Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3248 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 166 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'ye Kesin Dönüş (Hakkında Bilgiler, Tecrübeler, İzlenimler, Haklar)

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye Oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    32 mesaja 85 teşekkür aldı
    Alıntı zirdeli79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm yazdiklarinizi okudum.yasim 38 evli ve 2 cocuk yas 5ve 10.Icimde her zaman kesin dönüs var ama bir yandanda korku Tr ne gelirim var nede kalcagim yer.Tr dönsem acaba ne yaparim is bulabilirmiyim cok kararsizim.suan zaten is yerinde sorunum var galiba cikisimi vercekler eger verirlerse burda durmam diye düsünüYorum.bundan 7 sene önce ev aldim halendaha ödüyorum borcu isiz kalirsam dönmek istesem nasil.hanim ve cocuklarim icin sorun degil her zaman icin diyorlar Tr daha güzel.ama benim icinde korku var is bulabilirmiyim meslegim yok
    Ama pc ve anten hobby iyi anlarim.
    Cok kararsizim
    Arkadasim ben 50 yasindayim ve iki sene oldu döneli ... sana sunu söyleyebilirim kisaca .. senin sartlarinda dönmek cok ama cok riskli ... ben ve esim emekliyiz ...kira gelirlerimiz var ve buna ragmen inan ilk etapta babamlar burada bize biraz destek olmasa cok zorlanacakdik...simdi artik hersey düzene girdi ve okul cocugum olmadigi ve kira ödemedigim halde rahat gecinmek istersem ayda en 2,500 TL ye ihtiyac var ...1000 lira ile de gecinirsin belki kira vermezsen ...ama nasil ??? iyi düsün ... bak oglum 25 yasinda ve o da döndü bizimle ... gecen sene Agustos ta Apple e girdi. Apple ona evde HomeOffice acti ve buradan Almanya müsterilerine hizmet veriyor.. Senin durumunda olsam sunu yapardim . madem ki illa dönmek istyorsun ...oradan öyle bir is ara --- Arbeitsamt ile de görüs ..onlarin da yurtdisinda is bulma imkanlari var ...hatta gidecegin sehrin konsolosluguna yaz ...Alman vatandasligin var ise yardimci olma sansin yüksek...yani burada önce gelir kaynagini kalacak yerini ..her seyini yoluna koy ondan sonra dön... iki cocugun var diyorsun ...biliyorsun TR de artik kimse cocugunu devlet okuluna göndermiyor ..onlarin özel kolej masraflari ...yol paralari falan zaten en az 1500 TL tutar ... 2500 de size desek ...senin 4000 TL gelirden asagi Türkiyeye dönmen INTAHAR olur kardesim....
    Saygilar

2. 2 kişi Oguzhan06 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)