@ Safak : Dostum cok haklisin ..iste aynen benim de dediklerimi ve dusunduklerimi dile getiriyorsun. Rabbim hepinizin yardimcisi olsun kardesim.. Inan bana en kücük imkani kullanin ve dönün.. Tekrar basa dönmemek icin söylüyorum, hemen dönün diyorsam elbetteki yukarda cok defalar söyledigimiz gibi, belirli sartlari yerine getirdikten sonra demek istiyorum.

@ haveri: Kardesim tabiiki kimse direk vatan i , yani türkiyeyi kötülemiyor. Demek istedigim ve belki bircok arkadasimizin demek istedigi de bu degil zaten. Tabii herkesin görüsü farklidir ama ben domatesi sevmem diyorsam bu kabuguyla, cekirdegiyle ..herseyiyle anlasilir ... veya gülü seviyorsam dikenine katlanirim demektir .. Demek istedigim benim o ...vatan , topragiyla, insaniyla , insanlariyla , bayragiyla bir bütün ..vatan denince ..türkiye denince de benim icin öyle bir bütün temsil ediyor. Tabiiki Insanlarimizda bozukluk cok dostum bu tartisilmaz ve aci bir gercek malesef. Ama sunu da cok gördüm ..hani biz de bir tabir varya ..."bicak kemige daynaninca" diye ... bicak kemige dayanip da is ciddiye binince inan bana yine o eski insanligimiz meydana cikiyor kardesim ya..inan bana .. bugün trene b´veya otobüse bindiginda kac kisi almanyada kalkip yaslilara yer veriyor ? Burada hergün onlarcasini görüyorum.. bir hastaneye gitsem yasli annemle ..tanimadigim onlarca insan oy teyzem benim , kurban olayim .gel suraya otur veya gecmis olsun , rabbim sifalar versin deyip moral verenler ..bizim damarlarimiza yinde var o sefkat ve sevgi ...
Tabiiki pire icin yorgan yakanlarimiz da cok .. haberlerde görmüssünüzdür , gürültü yüzünden kardesini vuran da var !! malesef ...
Ama yine de vatan ..yine de benim milletim ... seviyorum ... hergün inan kendim cok kiziyor ve bazen agiz münakasasi yapiyorum ....ama yine de seviyorum abi yaaa...