Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2887 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3 Mayıs Dünya Türkçülük Gününüz Kutlu Olsun

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı

3 Mayıs Dünya Türkçülük Gününüz Kutlu Olsun

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    601
    40 mesaja 178 teşekkür aldı
    Ne mutlu Türküm diyene

4. 5 kişi turboman üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,461
    383 mesaja 979 teşekkür aldı
    Türkler günü olarak yazılıp anılsa daha mantıklı olur.
    Hayırlı olsun!

6. 2 kişi smeilet üyemize teşekkür etti:

Üye
    Nereden
    Welt
    Ettiği Teşekkür
    246
    29 mesaja 59 teşekkür aldı
    maalesef türklüğümle övüneceyim hiç bir şey yok. ve kalmadı. bırakmadılarki övünüğüm. bu gün ben bir türk vatandaşı olarak, vergi taşıt pulu elektrik su vs vs ödediğim halde, hükümet ne beni koruyor nede yaşam cüvencemle ilgileniyor. bağ-kura 100 bin tl borcum var. hastahaneye gidiyorum fiş kesmeden doktor bana bakmıyor bile. bugün bir şerefsiz vatan haini olan Suriyeliye benden daha değerli gözle bakılıyor. körü körüne ülkemin neyini seviyim daha.

8. 4 kişi aliharbiye üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Türklüğünle övünmelisin...bağkura bu borcu oluşturmayabilirdin devletin burda suçu ne?ödemezsen primleri tabiki borcun olur...Suriyelilerin durumu savaş nedeni olmasa emin ol gelmezlerdi...Ayruca savaştan evvel hataya çok Suriyeli gelirdi ve esnaf onlardan para kazandıkları için sevinirdi...şimdimi kötü oldular???Almanya yı bedava ülke mi zannediyorsun????

10. 3 kişi tolgahamburg üyemize teşekkür etti:

Üye
    Nereden
    Welt
    Ettiği Teşekkür
    246
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türklüğünle övünmelisin...bağkura bu borcu oluşturmayabilirdin devletin burda suçu ne?ödemezsen primleri tabiki borcun olur...Suriyelilerin durumu savaş nedeni olmasa emin ol gelmezlerdi...Ayruca savaştan evvel hataya çok Suriyeli gelirdi ve esnaf onlardan para kazandıkları için sevinirdi...şimdimi kötü oldular???Almanya yı bedava ülke mi zannediyorsun????
    Biliyormusun yorumunla konuyu dağıtmışsın. 1 türklüğümle ne için övünmeliğim. 2. bağkur borcunu param oldudamı yatırmadım. hiç te değil. işsizlik diz boyu stiftaf etmediğim sayısız günler oluyor. yükümlü olduğum ben hariç 3 kişi var, ev geçindirmek kolaymı zannediyorsun. kazanmadığım biriktiremediğim hangi parayla bağkuru ödeyim. sadece ben değil her türk vatadandaşı gibi bende türkiyede yaşanan büyük krizden nasibimi aldım. bu benim suçummu bu türk vatandaşının suçumu hayır. bu sadece hükümetin yanlış politikası yüzünden türkiye uçuruma doğru gidiyor. lanet şerefsiz vatan haini Suriyelilere neler vermiyorlarki ev araba elektrik su her şey bedeva. çadırlarına klima kuruyorlar. her ay atm'den ailelerin durumuna göre nakit para veriyorlar. hangi türk vatandaşı bedava elektrik veya su kullanıyor. görter bana. faturayı yatırma aynı gün su ve elektriyini kessinler. aç sefil olup parasızlık yüzünden kaçak elektrik kullanan türk insanları var, elektrik kurumu hem elektriklerini kesiyor hemde ceza yazıyor. ama Suriyeli oldumu kaçak elektriği bilahire kendi eliyle Suriyeliye bağlıyor. üstelik onun kaçak kullandığı elektrik faturasınıda bizlerden yani türk halkından alıyorlar.he unutmadan ben almanya konusunu getirmdiğimi hatırlamıyorum. almanyada yaşamında kolay olduğunuda yazmadım. yaşam her yerde zor. bunu çok iyi analiz edebiliyorum. bir insanın ülkesi ne anlama gelir biliyormusun biz türk insanları TC evlatları TC ise bizim anamız babamız olmalı. benim için bir türk vatandaşı, bütün Suriye ve suriye halkından daha iyi ve daha kıymetlidir, yer yüzünde hiç kimse ne benim ülkemden nede benim ülke insanımdan daha değerli değildir. ülkem beni korumak zorundadır. son olarak sana bir şey daha yazmak istiyorum. Amerika pasaportu üzerinde İngilizce Fransızca almanca ne yazıyor biliyormusun. belki duymuşsundur. sana söyleyeyim. bu pasaport sahibi hiç bir yerde alı koyulamaz. hiç bir yerde yargılanamaz. hiç bir yerde tutulup hapis cezası yatamaz. pasaportu dahii elinden alınamaz. bu vatandaş sadece Amerika birleşik devletleri sınırları içerisinde yargılanıp cezalandırılabilir. ve bir suç işlerse en yakın Amerikan yabancılar polisine yada Amerika konsolosuna teslim edilmelidir. yani anlatmak istediğim şuki bir Amerika vatandaşını ne kadar değerli olduğuna sen karar ver. ve bizim bir türk vatandaşı olarak maalesef yaşadığımız ülkekede hiç bir değerimiz yok, sence neden bunun cevabınıda ben sana yazıyım. hükümet yanlış politika izliyor. ben bu politik siyasetten bıktım usandım. adamlar bir birlerini eleştirmesi kürsüye çıktın ben vatandaşım için bunu yaptım desin. o zaman ülkemle gurur duyacağım bir adım olur. son olarak beni eleştirme adına bir şeyler yazabilirsiniz, ama ben size reply yapmıyacam bilginiz olsun. esen kalın saygılarımla aliharbiye.

12. 4 kişi aliharbiye üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Islamin Kilici Türk Milleti Ebediyen Kiyamete kadar YASAYACAKTIR
    Saygilar

14. 4 kişi moralist üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    182 mesaja 295 teşekkür aldı
    Devlete Millete hayırlı uğurlü olsun,ne kadar kötü tarafı var ise de,ruhumun son anına kadar Türklüğümden gurur duyuyorum,Ne Mutlu Türküm Diyene,Politaka ile alakası olmasın ve de yanlış anlaşılma olmasın,Tek Devlet > Tek Millet > Tek Bayrak daim kalsın iNŞALLAH.Milletimiz Bayraksız ve Ezansız kalmasın iNŞALLAH.( Bayrak inmez diyen - Ezan susmaz diyen birileri var ) ve her zaman bunu diyen olacak iNŞALLAH

16. 7 kişi Dolunay35 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    182 mesaja 295 teşekkür aldı
    @aliharbiye arkadaşım bu karamsar olmana bir anlam veremedim,memleketimiz yalancı Cennet gibi,insanlarımız cana yakınmı yakın,diğer ülkeleri bilmem ama Almanyada herkes ruhsal bunalım içinde,sosyal bir faliyet hiç yok gibi bir şey,burada robot gibiyiz,işten eve-evden işe,başka değişen bir şey yok.Ben şahsen Türklüğüm ile her zaman gurur duydum ve her zamanda gurur duyacağım,kültür desen bizde,insanlık desen bizde var,her şeyin iyisi bizde var.

18. 4 kişi Dolunay35 üyemize teşekkür etti:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    137
    153 mesaja 324 teşekkür aldı
    Ben hem dinimden, hem irkimdan vede hem hükümetimden memnunum.
    Memnun olmayanlar herhalde bundan memnun degil

20. 4 kişi Antakya üyemize teşekkür etti:

Üye
    Nereden
    Welt
    Ettiği Teşekkür
    246
    Alıntı Dolunay35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @aliharbiye arkadaşım bu karamsar olmana bir anlam veremedim,memleketimiz yalancı Cennet gibi,insanlarımız cana yakınmı yakın,diğer ülkeleri bilmem ama Almanyada herkes ruhsal bunalım içinde,sosyal bir faliyet hiç yok gibi bir şey,burada robot gibiyiz,işten eve-evden işe,başka değişen bir şey yok.Ben şahsen Türklüğüm ile her zaman gurur duydum ve her zamanda gurur duyacağım,kültür desen bizde,insanlık desen bizde var,her şeyin iyisi bizde var.
    sevgili dolunay35 karamsar olmamak eldemiki. insan olarak gelecekle ilgili hepimizin kaygıları var. keşke insan olarak hepimiz, bizlere yakışır daha iyi bir şekilde yaşasak. insan olarak, en iyi nitelikleri biz hakkediyoruz. insanlar doğar büyür yaşar ve ölürler. gönül isterdiki gelecek neslimiz dahii en iyi koşullar içerisinde yaşasın. ama gelecekle ilgili istikrar yok. yaşam sevinci yok. en önemlisi yer yüzünde yaşayan bir çok insan. insanca yaşayamıyor. sokaklar caddeler suç potansiyeli yüksek insanlarla dolu.

22. aliharbiye üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Nereden
    Welt
    Ettiği Teşekkür
    246
    Alıntı Antakya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hem dinimden, hem irkimdan vede hem hükümetimden memnunum.
    Memnun olmayanlar herhalde bundan memnun degil
    Beyefendi herhalde okuduklarınız yanlış anlama sorunuz var. ben dinle ırkla ilgili bir şeyler yazmadım. size yazdıklarınızla ilgili bir kaç cümle yazmak istiyorum. öncelikle insanlar doğacakları yeri seçmeden dünyaya gelirler. herkes hasbel kader doğar, mecburen yaşar. dünyada hiç bir insan ne dinini ne dilini nede ırkını seçmeden doğar. kaldıki insan yine dünyaya gelirken akrabalarını ve komşularınıda kendi seçmeden dünyaya geliyor. ve doğan her insana, yerinizden memnunmusunuz diye sorarsanız, herkes evet memnunum der. benim için din ırk önemli değil dünyanın neresinden, dini ne olursa olsun, isterse ateist olsun. hiç umurumda değil. umurumda olan tek şey insan olması. siz herhalde Antakyalısınız, eğer Antakyalı iseniz antakyada ne kadar muhteşem bir din mozaiki olduğunu çok iyi bilmeniz lazım. Antakya kültürün beşiği. alevisiyle, sünnisiyle, arabıyla, süryaniyiyle, Yahudi, ortodox, protestan, Katolik, yehova'ıyla hepimiz mükemmel bir ortamda yaşadığımı hatırlatmak isterim. eğer müsaade ederseniz, kendimle ilgili bir şeyler yazmak istiyorum. tevratı, incili, ve kuranı kerimi okuyan bir insan olarak, aralarında en iyi mesajları veren kuranı kerimdir. bunu neden yazdığımıda yazıyım size. bende herkes gibi doğduğum yerden ve dindende çok memnunum. selametle. saygılarımla aliharbiye.

24. 3 kişi aliharbiye üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    440

26. 5 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Üye
    Nereden
    Welt
    Ettiği Teşekkür
    246
    3 mayıs dünya TÜRK'çülük günümüz kutlu olsun. ruhu şah olsun. ATATÜRK ve onun gibilerini çok seviyorum. selametle aliharbiye.

28. 3 kişi aliharbiye üyemize teşekkür etti:

Üye turan38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    125
    13 mesaja 28 teşekkür aldı

30. 3 kişi turan38 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye zirdeli79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HEDEF / TURAN
    Ettiği Teşekkür
    389
    83 mesaja 277 teşekkür aldı
    Konu zirdeli79 tarafından (03 Mayıs 2017 Saat 14:40 ) değiştirilmiştir.

32. 3 kişi zirdeli79 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,461
    383 mesaja 979 teşekkür aldı
    Dünya Türkler Günü kutlu ve daimi olsun.
    Konu smeilet tarafından (25 Şubat 2018 Saat 10:02 ) değiştirilmiştir.

34. 2 kişi smeilet üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    195
    10 mesaja 18 teşekkür aldı
    TÜRKÜM,, oda anamdan babamdan geldi kendim Türk olmak icin hec bisey apmadim anama babama Atama milletime saygim sevgim sonsuz..
    Allah hepimizi esit yaratti hepimiz ayniyiz, saygi görmek istiyorsak saygi göstermeliyiz..
    Benim anlamadigim bisey var Almanyada Türküm Türküm ölürüm geberirim diye Irkcilik yapan arkadaslarin hepsi ne hikmetse Almaya secimlerinde
    ya SPD yi yada Gürüneleri seciyor neden NPD secmiyiorlar zihniyet hemen hemen ayni..

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,787 teşekkür aldı
    Siyasete girmesek, sadece Konuda kalsak iyi olmaz mı?

37. 2 kişi Prens-66 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    440
    Beyler TÜRK ve TÜRKIYE ile zorunu olan bu iki kelimeye alerjisi olan

Türklügünle Türk oldugunla Türk dogdugunla övünemeyen varsa

Lütfen baska konuya gitsin ,

bu Konu Türk olma ile Türklügünle övünenlerin konusu

Hadi anca gidersiniz !!!

39. 5 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)