Alıntı Cologne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Insallah busene yine gitmek nasip olursa dogu Karadeniz turu yapmak istiyorum. Corum dan yola cikip, Samsun, Ordu, giresun, Rize, Trabzon, Bayburt ve Artvin..

Karadenizin yaylalarini gezmek istiyorum Insallah..

Bu gezi de birkac sefer radar cezasi yedim. Sehir giris ve cikislarinda gezici radarlar var. Bunlarin haricinde memleketin yollarinda 120 yi gecmemek lazim.Güvenlik icin bu gerekli..
Cologne,Eger vaktiniz musait, sabirliysaniz tavsiye ederim Istanbul Sile'den girin sahil boyu Amasra üzerinde seyahat edin Amasra'da konaklayin derim cok güzel doga harikasi sahil kenti Sinop'dan cikin,yollar cogu yerler virasli yokuslu inisli fazla surat yapamassiniz ama düzgün ve isaretli,Sinop'tan sonra planmanizi uygulayabilirsiniz.
Dogu Karadeniz geziniz dahilinde,Trabzon'da sümela manastiri,uzungöl,Ayder yaylasi, Ziga dagi eteklerinde (tatil köyüde) hafta sonu konaklamanizi tavsiye ederim,turlar geliyor yerel sanatci oluyor ortada yaklasik 3 metre capinda sömine tarzi ates aile ortaminda son derece mütevazi ölcülü eglence oluyor yaz günü kalorifer yaniyor gece soguk sabah kalktiginizda her taraf bembeyaz siz bulutlarin üstündesiniz ilk etapda basiniz agrir oksijen,
Yaklasik kasim ayi civarinda Bolu,yedigölleri görün renkler doga harikasi.
Dogu illeri,Gaziantep,urfa,Diyarbakir,Adiyaman'i gezmek görmek istiyorum ama bu günkü kosullar dahilinde düsünmüyorum.