Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2948 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye den alinan emekli parasi - steuer erklärung

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Benim hanıma tercüme ettirirdimde sıkılıyor bu konularda konuştuğumuzdafkat ben sadece Türkiyeden emekliyim borçlanma yapmadım maaşımda yıllık 10.000 eur bulmuyor her yıl bildirimde bulunuyorum vergi kaçakçısı durumuna düşmemek için benden bir kesinti olmuyor :Fakat örnek Almanyada alınan emekli maaşı kısa hesap yapalım 1000 eur ve zaten Almanya için bu maaşından da vergi kesintisi oluyor hastalık kasası için Türkiye den de 400-500 eur aldığını düşünelim ve kesin dönüş yapmadı buna istinaden Alman hastalık kasasına prim ödemek zorunda dır Başka ülkeden alınan emekli maaşın dan dolayı....Ayrıca benim durum farklı 67 yaşını görebilirmiyim ne kadar maaş alırım bilmiyorum dv kağıt gönderiyorda yok şu kadar bu şekilde çalışırsam toplamda 1000 eur geçtiğinde geriye dönük benden prim ödemesi isterlermi bilmiyorum artık kısmet ileride göreceğiz Kısaca Almanya Güzel geçim yolu bulmuş işte olay bu.....Fakat adamlarında hakkını yemiyelim türkiye ye kesin dönüş yaparsak Almanya dan alınan maaş tan kesinti olmuyor....

....MADDE 4

MALİ İKAMETGAH

1. Bu Anlaşmanın amaçları bakımından, bir Akit Devletin mukimi terimi, o Devletin mevzuatı gereğince ikametgah, ev, kanuni merkez, iş merkezi benzer yapıda diğer herhangi bir kriter nedeniyle vergi mükellefiyeti altına giren kişi anlamına gelir.

2. 1 inci fıkra hükümleri dolayısıyla bir gerçek kişi her iki Devlette de mukim olduğunda, bu kişinin statüsü aşağıdaki kurallara göre belirlenecektir:

a) Bu kişi, daimi olarak kalabileceği bir meskenin bulunduğu Devletin mukimi kabul edilecektir. Eğer bu kişinin her iki Devlette de daimi olarak kalabileceği bir meskeni varsa, bu kişi kişisel ve ekonomik ilişkilerinin daha yakın olduğu Devletin mukimi kabul edilecektir (hayati menfaatlerin merkezi);

b) Eğer kişinin hayati menfaatlerinin merkezinin yer aldığı Devlet saptanamazsa veya kişinin her iki Akit Devlette de daimi olarak kalabileceği bir meskeni yoksa, bu kişi kalmayı adet edindiği evin bulunduğu Devletin mukimi kabul edilecektir;

c) Eğer kişinin her iki Akit Devlette de kalmayı adet edindiği bir ev varsa veya her iki Devlette de böyle bir ev sözkonusu değilse, bu kişi vatandaşı bulunduğu Devletin mukimi kabul edilecektir;

d) Eğer kişi her iki Devletin de vatandaşıysa veya aksine her iki Devletin de vatandaşı değilse, Akit Devletlerin yetkili makamları sorunu karşılıklı anlaşmayla çözeceklerdir.
    3. 1 inci fıkra hükümleri dolayısıyla bir şirket her iki Akit Devletin de mukimi olduğunda, Akit Devletlerin yetkili makamları sorunu karşılıklı anlaşmayla çözeceklerdir.
    Konu tolgahamburg tarafından (25 Nisan 2016 Saat 18:01 ) değiştirilmiştir.

2. tolgahamburg üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)