'da dolduruluyor ve 50 km elektrikle gidiyor!
    Audi'nin Q7 diesel modeli de hem elektrik dolduruluyor hem de diesel ile cok uzun mesafeler gidiyor.
    Opel, BMW, Mercedes, Nissan, Lexus, Renault, Volvo bütün firmalar bu konuda calisiyorlar ve artik yeni
    modeller cikariyorlar.......

@adam69 ark. ilgine ve bilgine tsk.
    Benimde kanat takip ucmaya niyetim yok hocam,
    okuduklarima göre zaten son gaz veya full yüklü gitsen bile 6.7 - 7 litreyi gecmez diyolar, benim arabada 120 gectimmi tachoyla benzin göstergesi yaris yapiyolar.

Bak bunu yazmicaktin iste Biraz fazla yüklenirsem pardon hocam idare et, etrafimda degil hybrid araba, hybrid esek binen bile yok...Okumak arastirmak ufku acar derler ben okuyup arastirdikca ufkum karardi, iyice sasirdim, mesele $u:
    Toyota --> vollhybrid, extralar güzel, ama tipsiz,pahali
    Honda ----> yarim hybrid, az extra, ucuz.
    Sen ne diyorsun bu ikisine?

@moonrise hocam yazdiklarin ciddimi yoksa $akacikdanmi anlamadim ama senin o yazdiklarin yillardir var.
    Prius 3 mit solardach 2011 modell,vatandas satiyor https://www.youtube.com/watch?v=-OnrnVUskZM
    Prius 2 vollhybrid oldugu icin 50 km sade elektrikle gidiyor zaten..??
    Konu moonrise tarafından (24 Şubat 2017 Saat 17:44 ) değiştirilmiştir.

20. moonrise üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Ettiği Teşekkür
    216
    Hocam biz daha hybridi cözrmedik, bide plugin cikarma basimiza
    fise takilarak dolduruluyor
    Ben mantigi anlamadim bu olayda??
    Hybrid mantigi, ikinci bir enerjiye bagimli/muhtac olmadan tek enerjiyle, bagimsiz bir ikinci enerjiyi kendisi üretip, yüksek devirde yani arabanin cok benzin yakma durumunda devreye gecip yakiti düsürmesi ve uzun müddet kullanilmasi..
    Ben kabloyla, pirizle ugrasacaksam tesla gibi tam elektrikli alir tek enerji kullanirim, veya ikinci bir enerjiye bagimli olacaksam gaz/benzin kullanirim en azindan 50 km degil 500 km giderim!!
    Benmi yanlis düsünüyom yoksa?? Neyse hocam sen al bizi gezdirmeye götürürsün, ben kendi kablomu getiririm

Ettiği Teşekkür
    308
    Alıntı 44Malatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gamberoglu2000 cevap olarak @Topraka yazam derken hepimize yazmış
    Aynen 44malatya ustat haklisin.Ya arkadaslar turkiye bir seyle ugrasmiyor degil konu.Öyle yazilar okuyorum sacma sapan niyetim polimik yaratmak filan degil yada turkiyeyi yerden yere vurmak degil .Ben inaninki sizden daha fazla istiyorum turkiyenin ileri gitmesini ama Lakin boyle bir sey malesef yok nedenmi? buraya kadar hersey yaptik uzay mekigimizi bile kendimiz uretiyoruz bu masallari üretenler politikacilarin ta kendisi bende diyorumki bir tane bir sey gosterin bunu turkiye yapti %100 turkiyeye ait olan test asamasinda aha burda diye gostermeyin su an piyasada dunya capina dagilmis elektronik! camasir makinasi ventilatordan bahsetmiyorum.Tank araba ucak vs gibi seylerden bahsediyorum bir tane gosterin ikna olucam.Bazi arkadaslar oyle bir anlatiyorki dunya bizi kiskaniyor hizimiza yetisemiyor imreniyor o kadar ilerdeyiz ya arkadaslar turkiyenin kapasitesi ortada istesede yapamaz proto typlerden ote gecemez mumkun degil nedeni alt yapi sifir tekeri yapsa civatayi arar o durumda adamlar yurekli adam ariyoruz yerli otomobil icin diyorlar bu isi yapacak kisi yada kisiler intihari seciyor demektir. Birincisi sen sadece kendi halkin icin uretim yapamassin mumkun degil kongurenz yapmak bugunku sartlarda imkansiz bu soyledigim tanka arabaya helikoptere hepsine gecerli onun icin goz boyama bu isler cok iyi biliyorlar turk halkinin gazdan hoslandigini politikacilar vede haklilar sadece bu sayfada o kadar cok insan varki inanan bu masallara mantikli dusunurseniz ne demek istedigimi iyi anlarsiniz arkadaslar turkiyeyi sizden daha cok seviyorum yalniz politikasiz.

Not:unutmayin arkadaslar bu ülkede jet fadil bile yerli araba yapti ve türk halki bu insanlari alkisladi yer yerinden oynadi sonuc? simdi ayni seyler devam etmekte yani su andaki her sey dejavu dedigimiz seyden kaynaklanmakta ne yapiyorsaniz iyi düsünün bu günü degil yarin ne olacak bunu düsünün saglicakla kalin saygilar.
    Konu gamberoglu2000 tarafından (25 Şubat 2017 Saat 14:36 ) değiştirilmiştir.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,735
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Siyaset, insanlari birbirinden uzaklastiran bir hastaliktir.

24. 6 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    308
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazı arkadaşlar Türkiye sadece domates-hıyar yetişiyor sanıyor galiba

bu konuda bir çok firma kendi araştırmasını yapıyor

horoz ustam benim calistigim firma afganistana bile deneme icin sifir araba yolluyor ben afganistanida geride saniyordum savasiyorlar saniyordum megerse teknik varmis böyle anladim ilk duydugumda ama sadece arabalarin oralarda ne tepki veridigini test etmek icin gönderiyorlarmis simdi afganlarda kendi arabalarinimi yapiyorlar sence?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayirdir arkadaslar en son modern benzinli mazotlu arabalari bitirdi elektrikli arabami uretmeye basladi turkiye guzel gelisme var hizla ilerliyoruz bu gidisle teknikte rakibimiz kalmadi kalmayacak yalniz ortada ne elle tutulur nede gozle gorulur bir sey var ne hikmetse ama her seyimiz var ama nerde kimse bilmiyor?
    bu sayfayi incelemene tavsiye ederim

tesla nin ilk arabasi lotus elise nin benzinden elektrige cevirmesi idi model s ilk kendi arabasi

http://www.dmaoto.com/tr

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    -¬=©ÄÑåVã®=¬-

Bak bunu yazmicaktin iste Biraz fazla yüklenirsem pardon hocam idare et,

" sana her soruyu sorabilirsin bilirsem biseyler derim, " yazdim, söz verdim, sözüm sözdür, istedigin her soruyu sorabilirsin, bilirsem söylerim, yük falan yok, memleketime yurduma vatandasima bi kac kurus faydam olursa, ne mutlu bana, ama hergün buraya bakamiyom, yani cevabima bi kac gün müsade edecen

senin su hybrid konusunu detayli bi acayim :

hybrid technik de iki kademe var:

- normal hybrid

ve

- plugin hybrid

normal hybrid :

üretici marka farkiyla 20 - 30 beygir gücünde ve yavas gidersen yani 50km/h daha yavas sürürsen max 1km yada daha az sirf elekrrikle gidebilen araba

avantaji

elekrigi kendi üretir, doldurmana gerek yok, fisi falanda yok zaten, lambada beklerken, yavas hizla giderken, yokus asagi giderken, ayagini gazdan cekince benizin motorunu kapatir hem hareket enerjisi ile arabayi elektrik motoruyla frenlerler vede elektrik üretir, bu sekilde akaryatik kullanmaz, yani önündeki mesafeyi kontrollü tutarsan fren balatalari cok uzun ömürlü olur, ben 190 000 km ye az kalmisdi ilk balatalari degistirdigimde, ama dikkat etmezsen baska, taxide arkadaslar 60 000km hem balatalari hem aynalari bitiren de oldu, 90 000km, 120 000km de balata degistirende oldu, hybdid ayarina uygun gidince yakit da stuttgart gibi cok yokus inisli bir cografyada bile 5 l gecmiyo 100km ye carsi trafiginde, cevre yolunda 80 - 90 km/h gidersen 4l az gecer. Lamba ve inspektion harici daha hic bir tamir olmadi 190 000 km de, ve araba su an tr de esim kullaniyor,

plugin hybrid ;

üretici marka farkiyla 20 – 30 – 50km sirf elektrikle gidebilen bir arac, tabiki sadece kendi doldurmasi yetmez, aksamlari fise takacan, takriben 3 € dolar, kimi sehirler almanyada elekrigi kendi doldurma istasyonlarinda bedava veriyor, yada cok az ücret aliyor.

plugin hybrid araba aslinda elektreikli arabadir ama bataryasi daha yeteri olmadigindan benzinle devam eder, motor gücü aslinda yeterlidir yani 100 beygir gücüne yakin yada daha fazla da vardir

normal hybrid gibi dikkat edince hem frenden hemde akaryakitdan tasarruf eder, moror fren sistemi daha verimli oldugu icin dikkatli kullanici 250 - 300 000km gider diye düsünüyom hic abartmadan ve cok real olarak ilk frem degisimi icin, yani aynalar arabanin ömrünü yasar diye düsünüyom,

plugin hybrid arabanin cok acayip bir avantaji daha var

normal sartlarda araba hayati genellikle 80 – 90 % carsi da gecdigine göre, ve günlük araba hayati 50km yi gecmedigine göre, aksam doldurunca ve tüm gün ucak hizi ile sürmessen dikkat ederek kullanirsan yani carsi trafigine uygun sürersen, hem frenlerin bitmez hem bataryalarin bir gün yeter, hem akaryakita hic gecmez hemde trafikde ceza yemezsin, ve de bir depo benzin sana bir sene yeter, yani artik sadece elektrikli araba kullanmis olursun,
    uzun yola cikman gerekse cikabilirsin, benzin doldurur sürersin, tabi hybrid technik otobanda verimli olmaz benzinli araba olarak kullanirsin, yakiti otobanda normal benzin ne yakarsa okadar olur.

Toyota da yaris, auris, prius ve de rav4 hybrid var, lexsus da cok daha versionlar var, hondanin bildigime göre kücük bir arabasi var, baska markalari detayli bilmiyom, alman firmalari büyük arabalara yapiyorlar hybrid technigini yani 60 – 80 – 100 000€ arabalar,

her gencin gönlünde bir aslan yatar derler, herkes belirli marka araba sever, ben mercedes hic almadim ve sevmiyom, ama kimi de mercedes harici araba binmez, ben reklam yapmiyom, hangi marka seversen onlarla detayli konus ve karsilastir,

önceki yazilarimda da belirtim, privat a araba alsam gene hybrid alirdim, ama bu sefer belki plugin hybrid alirdim.

Ciddi hybrid düsünüyorsan, yeni 0 km alacaksan saticiya tamir bölümündeki ustanin seninle beraber sürmesini ve sana hybrid le gitmenin seklini göstermesini söyle, eger 2 nci el alacaksan, ayni arabanin yenisini deneme sür ve gene yanina firmadan birisinin binmesini söyle sana hybrid araba sürmesindeki özelliklerini göstersinler, stuttgart yakinlarinda isen yada yolun düserse ben sana seve seve yardimci olurum,

Saygilarla

28. 2 kişi adam69 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    216
    Tsk. Ark. bilgiler icin.
    Yeni almam cok para hocam, ben arabaya degil araba bana calismali, stuttgart bana uzak yardimin icin yinede tsk.
    Yarin Honda civic 1.3 dsi ivtec ima cvt elegance bakmaya gidecem, hybrid aküsü yenilenmis, 8 sene garantili, bugün honda insight baktim priusa benziyo 164 binde, civic satan adam 100 binden sonra akusu degismediyse uzak dur diyor.
    Haftaya da priusa bakacam, 2008 model 130binde ilk aku.
    Bakalim yarismayi kim kazanacak.

Birde bu plugin-hybridlerin akusu cikiyomu evde doldurmak icin?
    Apartmanda 4. Katta oturan nasil dolduracak bunu evde?
    Konu -¬=©ÄÑåVã®=¬- tarafından (25 Şubat 2017 Saat 22:00 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    Tsk. Ark. bilgiler icin.
    Yeni almam cok para hocam, ben arabaya degil araba bana calismali, stuttgart bana uzak yardimin icin yinede tsk.
    Yarin Honda civic 1.3 dsi ivtec ima cvt elegance bakmaya gidecem, hybrid aküsü yenilenmis, 8 sene garantili, bugün honda insight baktim priusa benziyo 164 binde, civic satan adam 100 binden sonra akusu degismediyse uzak dur diyor.
    Haftaya da priusa bakacam, 2008 model 130binde ilk aku.
    Bakalim yarismayi kim kazanacak.

Birde bu plugin-hybridlerin akusu cikiyomu evde doldurmak icin?
    Apartmanda 4. Katta oturan nasil dolduracak bunu evde?

toyota auris yada yaris de tavsiye ederim, normal hybrid arabakar bataryalari hava ile sogutuyorlar, plugin hybrd arabalarin batarya cin extra klima var,

sahibine bataryalarin hava deliklerini sor nerde ve hic acip temizlemismi ? elektrikli süpürge gibi hava deiklerine zamanla toz doluyor ve batarya temiz hava alamiyor ve bozuluyor, 100 000 - 150 000 km problem degil, hava deikleri temizlenmismi ara sira yoksa yerini bile bilmiyormu?

yada sen araba firmasina git onlara sor, sonra kendin bakdigin arabanin hava deliklerini ac bak, pislik icinde ise, o zaman o arabadan uzak dur derim

bana toyota bu konuda bi sey demedi, bilmiyodum, 140 000km civarinda bataryalar ayvayi yedi, garantiden degistirdiler, takriben 2000 euro olurmus ben ödeseydim,

plugin hybrid bataryalar cikaramassin, eve alamassin, evin dis duvarina fis taktirman gerek, elektrikci senin sigortadan kablo ceker, 200 - 400 € tutar, tabi lokal mümkünse, benim olmuyo misal, veya garaj varsa

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler