Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3249 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 166 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'ye Kesin Dönüş (Hakkında Bilgiler, Tecrübeler, İzlenimler, Haklar)

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye Oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    32 mesaja 85 teşekkür aldı
    Alıntı aslankral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oguzhan usta nickine bakilirsa Ankaraya yerlesmissin,
    geciminizi nasil sagliyorsun
    memlekette yaptiginiz bir i$ varmi ?
    Ustam buradaki hayat gerçekden de her açıdan göründüğ gibi değil, fakat maddi açıdan hiç değil.
    Hele ilk yerleşme ! O kadar çok zaman ve para yiyorki. Sakın olaki şu sözlerim gösteriş veya hava atma falan gibi algılanmıya arkadaşlar. Rabbim öyle şeylerden saklasın. Bu rakamları sadece sizlere bilginiz olsun, şöyle bir göz önüne getiresiniz diye söylüyorum.
    Ankarada kendi daireme yrleştim. Daire sıfır olduğundan , abonelikleri , cam balkonları ve daşreyi şöyle isteiğim şekilde döşemem, vestiyer, banyo v.s dolapları ile bana 70.000₺ mal oldu! Daha inanın araba almadım, babamların arabası ile idare ediyorum... Gerçi bu biraz da trafiğe alışalım açısından.
    Eşimle ben emekliyiz .. Birkaç Kira gelirim var. Toplam 6000 ₺ gibi bir gelirimiz var . Allah bereket versin, rabbim ağız tadıyla yemeyı nasib etsin boool bol yetiyor. Kendi evin olunca, fazlasına kaçmazsan ortalama 3000 TL gibi bir para lazım. Tabii 1500 le geçinen de var ama malum, bizler ister istemez biraz almanyadaki gibi hafiften bol miktarda yeme içme masrafı yapıyoruz. Rabbim 1500 hatta asgari ücret olan 1300₺ ile geinenlerin yardımcısı olsun. Gçekden onların işi çok zor.

2. 2 kişi Oguzhan06 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)