Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2915 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Babam burdan emekli,Türkiyede yasiyor ve abmelden yapmak istiyor..

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    babam 80,annemde 78 yasindalar.bastan yazayim,illegal islerle isimiz olmaz,kandirip,yalan söyleyip, haram lokma yemisligimiz yoktur.
    babam 65 yasini gectigi zaman,yabancilar polisinden kagit almisti.emekli ve 65 yas üstü oldugu icin istedigi kadar yurtdisinda kalabilir diye.sanirim anmeldunglarinda bir sorun yok.
    ben yazdiklarinizdan söyle anladim; eger babam,emeklilik kasasina,emekli ayligini Türkiyeye aktarmak istedigini söylerse,SGK üzerinden Türkiyede Ziraat bankasindan maasini cekebilecek ve doktora gitmesi gerekirsede sadece nüfus cüzdanini göstermesi yeterli olacak.
    krankenkasseden bana hersene mektup geliyor,bilgilerimizi güncellemek icin ama Anne-babama uzun yillardir mektup gelmedi,Annemde 5 senedir Türkiyeden emekli.Annemin Türkiyeden emekli oldugunuda Krankkasseye bildirelim.
    Gercekler,yararli bilgilerin icin tesekkürler. emeklilik kasasi ve krankkasse ile temasa gecip,neticeyide burda paylasirim insallah.
    Dostum konuyu dogru anlamissin. Ancak söyle bir aciklik getireyim, yasal olarak Krankenkasse'nin her sene sormasina gerekmiyor. Degisiklik oldugu zaman vatandas kendi bildirme mesuliyeti var.

Illegal isleri asla kast etmek istemedim. Sadece genel olarak o konuyu söylemek istedim. Bizim, yine genel olarak topsul olarak sorunumuz, gidip direk yerinden kaynak almiyoruz. Hep sagada soldan. Nedenine gelince, herseyi duymak bagzi isimize gelmiyor.

2. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)