Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2914 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ebay kleineanzeigeden telefon aldim satici yollamadi

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    137
    153 mesaja 324 teşekkür aldı
    konuyu acan sahis bana kalirsa bir bardak degil, bir tank soguk su icsin. Kleinanzeige sayfasi her alisveristen önce büyük ve kalin yazilar ile herkesi banka üzeri ödememesi icin uyariyor. gidin kendiniz alin-verin diyor ve bu uyariyi senelerden beri yapiyor.
    yok ama konuyu acan arkadas bu uyarilari görmüyor, bilmiyor veya dikkate almiyor ise, isterse kusuruma baksin gitsin bir bidon soguk su kana kana icsin.
    Konu Memoli1976x tarafından (10 Nisan 2016 Saat 03:53 ) değiştirilmiştir.

2. Antakya üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    burda bile tartismaya gidiyor konu, sikayet etse bile hic birsey alamaz ya almanyada borcun olcak sen alacakli olmucaksin cunku alacakli parasini alamaz zaten borcluda vermez yer parani bu ülke böyle simdi daha cok sey yazcam sözde kurallar ülkesi almanya icin ama tartisma uzucak, kisaca söyle söyleyim bambaska bir konu bir kisiyi bana borcu var diye mahkemeye veriyorsun mahkeme o kisinin sana parayi ödemesine karar veriyor ama sahis ödememek icin ya iflas yapiyor yada p.kostenhilfe alip gelirim az diyor yani herhalukarda senin paranin ustune yatiyor sen mahkeme masrafi avukat derken daha cok zarara giriyorsun o yuzden almanyada borclu olcaksin alacakli olmucan

bu arkadasda istedigi yere sikayet etsin amerikaya etsin polis 5 dk sonra dosyayi kapatiyor zaten cunku daha önemli isleri var oturup cay kahve icmek gibi...

Üye
    Ettiği Teşekkür
    190
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Konuyu ben actim bilgim olsaydi zaten size sormazdim görüyorum ki konu hakkinda bir sürü farkli bilgi var hem ben aydinlandim hemde baskalari soguk sumu icerim yoksa manavami giderim Allah bilir hakkimi elbette ariyacam yarin 1 hafta bekledim ilk polis sonrada avukata gidecegim geri alirim yada alamam zaman gösterecek bilgi veren arkadaslara tesekkürler

Üye
    Ettiği Teşekkür
    190
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    polise gittim anzeige yaptim ama sorusturmanin 6 ay sürebilecegini söyledi avukata gideyimmi dedim gerek yok dediler simdilik bekliyoruz

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Ayni olay 11. ayda benimde basima geldi.Ben polisden yardim istedim.Önce Anzeige gegen Unbekannt erstatten yaptilar,ödemis oldugum hesap numarasi kime ait onuda ortaya cikarip o kisiyi kolaylikla buldular.3 ay sonra bana polisden mektup geldi.Adi Soyadi yaziyordu ve dava artik Staatsanwaltschaft da oldugunu bildirdiler.Yani sonunda parani mutlaka geri alabilirsin ama biraz sabirli olman gerekiyor.Bence Überweisungsbeleglerle polise gidip anzeige erstatten yap.
    Konu Kara57 tarafından (17 Nisan 2016 Saat 22:24 ) değiştirilmiştir.

8. Kara57 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    190
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    aynen dedigin gibi yaptim polise herseyi bildirdim 6 ay sürebilir dediler avukata gitmem gerek varmi ona karar veremedim rechtschutzum var ama 150 euro selbstbetailigung var 250 euroyu kaptirdim bide 150 yi daha kaptirmiyayim diyorum kararsizim

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    25
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    umarim arkadas parasini geri almistir-
    konu harici bir sey paylasmak istiyorum:
    bir zamanlar almanyada calisirken, bizim türk Vorarbeiter'a "ac ayi oynamaz' demistim. o gün bizi pause siz calistirmisti. Arkadas benim bu lafima cok bozuldu, tavir koydu, konusmadi. ben de aradan zaman gecince sordum, ne oldu niye konusmuyorsun dedim, baklayi cikardi agzindan: "sen bana nasil ayi dersin" dedi. Benim ne böyle bir maksadim vardi, ne de baska bir sey. Neyse adam bana tavir koydu, sonra isten cikis verdik-Burda büyüyen gencler bazen atasözlerini tam kavrayamiyor.

Tecrübeli Üye akdenizli33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    30 mesaja 46 teşekkür aldı
    arkadsaim kusura bakma ama ya sen cok safsin yada hic ebayla alakan yok..Kleinanzeige dedigin ortam güvenliksiz sanki pazarda mal satanlar varya onalr gibi kimin ne oldigi belli degildir..sen tutuyorsun para yolluyorsun.hadi.30 .40€ yu anlarimda..bu parayi ssen nasil guvenipte yollluyorsun. Telefon alacaksan sana yakin yerden alki paran giderse en azindan bulm aimknin olur..böyle seyleri yapmayin arkadaslar bu Kadar saf olmayin gecmis olsun insallah kurtarrisin parani..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)