Alıntı cihangir35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar,geçen Ay 22,07,2015 İzmirde Yurt Dışı Borçlanmasında bulundum
burada Arkadaşlar bu konu hakkında değerli bilgiler veriyor hepsine ayrı ayrı teşekkürler.
Ben size sadece kendi tecrübemi aktarmak istiyorum.
İzmir Konakta SGK ya kendim müracaata bulundum bende buradan Almanyada çalışmış olduğum
hizmet çizelgesini (LVA) aldım Belediyeden İkahamet belgesni(tercüme yapırmadım) aldım Pasaporta TR ye girişte kaşe bastırttım.
SGK ya girişte sıra numarası çektim biraz beklemeden sonra sıram geldi Memur biraz bilgi verdikten sonra benden sadece ve sadece
LVA dan aldığım hizmet çizelgesini aldı başka evrak gerekli değil dedi,sonra benden Emekliye müraccat formunu doldurmamı istedi ben
benim anladığım yerleri doldurdum gerisini kendisi bana yardım ederek doldurduk buradan kendisine çok teşekkür ederim.
Ve geçen Cuma yani 14,08,2015 Tr ye adresse Ödeme Tepligatı geldi üç Ay içerisinde ödemem gerekiyor.
Arkadaşlar anlatmak istediğim gidin kendiniz müracaat edin ben şahsıma hiç zorluk çekmedim,kendiniz giderseniz tatlı bir dile
Memur ile konuşursanız size mutlaka yardımcı olacaktır,(Sakın Sigorta danışmanlarına Paranızı kaptırmayın.
Dikkat edilmesi olan Borçlanacağınız Sigorta süreleri.

Saygılarımla
Ikamet belgesi,meldebescheinigung sadece bayanlarin ev hanimi olarak gecen sürelerini yurtdisi borclanmalari yapmasi halinde istenen belge.