Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3249 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 166 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'ye Kesin Dönüş (Hakkında Bilgiler, Tecrübeler, İzlenimler, Haklar)

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 4 teşekkür aldı
    Arkadaşlar bende 2007 de kesin dönüş (pardon dönüş değil, ilk defa göç ettim (:-)). Almanya'da doğdum büyüdüm fakat kendime ve aileme yapabileceğim en büyük iyiliği yapmışım. Cocuklarımı benim gibi ezan sesine hasret bırakmadım Allah'ın izniyle. Cebimde 5000 EUR borç para ile işimi ayarlayarak apar topar geldim. Çocuklar o zaman 1. ve 2. sınıfı bitirmişti. Benden daha kolay alıştı onlar. İlk başta zorluklar olmadı değil çünkü resmi prosedürler o zaman çok problemliydi. Devlet dairesinde iş yaptırmak zulümdü, ama şükür bunlar geride kaldı. Şu an Almanya'da kalsaydım rüyamda göremeyeceğim rahatlıktayım. Evimiz de oldu barkımızda, arabamız atımızda. Ha İstanbul değilde daha küçük bir yer olsaydı belki daha kolay olurdu ama nasip böyleymiş. Gelecek arkadaşlara her zaman tavsiyem geriye bakmayın ve gemileri yakıp gelin yoksa huzurlu olamazsınız. Hala bazen kendimi ucuzmuş veya pahalıymış altı üstü 5 EUR derken yakalıyorum ama o da işin cilvesi. (35 sene Almancı olmak 10 senede atılmıyor (:-)). Rabbim isteyen herkese cennet vatanımıza dönmeyi nasip etsin. Selam ve dua ile

2. 4 kişi 66nakyoz üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)