Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3248 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 362 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurtdisi Borclanmasi hakkinda

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye redbull1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mp3 Babaların Babası 67 **** ULtrAslaN ****
    Ettiği Teşekkür
    57
    16 mesaja 23 teşekkür aldı
    selam , suanki emekliye zam orani 70 tl civari yani önceleri 1260 tl alanlar simdi 1321 tl aliyor , bayanlarin emeklilik basvurusunda cocuklari var ise cocuk dogum belgesi istenebilir basvuruda bulundurmakda fayda var .

mavi karta gelince , eger türkiyedeyseniz 5 tl civari nufüs dairesindende cikartabilirsiniz .

ailede ikinci emeklilik ödemenin formülü , ailede bir kisi türkiyede emekli maasi aliyorsa parasi tc bankaya da geliyorsa buradan ek kredi alip örnegin esinizin emekliligini ödeyebilirsiniz tabiki banka oklerse Yesil isik yakarsa bunu önceden onaylatmak gerekli tabiki yada ek krediyi almak gerek . yani ikinci basvuruda banka sana krediyi vermek suretiyle isleme baslanabilir bassvuruya bunu yapan bankalar var oldugunu biliyorum özelikle gurbetlicere yardim eli diyelim .
    almanydaki emeklilik gelir olarak türkiyede sökmüyor bildigim kadari orasi almanyayi bagliyor kredi de .

sgk dan emekli olmak istiyorsaniz ilk önce sgk kayidiniz olmasi gerek izinde 1 hafta yada 2 hafta örnegin tercüman ( almancaniz varya ) olarak kaat üzerinde böylece calismis görünüyorsunuz sgk da kayitiniz olmus oluyor , sonra cikis sonra emeklilik basvuru siralamasi böyledir . türkiye emekliligin almanya Rentenversicherung a bildirilmesinin sakincasi oldugunu sanmiyorum , sakincasi olmadini bizat biliyorum .bildirilmez ise sakincasi olabilir birde üstüne harz 4 aliyorsaniz . ! birde türkiyede calismis göründüyseniz . h4 ler icin . almanyadan emekli olanlar türkiyede deki emeklilik bezahlte rister rente gibi o acidan rahat olun sorun yok anlasmalar geregi . almayadaki emekliligin yetmiyor onun icin türkiyeden parali emeklilikde kimse birsey diyemez ve hakkindir .

Alıntı Akcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hic kimsenin verecek cevabi yokmu?
    selam , annen türkiyeden emekli olduguna göre ilk önce hayirli olsun alacagi para 1321 tl 99 Kurus suanki zam ile , türkiyenin saglik sigortasi almanyadaki masraflarlari ödemez düz Mantik almanyada sigorta yapilmasi gerek ayrica aok niye para istiyor onuda anlamis degilim . aok nin bakana para verecegine annenden almak istiyorlar ne Kadar Dogru uzmanlar Bilir , dedigin olay pflege Geld kim bakarsa o alir aok dan parayi aok yan ciziyor bana göre almanyada her gesetzlich kranken versicherte pflege Geld hakkida var . .

suanki mevcut durumda emeklilik icin ca 60 bin TL ödediyseniz yani ca 20 bin euro , 45 ayda ckiyor parasi 1321 TL aylik maa$da ,

1320 TL / 3 - 440 € yapar 20000 € / 440 - 45 ay yapar yani 4 sene dolmadan ödediginiz sifirdan basliyor .
    Konu Memoli1976x tarafından (12 Eylül 2015 Saat 00:07 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)