Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3248 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 166 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'ye Kesin Dönüş (Hakkında Bilgiler, Tecrübeler, İzlenimler, Haklar)

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye DOST01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Ettiği Teşekkür
    7
    2 mesaja 17 teşekkür aldı
    Merhaba dostlar,

Yasim 40, 2 seneye yaklasti döneli, Allah'a cok sükür simdilik hersey iyi diyebilirim, 3 cocugum var 2 si 14 yasinda, digeri 19 , baslangicta okul ortamina alismakta zorlandilar ama daha sonra sonra cok sükür toparladilar, geldigimizden beri 3 dönemdir Takdir belgesi getiriyorlar, kizim da üniversiteye basladi burda, onun da dersleri iyi masallah, ben hala gidip geliyorum cünkü kendi isim oldugu icin arada bir gitmem gerekiyor, yani Almanya'da kazaniyorum, Türkiye'de harciyorum, Almanya'da 3000 Euro giderim vardi her ay , burda 3000 TL yani 1000 Euro , geldigimizden beri en azindan kenara birseyler koyma sansimiz oluyor, baslangicta biraz masrafiniz oluyor tabiki ama burda herseyi taksitle alabilirsiniz korkmayin ) , Almanyada mobilyalari cöpe attik, diger önemli esyalari toplayip TIR'a yükleyip gönderdik , mobilyalari da burdan taksitle aldik, simdi borcu bitti bile, neyse lafi cok uzattim, burda hayat parasi olana güzel, en az 3000 TL geliriniz varsa sorun yasamazsiniz, hesabinizi da söyle yapin, mesela Almanya'da birsey alirken veya öderken atiyorum 200 Euro ödediniz, burda da 200 TL ödersiniz ( Araba ve lüks ithal ihtiyaclar haric tabiki ) ama düsündügünüzde Almanya'da 1200-1300 Euro kazaniyorsaniz hic bosa durmayin orda , burda asgari ücrete calissaniz da ayniya gelir.yani sadece paranin ismi degisik, yani rahat yasamak istiyorsaniz, kira geliri vs. da yoksa 2 kisi calismaniz lazim ayni Almanya gibi, diger yönlerden burasi her türlü daha güzel,ikinci hatta ücüncü sinif vatandas muamelesi görmezsiniz burda, hayat daha canli akiyor burda, insanlar sicakkanli , biliyorsunuz iste memleketi, ancak oranin kurallariyla yasamaya alismis birisi burda bazi seyleri kolay kabullenemiyor, maalesef insanimizda hala insana saygi yok, herkes önce benim isim görülsün derdinde , ona da alisiyoruz artik ne yapalim, 18 sene memleket hasretiyle yasadim, 1 dakika bile orda durmak istemedim, rabbim nasip etti geldik sonunda, simdi icim rahat cok sükür, en fazla da cocuklarimi Alman kültürüne feda etmedigime seviniyorum, Allah'im sizlerede nasip eder insallah yani uzun lafin kisasi MEMLEKET olsun camurdan olsun.......

Dostca kalin.....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)