Merhaba arkadaslar. Benim bie sorum olacak. Bir tane Daire buldum, henüz gidip bakmadim. Ama biraz karisik aslinda. Normalde bildigimiz bir ev. Yani alt tarafinda 2-3 Bodrum kati odasi ve bir de Garaj var. Üstünde ise 3 oda var. Catisi var ama kalinacak yeri yok. Sief Cati yani. Ama bu ev yerine degil de, Daire yerine geciyor. Bu evin Daire yerine gecmesinin sebebi ise, hemen yaninda (bir teras yaninda ki evi bagliyor) iki ev daha var. Ve bunlar hep beraber ancak bir ev olarak sayiliyor(mus) anladigim kadariyla. Makler ile konustum, dediki daire'yi satan kisi esinden ayrildigi icin satiyormus. Diger yaninda ki dairelerde ise satan kisinin ailesi (galiba Abla veya Abisi) kaliyormus. Makler'in dedigine göre Miteigentümer oluyormusum. Yani Grundstück bir nevi 3'e bölünüyormus. Misal birisi kendi evini boyamak isterse kendi ödüyormus, ama normal evin oldugunda ödenen mesela Strassenbereinigung, Hausmüll felan 3'e bölünüyormus.

Bu konuda bilgisi olan varmi? Bir yönden Daire olarak gecmesi, aslinda ev oldugu halde güzel. Ama kaziklanmak istemiyorum acikcasi. Bu is nasil oluyor? Masraflar nasil, haklar nasil olur? Ilerde basima bela olabilecek bir durum varmidir?
Zwangsversteigerung olup olmadigini bilmiyorum suan!

Yardimci olursaniz sevinirim.

Not: Exposé'yi posta yolu ile yolladi dün, elime ulasmadi henüz. Benim fikrim aslinda daire almakti, ama böyle bir evi görünce hosuma gitti. Aslinda bir ev gibi.