Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2938 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3 Mayıs Dünya Türkçülük Gününüz Kutlu Olsun

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye
    Nereden
    Welt
    Ettiği Teşekkür
    246
    29 mesaja 59 teşekkür aldı
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türklüğünle övünmelisin...bağkura bu borcu oluşturmayabilirdin devletin burda suçu ne?ödemezsen primleri tabiki borcun olur...Suriyelilerin durumu savaş nedeni olmasa emin ol gelmezlerdi...Ayruca savaştan evvel hataya çok Suriyeli gelirdi ve esnaf onlardan para kazandıkları için sevinirdi...şimdimi kötü oldular???Almanya yı bedava ülke mi zannediyorsun????
    Biliyormusun yorumunla konuyu dağıtmışsın. 1 türklüğümle ne için övünmeliğim. 2. bağkur borcunu param oldudamı yatırmadım. hiç te değil. işsizlik diz boyu stiftaf etmediğim sayısız günler oluyor. yükümlü olduğum ben hariç 3 kişi var, ev geçindirmek kolaymı zannediyorsun. kazanmadığım biriktiremediğim hangi parayla bağkuru ödeyim. sadece ben değil her türk vatadandaşı gibi bende türkiyede yaşanan büyük krizden nasibimi aldım. bu benim suçummu bu türk vatandaşının suçumu hayır. bu sadece hükümetin yanlış politikası yüzünden türkiye uçuruma doğru gidiyor. lanet şerefsiz vatan haini Suriyelilere neler vermiyorlarki ev araba elektrik su her şey bedeva. çadırlarına klima kuruyorlar. her ay atm'den ailelerin durumuna göre nakit para veriyorlar. hangi türk vatandaşı bedava elektrik veya su kullanıyor. görter bana. faturayı yatırma aynı gün su ve elektriyini kessinler. aç sefil olup parasızlık yüzünden kaçak elektrik kullanan türk insanları var, elektrik kurumu hem elektriklerini kesiyor hemde ceza yazıyor. ama Suriyeli oldumu kaçak elektriği bilahire kendi eliyle Suriyeliye bağlıyor. üstelik onun kaçak kullandığı elektrik faturasınıda bizlerden yani türk halkından alıyorlar.he unutmadan ben almanya konusunu getirmdiğimi hatırlamıyorum. almanyada yaşamında kolay olduğunuda yazmadım. yaşam her yerde zor. bunu çok iyi analiz edebiliyorum. bir insanın ülkesi ne anlama gelir biliyormusun biz türk insanları TC evlatları TC ise bizim anamız babamız olmalı. benim için bir türk vatandaşı, bütün Suriye ve suriye halkından daha iyi ve daha kıymetlidir, yer yüzünde hiç kimse ne benim ülkemden nede benim ülke insanımdan daha değerli değildir. ülkem beni korumak zorundadır. son olarak sana bir şey daha yazmak istiyorum. Amerika pasaportu üzerinde İngilizce Fransızca almanca ne yazıyor biliyormusun. belki duymuşsundur. sana söyleyeyim. bu pasaport sahibi hiç bir yerde alı koyulamaz. hiç bir yerde yargılanamaz. hiç bir yerde tutulup hapis cezası yatamaz. pasaportu dahii elinden alınamaz. bu vatandaş sadece Amerika birleşik devletleri sınırları içerisinde yargılanıp cezalandırılabilir. ve bir suç işlerse en yakın Amerikan yabancılar polisine yada Amerika konsolosuna teslim edilmelidir. yani anlatmak istediğim şuki bir Amerika vatandaşını ne kadar değerli olduğuna sen karar ver. ve bizim bir türk vatandaşı olarak maalesef yaşadığımız ülkekede hiç bir değerimiz yok, sence neden bunun cevabınıda ben sana yazıyım. hükümet yanlış politika izliyor. ben bu politik siyasetten bıktım usandım. adamlar bir birlerini eleştirmesi kürsüye çıktın ben vatandaşım için bunu yaptım desin. o zaman ülkemle gurur duyacağım bir adım olur. son olarak beni eleştirme adına bir şeyler yazabilirsiniz, ama ben size reply yapmıyacam bilginiz olsun. esen kalın saygılarımla aliharbiye.

2. 4 kişi aliharbiye üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)