Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3198 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 5 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 123456789 SonuncuSonuncu
Toplam 166 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'ye Kesin Dönüş (Hakkında Bilgiler, Tecrübeler, İzlenimler, Haklar)

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    66nakyoz, arkadasim bir sakincasi yoksa,burda ne is yapiyordun? yasin kac? Türkiyede nereye gittin?ne is yapiyorsun?gelirinden,geciminden memmunmusun?
    belki dönmeyi düsünenlere cesaret vermis olursun..
    Allah hepimize,cok gec olmadan,Cennet vatanimiza dönmeyi nasip etsin

2. Sponsor Reklam
    Üye Oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    32 mesaja 85 teşekkür aldı
    Alıntı dadaloglu38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oguz kardes birkac kisiden duydum asli varmi yokmu bilmiyorum kesin dönüs yapmis biri olaraka size sorayim kesin dönüs yapanlara 18 bin euro para ödüyormus almanya biri diyor on bin euro asli varmi böyle bir seyin
    Dostum onu bilemiyecegim cünkü ben o konuyu arastirmadim . Arastirmadim cünkü ben cifte vatandasim , dolayisi ile orada haklarimi dönüp de öldürme gibi bir sey söz konusu değildi benim için. Fakat böyle bir para söz konusu olsa bile bunu mutlaka tüm haklarını öldürmeden vermezler diye düşünüyorum ve verilen birkaçbin euro için kesinlikle haklarınızı öldürmeyin derim ben... Ve aynen arkadaş 66nakyoz un dediğine katılıyorum ... Azıcık hazırlık ve biraz da beklentini aşağıya çekmek yeterli dostlar ... Çok memnunum ...Rabbim dönmek isteyen her arkadaşıma hakkında hayırlısı ise nasib etsin inşallah.

4. Oguzhan06 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye dadaloglu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    56 mesaja 103 teşekkür aldı
    Oguz kardeşim teşekkür ederim ben ve hanım türkiye den emekli oluyoruz onun için kendi haklarımı öldürmek niyetindeyim yaşım 51 bu yaşdan sonra bir şey yapulmaz

Tecrübeli Üye
    Nereden
    https://t.me/pump_upp
    Ettiği Teşekkür
    0
    28 mesaja 46 teşekkür aldı
    Alıntı Mr.Robot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yemeyip, icmeyip, alis veris yapmadan, hele hasta veya kesinlikle hastanelik olmadinmi, yazmayi unutmussun. T

Paran oldumu Türkiye güzel yazilmis, sorayim ozaman paran oldumu neresi kötüki?

Akli olan geri dönmek degil ileri gitmeye ugrasir.
    Yanlis bu laf

Paran olsada kendi memleketinde olmadikca mutlu olamiyorsun

Ben oyle adamlar taniyorum 1 milyon dolardan fazla parasi var ama calistigi sirket senede iki haftadan fazla izin vermiyor. Toplam 1 ay izin hakki var ama ayni anda 2 haftadan fazla izin alamiyorsun

E bu adam isinden ciksa tr ye gitse ne is yapacak afam memur zihniyetli hayatinda is yapmamis mirastan para kalmis

Isinden cikamiyor cikarsa saglik sigortasi zorunlu ve cookk pahali. Tr ye donemiyor donse is yok

Yani parayi tr de kazanan mutludur ecnebi memlekette degil. Buralarda paranin bir degeri yokki

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    263
    203 mesaja 527 teşekkür aldı
    Mutluluk kafanda baslar orda biter diye klasik bir söz vardir ,cok kisi duymustur önceden bana cok kilise bir söz gibi geliyordu ama simdi kabul ediyorum mutluluk beyinde baslar ve orada biter ama bunu kabullenmek kolay olmuyor yada uygulamasi kolay degil .

Türkiye ye gelince Türkiye bizim biraktigimiz türkiye degil yada cocuklukta özlem duydugumuz türkiye yok ,biz sadece kendi kendimize yalanci bir cennet yapmisiz türkiye cennet diye bende temelli dönüs yapmayi düsünüyordum ama 3 yildir türkiyede uzun uzun kaldim emekliyim egede kücük sirin bir kasabaya yerlestim yillar önce aldigim arsaya ev yaptim hayalimdeki evi bahceyi hic maddi sorunum yok ama türkiye yi ariyorum
    40 yillik hayalimdeki türkiye yi bulamiyorum insanlari bir tuhaf yada ben bir tuhafim , bir iki ay kaldimmi her gün kendime soruyorum bu türkiye yemi dönüs yapacagim diye akil ve mantigi almanyada birakirsam sorun yasamam diye düsünüyorum , yoksa türkiyedeki dönen dümenleri insanlarin üc kagitlari sorumsuzluklari vurdum duymazliklari arsizliklari saygisizliklari nezaketsizlikleri sayamadigim olumsuzluklari bitiremem galiba ben almanya yi ariyorum türkiye de almanyada da türkiye yi sorun bu olsa gerek .

8. 5 kişi haveri68 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasra Tavşan adasından
    Ettiği Teşekkür
    52
    30 mesaja 55 teşekkür aldı
    Alıntı haveri68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen daha cicim ayindasin hele bir gec ..... ayina o zaman böyle konusmassin burada kesin dönüs hayal mi yoksa sona yaklasiyormuyuz diye konuyu acan bendim ve en hizli savunucusuydum 3 yildan beri türkiyede cok uzun kaldim ( ve insatla ugrastim daha dogrusu insanlarla ugrastim ) hic tanimadigim insanlarla nasil taklalar astiklarini nasil kelime oyunu yaptiklarini nasil din den bahsedip hirsizlik yaptiklarini para icin satamayacaklari hic bir sey olmadigini nasil lar okadar cok ki anlatmakla yetmez sende bizimle paylas diyordun hatirladin mi,ben sana su kadar söyleyim benim 3 yilda yasadigim belkit bir insan normal sartlarda 10 yilda ancak yasar
    türkiyede ,bir KERE AHLAK sorunu var herseyden önce ahlak ,etik degerler bes para bile etmiyor herkes yapmis oldugu ahlaksizlikla övünüyor ,tam ümidimi kaybederken tertemiz insanlarlada karsilastim ama oran cok düsük 100 kiside 2 kisiyi gecmiyor hem benim yasadigim yer genellikle insanlarin hayalindeki yasam yeriydi , Maddi sorunun bile olmazsa türkiye cok cok pahali bir tost 10 tl bir kumpir 15 tl zihniyet bozuk anliyormusun
    ama bana ne bunlardan ben kendime bakarim yada bende uyum saglarim diyorsan sorun yok malesef ben diyemiyorum ahlaksizliklari gördükce tiksiniyorum ,yalan dolan sadece sana bir seyler satacaklari lazim dünyanin en kibar insani oluyorlar hemen yemek icmek samimiyet olmazsa sen benim kim oldugumu biliyormusun mafyanin besinci kusagi güclüye gelince el öpüyorlar gücsüze gelince boyun kesiyorlar ortasi yok dostum iki ucta yasiyorlar ya en alt ya en yüksekte ve hepsi maskeli kisiliksiz kisileri oynuyorlar Bunu genelliyemeyiz ama cogunluk böyle malesef sende bir kac yil yasa bak bakalim neler yazacaksin benim cok milliyetci bir arkadasim var ben böyle deyince bana hep kizip elestiriyordu gecenlerde gördüm simdi senden daha cok tiksiniyorum yasadiklarimla diyor yani benden daha cok nefret ediyor ve bizler sahilde yasayan emekliler böyleysek calisanlari parasizlari garibanlari siz düsünün
    yazını birkac defa okudum, bizlere öğüt verici icinden geleni ne yaşadıysan yazmışın...

Benim icin belki cok erken Emekliliği düşünüp Türkiyeye dönmek, daha önümde nerden baksan 8 senem var Türkiyede Emekli olabilmek icin..

İşyerinde 60 üzerinde cok Arkadaşım var Bunların Bana anlattıklarına göre durumları cok iyi bilmem 8 Kiracısından bahsedenler + paha bicilemez arsaları ne bileyim Duplex yazlıkları olanlar ve Bankada iyi parası olanlar, yani maddi durumu kesinlikle kötü değil. gel gelelim Almanyada kaliferi bile olmayan 54 metre kare yerde otururlar sıcak su icin iprikden su ısıtırlar, iş yerinde herhangi bir kriz konuşulsun genclerden fazla korkuyorlar yani anlayacağınız, Bunlar Türkiye'ye parasızlıktan mı korkuyor yada doyumsuzluktan mı..?

Böyleleri Almanyada cok var, inanın coğu ne parasını nede Emekliliğini yiyebildi.
    İn

10. 3 kişi Safak üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    263
    Alıntı Safak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazını birkac defa okudum, bizlere öğüt verici icinden geleni ne yaşadıysan yazmışın...

Benim icin belki cok erken Emekliliği düşünüp Türkiyeye dönmek, daha önümde nerden baksan 8 senem var Türkiyede Emekli olabilmek icin..

İşyerinde 60 üzerinde cok Arkadaşım var Bunların Bana anlattıklarına göre durumları cok iyi bilmem 8 Kiracısından bahsedenler + paha bicilemez arsaları ne bileyim Duplex yazlıkları olanlar ve Bankada iyi parası olanlar, yani maddi durumu kesinlikle kötü değil. gel gelelim Almanyada kaliferi bile olmayan 54 metre kare yerde otururlar sıcak su icin iprikden su ısıtırlar, iş yerinde herhangi bir kriz konuşulsun genclerden fazla korkuyorlar yani anlayacağınız, Bunlar Türkiye'ye parasızlıktan mı korkuyor yada doyumsuzluktan mı..?

Böyleleri Almanyada cok var, inanın coğu ne parasını nede Emekliliğini yiyebildi.
    İn
    Ben dobra bir insanim Maskemdem kurtulmus kendini asmis bir insanim filozofun birisi söyle diyor her cocuk dünyaya kompleksle gelir kimki kompleksini asarsa özünü bulur ,onun icin mesele özünü bulmakta geciyor mesele Felsefe den geciyor ,benim de cok tanidiklarim var milyon € olani bile var ama paranin kölesi olmus gözü onun disinda hic bir deger görmüyor bilmiyor , görgü bilgi kültür felsefe onun icin hic bir deger degildir varsa para yoksa ( elbette parasiz olmuyor ) ama para tapilacak bir sey degil imkanlarin ve sartlarin ölcüsünde dünya degerlerini kesfedeceksin nimetlerden faydalanacaksin har vurup harman savirmayacaksin .

kesin dönüs yapmis olanlari cok arastiriyom genelde bazilari oynuyor ,pisman ama geri dönüs ü kabullenemiyor ,bazilari gercekten uyum saglamis hic zorlanmiyor, bazilarida maske takmis ortama göre konusuyor onun icin saglikli bir bilgi alamiyorsun ,adam öyle bir anlatiyor ki cennette yasiyor sanirsin birden agzindan kaciriyor imkanim olsa geri dönerim yada yeniden sifirdan baslamak bundan sonra zor diyorlar ama sen sen ol kesin dönme diyorlar cocunlugu bu insanlarin coguda ekonomik durumlari iyi olaya maddi olarak bakmiyorlar ,Türkiye cok güzel esi örnegi olmayan bir memleket ama insanina ne demeli sorun ülkede degil insanlarinda .

12. 3 kişi haveri68 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    Dostlarim herkesin görüsü kendine tabii ki. Herkese saygim var fakat ne olur sunu da unutmayalim. Ben yillarca almanyada yasadim ve bu sürede inanin bana elimden geldigince adapte olup, belirli bir cerceve icersinde hem türklügümden fire vermeden hemde almanlarin icerisinde basarili bir sekilde, azimle calistim ve okudum. Ne kimsenin hakkini yedim ne de hakkimi yedirttim.

Amanlara veya almanya ya atmiyorum. Yine Allah razi olsun onlardan ekmeklerini yedik, sularini ictik, bunu inkar edemeyiz. Yillarca okudum, yüksek tahsil yaptim, bircok meslekler edindim ve cok is alaninda calistim. Bugün bir alman ile telefonda sohbet etsem yabanci oldugumu anlamaz . ama tüm bu cabalarima ragmen yinede cok olumsuzluklar yasadim. yine de yukardan bakislarini, allahin köylüsü gelmis bize burada nutuk atiyor deyislerini adeta damarlarimda hissettim. kisim sefligi yaptigim zamanlarda reklamation yapmak icin bizim is yerine gelip de , sef ile görüsmek istediklerinde karsilarina bir yabanci olarak ciktigimda bana nasil davrandiklarini gördüm ..!

Evet vatanimizda bircok olumsuzluklar olabilir ama ne olur yapmayin yaaa..kurban olayim vatan vatandir ya !! Bugün suriyeliler bakin daha yeni arindirilmis, yerle bir olmus vatanlarina dönünce nasil gözleri parliyor..nasil bayram yapiyor adamlar .. Kurban olayim ben bu vatana ...her seyiyle ... düsünmeden canimi veririm .. o kadar !

14. 7 kişi Oguzhan06 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    Arkadaslar bir de sunu eklemek istiyorum .. yukarda haveri arkadasimiz malesef kesin dönüs yapmis olanlardan tam bilgi alinamadigini söylüyor.. ?
    Belki de hakli bilemiyorum Fakat benim yerim belli yurdum belli.. Ankaraya yolu düsen gurbetci kardesim gelsin ziyaret etsin, karsilikli sohbet edelim..baksibn durumlara kendi gözleriyle görüp kendisi karar versin.. Her zaman elimden geldigince yardima hazirim bunu bilesiniz!

16. 3 kişi Oguzhan06 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Adamın dibisin oguzhano6

18. tolgahamburg üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasra Tavşan adasından
    Ettiği Teşekkür
    52
    30 mesaja 55 teşekkür aldı
    Alıntı Oguzhan06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Evet vatanimizda bircok olumsuzluklar olabilir ama ne olur yapmayin yaaa..kurban olayim vatan vatandir ya !!
    zaten Vatana birşey diyen yok "Oguzhan" Arkadaş,

Türkiye'ye kesin dönüş, Hayat şartları ve insanların diyaloğu gecim derdi.

Ben azcık kendimden bahdedeyim, 2003 senesinde Almanyada sıfırdan Ev yaptırdım. Bu evin inşatın'dan tutun kredileri v.s cok olumsuzluklar zorluklar yaşadım, ardından 2009 daki Almanyadaki iş krizleri calıştığım Fabrika insolvenze gitti ardından cıkışlar devamlı korku yaşamak, Allahtan bunları hepsini yaşadık Bende ev borcu yüzünden iflasa gitmedim ve şuan herşey yolunda cokta borcum olmasa sistem yerine oturmuş yoluma devam ediyorum.

Şimdi bir Arkadaş bana Ev alayım mı diye gelse görüşümü alsa, Ben kesinlikle al al demem. çünkü okadar zorluklardan sonra eskileri unutup bir başkasını gaza asla getirmem getirmedim'de,

şu son zamanlarda bende birşeyler oldu soğudum Almanya'ya,
    calıştığım işyerinde Almanlar Türkiyenin nerde olduğunu bilmezken şimdi devamlı Türkiyeyi kötülüyorlar, işleri gücleri Erdoğan siz şöylesiniz böylesiniz, komşularımızın bile bize bakışları cok değişti doğru dürüst ne selam var nede konuşma. Almanya'yı yönetenler halkını Bizlere karşı iyi kışkırtıyor, aynen Fransada olduğu gibi, Gazateleri yazdı Terör islam Devletinden geldi, ne gerek var böyle yazmaya kim ister Terör Devleti olmak ister ama bu Avrupalı kışkırtıyor işte,
    Artık burda yaşamakta zor ama yaşıyoruz...

yinede diyorum, Sağımı Solumu Dağıtmadan Genc Yaşta Bir Emekli Olabilsem...
    Birgün bile durmam buralarda..

20. 3 kişi Safak üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    263
    Arkadaslar Kim burda Vatanini kötülüyor ben anlayamadim ,siz okurken isinize geldigi gibi mi okuyorsunuz yada anlamk istediginiz sekildemi okuyorsunuz ,Mesele vatansa gerisi teferruattir ,bizim vatanimizla asla sorunumuz olmadi olamazda , Cünkü vatan bizim vatanimiz ,ama dogru gitmeyen yanlis lari paylasalim ki vatanimiz daha güzel olsun eksiklerini tamamlasin yanlislarini düzeltsin , Daha güzel yasanacak bir türkiye olsun insanlarimiz
    ülkemize dönsün ,Ben vatanimla her zaman gurur duydum ,burada herkes sunu kabul etsin insanlarimiz bozulmus mudur evet bozulmustur ,kurdun kuzunun börtü böcegin hakkidir deyip mahsülü kaldirirken onlarinda hakkini birakan bizim insanimizdi ,dünyada tanri misafiri olan tek ülke de bizim ülkemizdi ,biz onlarin evlatlariyiz ,bir de bu günkü halimize bakin ,bu günkü duruma nasil veya nicin geldik bir de onu sorgulayalim ,daha sonra vatan millet sakarya hikayelerine devam edelim ( bir türk Dünyaya Bedeldir ) bununla ancak bir birimize gaz veririk ,medeni dünyadaki yerimizi sorgulayalim ve ona göre kendimize ceki düzen verelim benim demek istedigim budur .
    sürcü lisan ettiysem affola .

22. 3 kişi haveri68 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    @ Safak : Dostum cok haklisin ..iste aynen benim de dediklerimi ve dusunduklerimi dile getiriyorsun. Rabbim hepinizin yardimcisi olsun kardesim.. Inan bana en kücük imkani kullanin ve dönün.. Tekrar basa dönmemek icin söylüyorum, hemen dönün diyorsam elbetteki yukarda cok defalar söyledigimiz gibi, belirli sartlari yerine getirdikten sonra demek istiyorum.

@ haveri: Kardesim tabiiki kimse direk vatan i , yani türkiyeyi kötülemiyor. Demek istedigim ve belki bircok arkadasimizin demek istedigi de bu degil zaten. Tabii herkesin görüsü farklidir ama ben domatesi sevmem diyorsam bu kabuguyla, cekirdegiyle ..herseyiyle anlasilir ... veya gülü seviyorsam dikenine katlanirim demektir .. Demek istedigim benim o ...vatan , topragiyla, insaniyla , insanlariyla , bayragiyla bir bütün ..vatan denince ..türkiye denince de benim icin öyle bir bütün temsil ediyor. Tabiiki Insanlarimizda bozukluk cok dostum bu tartisilmaz ve aci bir gercek malesef. Ama sunu da cok gördüm ..hani biz de bir tabir varya ..."bicak kemige daynaninca" diye ... bicak kemige dayanip da is ciddiye binince inan bana yine o eski insanligimiz meydana cikiyor kardesim ya..inan bana .. bugün trene b´veya otobüse bindiginda kac kisi almanyada kalkip yaslilara yer veriyor ? Burada hergün onlarcasini görüyorum.. bir hastaneye gitsem yasli annemle ..tanimadigim onlarca insan oy teyzem benim , kurban olayim .gel suraya otur veya gecmis olsun , rabbim sifalar versin deyip moral verenler ..bizim damarlarimiza yinde var o sefkat ve sevgi ...
    Tabiiki pire icin yorgan yakanlarimiz da cok .. haberlerde görmüssünüzdür , gürültü yüzünden kardesini vuran da var !! malesef ...
    Ama yine de vatan ..yine de benim milletim ... seviyorum ... hergün inan kendim cok kiziyor ve bazen agiz münakasasi yapiyorum ....ama yine de seviyorum abi yaaa...

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Onu bunu bilmem yakinda AFD iktidara gelecek ve bizleri zaten kovacaklar onun icin yakinda hepimiz dönmek durumunda kalacagiz

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Türkiyeye kesin dönüs hesap isi degil, gönül isidir. Her türlü maddi imkani olan insanlar yinede dönmüyor, o yüzden hic laf uzatmaya gerek yok bu dönme isi tamamen GÖNÜL isidir. isin icinde hesap varsa o sadece kendini ve etrafini kandirmaktir.

26. 4 kişi SesSizliK üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    https://t.me/pump_upp
    Ettiği Teşekkür
    0
    28 mesaja 46 teşekkür aldı
    Benim tecrubem soyle

Turkiyedeki zengin hali vakti yerinde olan kesim asla gurbetci olmuyor yurtdisina anca gezmeye okumaya giditorlar.

Yani gurbetciler tr nin zengin varlikli olmayan insanlari. Parasi olana turkiye super cennet

Avrupada amerikafa nice zenginler tanidim belki hepsi degil ama bircogu parasal zenginlik icinde surunuyorlardi o kadar paralari var ama zavalli hallerde ezik yasiyorlar bunlardan biride benim. Oradan biliyorum.

28. misterno üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    evet ben basta zorlandim kendimi yanliz hisettim ama suan cok sükür hersey yolunda sizlere tafsiyem nerede yasiyorsaniz oraya ayak uydurun yok zorrrrrrr

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    benim gördügüm suan cogu tanidigim geri dönüyor. Gidenler de geri almanyaya gelmiyor. bizim damat almanyaya geldi ve burasini beyenmedi. Benim teyzem 20 sene önce trye dönmüsdü bu sene almanyaya izine bize görmeye geldi ve burasini beyenmedi. Cogu sunu söylüyör " düzen var, hayat yok" Bence türkiye eski türkiye degil. Suan türkiyenin durumu iyi. Almanya kötüye gidiyor. Is yerleri olsun .... Okular olsun .... Hastaneler vs.... Tabiki buranin system suan bile trden daha iyi ama bencede hayat Tr de suan güzel. Almanyanin mektuplari bitmez Türkiyede su olur bu olur, sunu yapiyorlar buna yapiyorlar yazanlara, almayada o kadar iyi degil burdada Vertrag yaparken insani aldatiyorlar..... Yabanci düsmanligi.... hersey dörtlük olacak biz burada programlanmis robot gibi yasiyoruz.

buradan ben sicaklik alamiyorum. 15 Sene önceki Trye bakin simdiki tr ye bakin ! Türkiyemiz cok güzel. insallah bize de bi Lotto tutar bizde gideriz
    Konu Osmanbey34 tarafından (11 Kasım 2016 Saat 00:30 ) değiştirilmiştir.

31. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Evet Ankarada marina diye bir yer aciliyor havuzlarin icinde botla dolasiyorsun ne güzel olurdu simdi ordan ev alip hergün botla gezmek yani hayat türkiyede belki bazen kisa oluyor orda ama olsun kisa yasa ama bolca yasa derim ben

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Su marina ankara fiyatina bi bakiyim bakalim cok pahalimi?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)