Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3200 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 6 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 123456789 SonuncuSonuncu
Toplam 166 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'ye Kesin Dönüş (Hakkında Bilgiler, Tecrübeler, İzlenimler, Haklar)

Tecrübeli Üye zirdeli79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HEDEF / TURAN
    Ettiği Teşekkür
    389
    83 mesaja 277 teşekkür aldı
    Slm yazdiklarinizi okudum.yasim 38 evli ve 2 cocuk yas 5ve 10.Icimde her zaman kesin dönüs var ama bir yandanda korku Tr ne gelirim var nede kalcagim yer.Tr dönsem acaba ne yaparim is bulabilirmiyim cok kararsizim.suan zaten is yerinde sorunum var galiba cikisimi vercekler eger verirlerse burda durmam diye düsünüYorum.bundan 7 sene önce ev aldim halendaha ödüyorum borcu isiz kalirsam dönmek istesem nasil.hanim ve cocuklarim icin sorun degil her zaman icin diyorlar Tr daha güzel.ama benim icinde korku var is bulabilirmiyim meslegim yok
    Ama pc ve anten hobby iyi anlarim.
    Cok kararsizim

2. Sponsor Reklam
    Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Aga kusura bakma ama senin olay yüzme bilmeyipde denize atlamaya benziyor
    Meslek yok birsey yok Dönmeyi düsünüyorsun

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    millet geri donme olayini uc bes hafta izine gider gibi dusunuyorlar anlamiyorum uc bes haftada gordugunuz yasadiginiz olaylar turkiyenin tozpembe reklami cunku cebinizde paraniz gonlunuz ozlemden sarhos ne zaman ayildiniz yani para bitti o zaman film baslar o andan itibarenden hem kendin hem aile icin gec kalinmistir artik film bitmeden cikamassiniz salondan.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,389 mesaja 9,682 teşekkür aldı
    arkadaşım biraz sakin ol

işyerindeki olaydan dolayı hemen paniğe kapılma

biraz zamana bırak yakında yine düzelir .. sen işini yine düzenli yap gerisini boşver

zaten seni hemen kapı önüne koyamazlar

18 sene de 6 ay Kündigunsfristin var .... eğer işler kötüye giderse mahkeme filan epey sürer ..

öfkeyle kalkan zararla oturur derler biraz sakin kafayla düşün .. paniğe gerek yok olan olmuş zaten

benim bugüne kadar çalıştığım iki firma kapandı .... her seferinde yeniden sıfırdan başladım

50 yaşında yeniden okul sırasıyla tanıştım .. şimdi yine yeniden başka bir branş ta başlangıç yaptım

zamanında ben çok korkardım ama derler bir kapı kapanır yeni birisi açılır aynen öyle oluyor

ama şu paniklemeyi bırak ucunda ölüm yok ya ...
    Konu hOrOz tarafından (08 Nisan 2017 Saat 10:30 ) değiştirilmiştir.

6. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Yilda 30.000 kisi geri dönüyormus, bu belgesel dönmek isteyenlere faydali olur umarim.

Konu Mesut64 tarafından (13 Nisan 2017 Saat 12:40 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yenilendi

8. 3 kişi Mesut64 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye zirdeli79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HEDEF / TURAN
    Ettiği Teşekkür
    389
    83 mesaja 277 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım biraz sakin ol

işyerindeki olaydan dolayı hemen paniğe kapılma

biraz zamana bırak yakında yine düzelir .. sen işini yine düzenli yap gerisini boşver

zaten seni hemen kapı önüne koyamazlar

18 sene de 6 ay Kündigunsfristin var .... eğer işler kötüye giderse mahkeme filan epey sürer ..

öfkeyle kalkan zararla oturur derler biraz sakin kafayla düşün .. paniğe gerek yok olan olmuş zaten

benim bugüne kadar çalıştığım iki firma kapandı .... her seferinde yeniden sıfırdan başladım

50 yaşında yeniden okul sırasıyla tanıştım .. şimdi yine yeniden başka bir branş ta başlangıç yaptım

zamanında ben çok korkardım ama derler bir kapı kapanır yeni birisi açılır aynen öyle oluyor

ama şu paniklemeyi bırak ucunda ölüm yok ya ...
    Ustam biraz olsun yüregime su serptin sagolasin ustam, insan ister istemez iyi birde kötü yani düsünüyorum ne olur diye bugüne kadar issiz kalmadigimdan caresizlikten aklima gelmiyor degil ama dedigin gibi insallah Olur hersey düzelir
    Allah razi olsun sizden

Üye Oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    32 mesaja 85 teşekkür aldı
    Alıntı zirdeli79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm yazdiklarinizi okudum.yasim 38 evli ve 2 cocuk yas 5ve 10.Icimde her zaman kesin dönüs var ama bir yandanda korku Tr ne gelirim var nede kalcagim yer.Tr dönsem acaba ne yaparim is bulabilirmiyim cok kararsizim.suan zaten is yerinde sorunum var galiba cikisimi vercekler eger verirlerse burda durmam diye düsünüYorum.bundan 7 sene önce ev aldim halendaha ödüyorum borcu isiz kalirsam dönmek istesem nasil.hanim ve cocuklarim icin sorun degil her zaman icin diyorlar Tr daha güzel.ama benim icinde korku var is bulabilirmiyim meslegim yok
    Ama pc ve anten hobby iyi anlarim.
    Cok kararsizim
    Arkadasim ben 50 yasindayim ve iki sene oldu döneli ... sana sunu söyleyebilirim kisaca .. senin sartlarinda dönmek cok ama cok riskli ... ben ve esim emekliyiz ...kira gelirlerimiz var ve buna ragmen inan ilk etapta babamlar burada bize biraz destek olmasa cok zorlanacakdik...simdi artik hersey düzene girdi ve okul cocugum olmadigi ve kira ödemedigim halde rahat gecinmek istersem ayda en 2,500 TL ye ihtiyac var ...1000 lira ile de gecinirsin belki kira vermezsen ...ama nasil ??? iyi düsün ... bak oglum 25 yasinda ve o da döndü bizimle ... gecen sene Agustos ta Apple e girdi. Apple ona evde HomeOffice acti ve buradan Almanya müsterilerine hizmet veriyor.. Senin durumunda olsam sunu yapardim . madem ki illa dönmek istyorsun ...oradan öyle bir is ara --- Arbeitsamt ile de görüs ..onlarin da yurtdisinda is bulma imkanlari var ...hatta gidecegin sehrin konsolosluguna yaz ...Alman vatandasligin var ise yardimci olma sansin yüksek...yani burada önce gelir kaynagini kalacak yerini ..her seyini yoluna koy ondan sonra dön... iki cocugun var diyorsun ...biliyorsun TR de artik kimse cocugunu devlet okuluna göndermiyor ..onlarin özel kolej masraflari ...yol paralari falan zaten en az 1500 TL tutar ... 2500 de size desek ...senin 4000 TL gelirden asagi Türkiyeye dönmen INTAHAR olur kardesim....
    Saygilar

11. 2 kişi Oguzhan06 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Alıntı benims Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiyeye kesin dönüs hesap isi degil, gönül isidir. Her türlü maddi imkani olan insanlar yinede dönmüyor, o yüzden hic laf uzatmaya gerek yok bu dönme isi tamamen GÖNÜL isidir. isin icinde hesap varsa o sadece kendini ve etrafini kandirmaktir.
    Tamam hesap isi degil gönül isi dedim amma., bide hayatin gercekleri ve iki ülke arasindaki Sosyo EKONOMiK farkliliklar var kardes ne demissin meslek yok, sanirim kirada oturacan arti elinde belli bi miktar birikmisinde yok yani seninki tam bi macera TR ye dönüpte ayda 1500,, 2000 tl lik bi iste calisip ev kirasi okula giden cocuklar ve gecim üstelik TR de devlet memuru degilsen is garantin hic yok heran issiz kalma durumuda var. yerinde olsam böyle bi maceraya atilmazdim ele güne kendimi GÜLDÜRMEZDiM

13. SesSizliK üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    merhaba m_gorkem

Hangi Sehire dönüyorsun ?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    2 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba m_gorkem

Hangi Sehire dönüyorsun ?

Merhaba, Nasip olursa Ankara ya dönecegim.

Üye Oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    32 mesaja 85 teşekkür aldı
    Alıntı m_gorkem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Nasip olursa Ankara ya dönecegim.
    kardesim neresinden sin ankaranin ...buyur hemserim ..her türlü yardima hazirim ..ben Batikent de kaliyorum

17. Oguzhan06 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    2 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alıntı Oguzhan06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim neresinden sin ankaranin ...buyur hemserim ..her türlü yardima hazirim ..ben Batikent de kaliyorum
    Eyvallah abi sagol. Konu icinde yazdiklarini okudum. Nasip olursa Tr. ye döndügümde tanisiriz insallah. 1 sene daha var bakalim.
    Konu m_gorkem tarafından (13 Nisan 2017 Saat 18:37 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    https://t.me/pump_upp
    Ettiği Teşekkür
    0
    28 mesaja 46 teşekkür aldı
    Alıntı Oguzhan06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar yazilari takip edenler görmüstür . Ben döneli 1 seneyi gecti ve cok arastirdim .. Almanyadan kesin dönüs yaptiginda abmelden yapman gerek . Bu sadece yabancilar icin olan bir yasa degil . Almanlar icin de gecerli! Kayitli kaldigin sürece devlete vergi beyannamesi vermen gerek , hastalik sigortani herhangi bir sekilde ödemen gerek ... Oradan abmelden yapmadan gelir isen sayet ve bu yillar sonra meydana cikarsa , en azindan Krankenkassen senin o gecmis yillarinin hastalik sigorta bedelini faiziyle ve cezasiyla almaya yetkisi var, haberiniz olsun.. , ! Ben Abmelden yaptim, basim rahat .. Abmelden yapmanin sadece bir iki desavantaji var... Sayet abmelden yaparsaniz ve almanyadan , resmi kurumlardan bir belge lazim olursa o zaman berlin e basvurmaniz gerekiyor, ki bu da coook uzun sürüyor..veyahut da oturdugunuz yerdeki alman konsolosluguna gideceksiniz ... Sebebi sizin tüm belgekerinizin berlinde ki arsiv e gönderilmesi .
    Diger bir desavantaji ise ..orada ikametiniz olmadigi icin üzerinize araba actiramazsiniz , banka hesabi actiramazsiniz ve bir de hacca gitme niyetiniz varsa bunu abmelden yapmadan gidin cünkü malum hacca giderken artik almanyada en az bir senelik ikametgah istiyorlar !
    Hastalik sigortani yatirmak ne demek? Almanya da saglik sigortasi bedava degilmi?

Alıntı haveri68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mutluluk kafanda baslar orda biter diye klasik bir söz vardir ,cok kisi duymustur önceden bana cok kilise bir söz gibi geliyordu ama simdi kabul ediyorum mutluluk beyinde baslar ve orada biter ama bunu kabullenmek kolay olmuyor yada uygulamasi kolay degil .

Türkiye ye gelince Türkiye bizim biraktigimiz türkiye degil yada cocuklukta özlem duydugumuz türkiye yok ,biz sadece kendi kendimize yalanci bir cennet yapmisiz türkiye cennet diye bende temelli dönüs yapmayi düsünüyordum ama 3 yildir türkiyede uzun uzun kaldim emekliyim egede kücük sirin bir kasabaya yerlestim yillar önce aldigim arsaya ev yaptim hayalimdeki evi bahceyi hic maddi sorunum yok ama türkiye yi ariyorum
    40 yillik hayalimdeki türkiye yi bulamiyorum insanlari bir tuhaf yada ben bir tuhafim , bir iki ay kaldimmi her gün kendime soruyorum bu türkiye yemi dönüs yapacagim diye akil ve mantigi almanyada birakirsam sorun yasamam diye düsünüyorum , yoksa türkiyedeki dönen dümenleri insanlarin üc kagitlari sorumsuzluklari vurdum duymazliklari arsizliklari saygisizliklari nezaketsizlikleri sayamadigim olumsuzluklari bitiremem galiba ben almanya yi ariyorum türkiye de almanyada da türkiye yi sorun bu olsa gerek .
    bu dediklerinin hepsinin farkindayim. Turkiye de insanlar cok batililasmis ozunu yitirmis ozellikle Ege bolgesindeki koy lerde buna cok sahit oldum. Genclerin durumu daha vahim. Ellerinde cep telefonlari konustuklari Turkcenin icinde bir suru Ingilizce kelime.

O eski Turkiye yok hak veriyorum. O yuzden TR ye tasinirsam 40-50 yasin altindakilerle pek muhatab olmak istemiyorum. Bir de sen en dejenere yere dusmussun, Ege Marmara bolgeleri en ozunu yitirmis yerler. Anadolunun icinde degismemis cok yer vardir diye dusunuyorum.

Her yaz Kusadasina gidiyoruz orada bir belde var Guzelcamli diye. Cok Alman yasiyor orada bu benim icimi burkuyor uzuyor cunku cirkinler yaslilar hic Turke benzemiyorlar. Zaten 2 hafta tatile gelmisim ecnebi gormekten gina gelmis bunlari tekrar gormek hosuma gitmiyor.

Alıntı haveri68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben dobra bir insanim Maskemdem kurtulmus kendini asmis bir insanim filozofun birisi söyle diyor her cocuk dünyaya kompleksle gelir kimki kompleksini asarsa özünü bulur ,onun icin mesele özünü bulmakta geciyor mesele Felsefe den geciyor ,benim de cok tanidiklarim var milyon € olani bile var ama paranin kölesi olmus gözü onun disinda hic bir deger görmüyor bilmiyor , görgü bilgi kültür felsefe onun icin hic bir deger degildir varsa para yoksa ( elbette parasiz olmuyor ) ama para tapilacak bir sey degil imkanlarin ve sartlarin ölcüsünde dünya degerlerini kesfedeceksin nimetlerden faydalanacaksin har vurup harman savirmayacaksin .

kesin dönüs yapmis olanlari cok arastiriyom genelde bazilari oynuyor ,pisman ama geri dönüs ü kabullenemiyor ,bazilari gercekten uyum saglamis hic zorlanmiyor, bazilarida maske takmis ortama göre konusuyor onun icin saglikli bir bilgi alamiyorsun ,adam öyle bir anlatiyor ki cennette yasiyor sanirsin birden agzindan kaciriyor imkanim olsa geri dönerim yada yeniden sifirdan baslamak bundan sonra zor diyorlar ama sen sen ol kesin dönme diyorlar cocunlugu bu insanlarin coguda ekonomik durumlari iyi olaya maddi olarak bakmiyorlar ,Türkiye cok güzel esi örnegi olmayan bir memleket ama insanina ne demeli sorun ülkede degil insanlarinda .
    Insan mi kaldi? Suriyeli araplari doldurdular heryere. Ulkemiz hizla Araplasiyor yani cirkinlesiyor pisleniyor dogululasiyor. Sokakta yurumesini bilmeyen insanlari goruyorsunuz kaba saba yere tukuren karisina saplak atan araplar

Bunu guneydogu da gorsem gam yemem, ben bunu Izmirin koylerinde mesela Odemis te bile gordum. Ne isi var allahin arabinin Odemis te? Ulkenin hali harap
    Konu Memoli1976x tarafından (25 Nisan 2017 Saat 22:47 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    Alıntı misterno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hastalik sigortani yatirmak ne demek? Almanya da saglik sigortasi bedava degilmi?
    türkiyeden mi katiliyorsun sen? almanyada saglik sigortasi niye bedava olsun?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadaslar kesin dönen ler Almanyada ge gibi islemler yaptilar nerelere mürcaat ettiler, hangi belgeleri aldilar bu konuda da bilgi verirlerse cok iyi olur. Nasip olursa bizde bu sene dönmeyi düsünüyoruz

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    selamin aleyküm arkadaslar konuyla ilgili olarak bende birsey sorayim 18 senelik bir beraberligin ardindan nasipse 7 inci ayda TR ye ankara ya kesin dönüs yapiyoruz insallah elimizden geldigi kadar butun islemleri halletdim sayilir fakat bazi yapilmasi gereken eksiklerimiz var hala insallah yetistirmeye calisacagim.Sizlere sorum burdan kesin dönüs yaparken yabancilar polisine bildirmemiz gerekiyormu acaba yoksa hic bir haber vermeden 6 ayda bir giris cikis yapmak mi daha mantikli ? Ben kendim 2 sene boyunca burdaki hakkimi öldürmeyi dusunmuyorum esim ve cocuklar zaten alman vatandasi onlar sadece burdan kendilerini abmelden edecek ben birda arkadasin evinde anmelden birakacam . Bir de diyer bir soru benim 14 senelik kesintisiz calismisligim var is yerine anlasmali cikis verdik burdan bu 14 sene yatirmis oldugum arbeitlos parasi icin gitmeden kendimi arbeitslos olarak melden etsem türkiye de olmama ragmen 2 sene arbeitlosuns geld alma gibi bir durum varmi bilgisi olan arkadaslar varsa paylasirsa sevinirim.Egerki böyle bir imkan varsa ilk asamada turkiye de isleri yoluna oturtana kadar cok guzel olur yapacaginiz yorumlarinizi bekliyorum

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Alıntı deoyna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamin aleyküm arkadaslar konuyla ilgili olarak bende birsey sorayim 18 senelik bir beraberligin ardindan nasipse 7 inci ayda TR ye ankara ya kesin dönüs yapiyoruz insallah elimizden geldigi kadar butun islemleri halletdim sayilir fakat bazi yapilmasi gereken eksiklerimiz var hala insallah yetistirmeye calisacagim.Sizlere sorum burdan kesin dönüs yaparken yabancilar polisine bildirmemiz gerekiyormu acaba yoksa hic bir haber vermeden 6 ayda bir giris cikis yapmak mi daha mantikli ? Ben kendim 2 sene boyunca burdaki hakkimi öldürmeyi dusunmuyorum esim ve cocuklar zaten alman vatandasi onlar sadece burdan kendilerini abmelden edecek ben birda arkadasin evinde anmelden birakacam . Bir de diyer bir soru benim 14 senelik kesintisiz calismisligim var is yerine anlasmali cikis verdik burdan bu 14 sene yatirmis oldugum arbeitlos parasi icin gitmeden kendimi arbeitslos olarak melden etsem türkiye de olmama ragmen 2 sene arbeitlosuns geld alma gibi bir durum varmi bilgisi olan arkadaslar varsa paylasirsa sevinirim.Egerki böyle bir imkan varsa ilk asamada turkiye de isleri yoluna oturtana kadar cok guzel olur yapacaginiz yorumlarinizi bekliyorum
    Öncelikle Allah gönlünüze göre versin diyorum, ama sizin gibi düsünen insanlar bu konuyada yazdigin gibi aslinda Türkiyeye kesin dönüs yapmis olmuyorsunuz sadece acabami ola bilirmi diye deneme yapiyorsnuz MACERA degisiklik arayisi ülkemizdeyken her ne is yaparsan yap tam anlamiyla o isi tirnaklarinla kaziyip basaramazsiniz az bucuk bi sorunla karsilassan beyninde psikolojik olarak aman olmadi yarin dönerim Almanyaya diyeceksin. Ben her zaman diyorum ülkemize dönüsümüz HESAP isi degil GÖNÜL isi diger türlü isin icine hesap girerse o hesap hic bi zaman carsiyi pazari tutmaz. He gelelim hesaba burda evli iki cocuklu normal düzenli bi ailenin kontosuna baba cocuk parasi hanimin minijob calismasi vss ortalama 3000 bin euro gelir bunun 800 eurosu kira yakit düsülsün kaldi 2200 bu paraylada o aile Almanyada hic bi seyden geri kalmadan yasar gider.

24. 3 kişi SesSizliK üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    deoyana türk vatandaslari senenin 185 gününü Almanyada ikamet etmek zorunda , Türkiyeye gidip 6 ay kaldiktan sonra birkac gün Almanyada kalip yeniden Türkiyeye gidildiginde Almanyada oturum hakki ölüyor, yabancilar polisinden özel izin alinabiliyor ama ugrasman lazim.
    I$sizlik süresi muhtemelen 12 ay hakkin var, bu süre icinde sadece 3 hafta Almanya di$ina cikma hakkin var, kendin ciktinsa i$ten 3 ay sperre yersin 9 ay Arbeitslosengeld hakkin oluyor, kisacasi senin issizlik sürelerini Almanyada gecirmen gerekecek.

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Arbeitslosengeld almak istersen izinli gitme disinda almanyayi terk edemezsin. Türkiyede uzun süre kalip oturumun iptal olmadan yine dönmek istiyorsan yabancilar dairesinden 6 aydan fazla yurtdisinda kalma belgesi alman gerekecektir. almanyada ikametgaha dayali herhangi bir yardim almayanlara belge icin sorun cikartmiyorlar.

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    Alıntı deoyna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    issizlik parasi (arbeitslosengeld)is ararken ev kiran gelir giderlerin odensin aksamasin diye verilir izin yapan insana niye versinler sen Bastian calismiyacagini beyan et aninda odemezler zaten sende kalkmisin ben kesin donus yapiyorum iki senelik issizlik param diyorsun ben 28 senedir kesintisiz calisiyorum su an issiz kalsam iki seine garanti parammi oluyor?Boyle seymi olur hemen ertesi gun beni Liesing firmaya yollarlar sen kesin donus arti pesin iki senelik para iyisin valla kolay gelsin ha unutmadan sen eminmisin kesin donus yapicagindan?sen saniyorum uzun sureli izin yapmak maksatin saygilarimla kolay gelsin.

28. 4 kişi gamberoglu2000 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)