Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2881 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sila yolu tercihi

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    21
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Sila yolu tercihi

Selam arkadaslar simdiye kadar almanya,avusturya , macaristan ,sirbistan ve bulgaristan üzeri anavata gidiyordum.Bu sene almanya,cek,slovakkya ve macar üzeri gitmegi düsünüyorum.Bu yolu bilen arkadaslar biraz yardimci olurlarsa sevinirim.Ne dersiniz bi güzergah tavsiye edilirmi ? otobanlar nasil ? polis ve halk nasil? sinirlarda kontrol varmi ...
    simdiden

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye erhan__79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    50
    73 mesaja 93 teşekkür aldı
    ben 5 senedir hep bu güzargahi kullaniyorum.gecen sene gidemedim ama yollar iyi sadece cekte tirlar yolun sag tarafini biraz bozmustu ama tüm cek boyunca degil tabi belki yapmislardir,polisi cek,slovakya,macarda pek görmedim. cek ve macarda hic durmam almanya dresdende depoyu fuller,slovakyaya kadar devam ordam tekrar fuller sirba kadar,vignetide adac ve internetten alirim

Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    18 mesaja 46 teşekkür aldı
    Bu sene en iyi fikir karadan gitmek gemi ile dönmek - dönüs yolunda cok arama yaparlar uzun kuyruklarda bekleyip insanin morali bozulucagina veririm 100 euro fazla gemi ile dönerim diye düsünüyorum
    Konu gizemm tarafından (15 Mayıs 2016 Saat 14:37 ) değiştirilmiştir.

5. gizemm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    77
    62 mesaja 82 teşekkür aldı
    4 mayista almanyadan macaristan-sirbistan,bulgaristan üzeri kapikuleden giris yaptim. türkiyeye kadar hic bagaj acmadim türkiyeye giriste 1 saat bekledim

Tecrübeli Üye deli-kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt/Main -- Gaziantep/Nizip
    Ettiği Teşekkür
    28
    77 mesaja 198 teşekkür aldı
    Alıntı spidermann55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar simdiye kadar almanya,avusturya , macaristan ,sirbistan ve bulgaristan üzeri anavata gidiyordum.Bu sene almanya,cek,slovakkya ve macar üzeri gitmegi düsünüyorum.Bu yolu bilen arkadaslar biraz yardimci olurlarsa sevinirim.Ne dersiniz bi güzergah tavsiye edilirmi ? otobanlar nasil ? polis ve halk nasil? sinirlarda kontrol varmi ...
    simdiden
    Arkadaşım nereden yola çıkıyorsun bilmiyorum ama şimdiye kadar kullandığın güzergahı neden değiştirmek istiyorsun anlayamadım açıkçası. Örneğin Berlinden yola çıkıyorsan Çek mantıklı, ama NRW den, Hessen den veya Almanyanın güneyinden çıkıyorsan Avusturya daha iyi. Yolları bilindiği gibi güzel, tunel parası yok vs.

Tecrübeli Üye Ergene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,559
    276 mesaja 883 teşekkür aldı
    Alıntı iso98783 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 mayista almanyadan macaristan-sirbistan,bulgaristan üzeri kapikuleden giris yaptim. türkiyeye kadar hic bagaj acmadim türkiyeye giriste 1 saat bekledim
    Arama yüzünden mi bekledin, yoksa memurlarin isgüzarligindanmi?

Tecrübeli Üye MiAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigshafen/Zonguldak
    Ettiği Teşekkür
    76
    49 mesaja 65 teşekkür aldı
    Ustam,
    yukarida deli-kadir arkadasimizin dedigi gibi, neden yolunu degistirmeye ihtiyac duydun ?
    Senelerdir Avusturya-Macar üzeri giderim, hic bir sikayetimde olmadi.
    Sinir kapilarinda bekleme olayi,
    giderken bir sorun olmaz diyorum ama geriye gelirken hangi kapiyi kullanirsak kullanalim cok bekletecekler gibi geliyor.
    Hayirli, güzel tatiller

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    77
    62 mesaja 82 teşekkür aldı
    pasaport kontrol. araba girisi hizliydi 10 dakika sürmedi bagaj kontrol noktasinda memur bagaja dogru dürüst bakmadan D3 numarali arama hangarina yolladi halbuki bir bavulum bir el cantasi ve 4 esya kartonu vardi bir saat sonra sira geldi ve hangardaki memur bagaja bakti ve seni niye yolladilar diye sordu isin garibi hemen hemen bütün alman plakalilari aramaya yönlendirilmesiydi.

11. iso98783 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    21
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı MiAy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam,
    yukarida deli-kadir arkadasimizin dedigi gibi, neden yolunu degistirmeye ihtiyac duydun ?
    Senelerdir Avusturya-Macar üzeri giderim, hic bir sikayetimde olmadi.
    Sinir kapilarinda bekleme olayi,
    giderken bir sorun olmaz diyorum ama geriye gelirken hangi kapiyi kullanirsak kullanalim cok bekletecekler gibi geliyor.
    Hayirli, güzel tatiller
    Arkadaslar ,3 senedir Nürnberg-Passau arasi ya Kaza oluyor yada tamiratdan dolayi 2-4 saat stauda beklemek zorunda kaldim.Cikis yerim NRW-Hamm ,kismet olursa haftaya Persembe yola cikacagim.
    slm

Yeni Üye alemdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    24
    3 mesaja 4 teşekkür aldı
    Aynen bende nrw den ama cek slovakyayi deneyecegim.ben de gecen yil 4,5 saat almanyayi gecemedim yol calismasi coktu bekledik numberg passau arasi.varinca buraya yazarsin cek yolunu hayirli yolculuk

Tecrübeli Üye deli-kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt/Main -- Gaziantep/Nizip
    Ettiği Teşekkür
    28
    77 mesaja 198 teşekkür aldı
    Herşeyin hayırlısı ne diyelim. Yolun açık olsun. Bize bilgi verirsen mutlu olurum

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Ben Cek yolunu bundan 4-5 sene önce denedim. O zamanlar NRW-Dresden-Cek üzerinden Polonya ya (Auschwitz Toplama Kampi) gittik. Yollar eski komünist Autobahn lariydi. Yani büyük beton plakalari yola birbiri ardina dizmisler, olmus sana Autobahn. Plakalarin arasi 3-4 cm acik ve keskin. Yol bitene kadar arabanin lastiklerindeki profil epeyi bir asinmisti. Yüksek hizla gidemiyordun. Takir-takir ede ede Cek cumhuriyetini gectik ama o günden sonra arabayla bir daha o yolu bir daha kullanmamak icin kendime söz verdim. Belki direkt Prag-Brno yolu daha iyidir. Ama benim tecrübeme göre ben bir daha o devletten gitmem.

Selamlar
    05300 - Merzifon

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    21
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Selam,
    2hafta önce avusturya,macaristan,sirbistan ve bulgaristan üzeri ,sorunsuz bir sekilde anavatana vardim.Yollarda hicbir sorunlaln karsilasmadim.Yollar ve sinirlar bostu.Sirbistan ve macaristanda polisler cok sik radarkontrollü yapiyor.Kapikuledede bulgarlar yüzünden siki kontrol var,bu ayin sonundada Kismet Olursa Almanyaya
    Dönecegim.Gideceklere Hariri yolculuklar dilerim.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    18 mesaja 46 teşekkür aldı
    Slm arkadaslar bende senelerdir bitmeyen A3 otobanindaki tamir ve insaatlardan sikayetciyim - varmi aranizda alternatif yol bilen direk würzburg tarafina cikabilinecek ? cikis köln den

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    96
    14 mesaja 16 teşekkür aldı
    arkadaslar izmirden kapikuleye gidmenin yol arayisindayim,gelibolu gemi problem ;CANAKKALE eceabat gemi problem 3 saat bekledik sirada ,eskiden canakkaleye varmadan bir liman vardi adini unuttum cok sakin bir yerdi container hafene benziyordu adini unuttum

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Alıntı meyas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar izmirden kapikuleye gidmenin yol arayisindayim,gelibolu gemi problem ;CANAKKALE eceabat gemi problem 3 saat bekledik sirada ,eskiden canakkaleye varmadan bir liman vardi adini unuttum cok sakin bir yerdi container hafene benziyordu adini unuttum
    iki tane var

biri Çanakkale-Eceabat diğeri ise Çanakkale -Kilitbahir

bilgi için http://www.canakkaletravel.com/feribot.htm

20. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    105 mesaja 204 teşekkür aldı
    sana tavsiyem

izmirden --> manisa --> akhisar --> balikesir --> susurluk --> bandirma --> Biga --> lapsekiden gemiyle gallipoli ye -->

yada --> bildigin yoldan sonra --> baktin canakkaleden eceabata kalabalik devam yukari lapsekiye --> ordan gemi gallipoli ye
    Konu elektroniker tarafından (23 Temmuz 2017 Saat 20:53 ) değiştirilmiştir.

22. elektroniker üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    96
    14 mesaja 16 teşekkür aldı
    arkadaslar bir soru daha kepez limanindan gemiyle karsiya geciliyormu canakkaleye varmadan orasi cok yogun oluyor

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Alıntı elektroniker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana tavsiyem

izmirden --> manisa --> akhisar --> balikesir --> susurluk --> bandirma --> Biga --> lapsekiden gemiyle gallipoli ye -->

yada --> bildigin yoldan sonra --> baktin canakkaleden eceabata kalabalik devam yukari lapsekiye --> ordan gemi gallipoli ye
    galipolli neresi ya ?? Türkçe si Gelibolu

Alıntı meyas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bir soru daha kepez limanindan gemiyle karsiya geciliyormu canakkaleye varmadan orasi cok yogun oluyor
    http://www.canakkaletravel.com/feribot.htm

yukaridaki feribot seferleri dışında yüzerek geçebilirsin
    Konu hOrOz tarafından (26 Temmuz 2017 Saat 12:28 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Nereden
    traun avusturya
    Ettiği Teşekkür
    48
    28 mesaja 44 teşekkür aldı
    horoz hemserim benim onerim avusturya uzeri gidecek olan izincilerin pasau linz ve wiyana arasinda insat calismalari var izinci gardaslarimin insat girislerinde hepsinde RADAR var dikkat etsiler cezalar baya yuksek otoban wignettesi almayi unutmayin sinrdaki ilk benzinlikten alabilirsiniz .. ( not passau linz arasina 4 yeni sabit radar eklediler ...insatlar haric )

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)