selamin aleyküm arkadaslar konuyla ilgili olarak bende birsey sorayim 18 senelik bir beraberligin ardindan nasipse 7 inci ayda TR ye ankara ya kesin dönüs yapiyoruz insallah elimizden geldigi kadar butun islemleri halletdim sayilir fakat bazi yapilmasi gereken eksiklerimiz var hala insallah yetistirmeye calisacagim.Sizlere sorum burdan kesin dönüs yaparken yabancilar polisine bildirmemiz gerekiyormu acaba yoksa hic bir haber vermeden 6 ayda bir giris cikis yapmak mi daha mantikli ? Ben kendim 2 sene boyunca burdaki hakkimi öldürmeyi dusunmuyorum esim ve cocuklar zaten alman vatandasi onlar sadece burdan kendilerini abmelden edecek ben birda arkadasin evinde anmelden birakacam . Bir de diyer bir soru benim 14 senelik kesintisiz calismisligim var is yerine anlasmali cikis verdik burdan bu 14 sene yatirmis oldugum arbeitlos parasi icin gitmeden kendimi arbeitslos olarak melden etsem türkiye de olmama ragmen 2 sene arbeitlosuns geld alma gibi bir durum varmi bilgisi olan arkadaslar varsa paylasirsa sevinirim.Egerki böyle bir imkan varsa ilk asamada turkiye de isleri yoluna oturtana kadar cok guzel olur yapacaginiz yorumlarinizi bekliyorum