Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3243 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çocuklar seyretsin mi?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator
    Ettiği Teşekkür
    7
    53 mesaja 181 teşekkür aldı

Çocuklar seyretsin mi?

....Önce herkese bolca selam....Yazmayi özlemisim,bi ara hep okumak zorunda kalmistim...

....Gelecek hepimiz icin cok önemli,iyi yatirim yapmak lazim.Ama en önemli gelecek yatirimi dogal olarak cocuklarimiz.Cünkü cocuk ne gayr-i menkule benzer,ne borsada hisse senetlerine,ne dövize ne faize.Cünkü sizden aldiklari cevrenin kattiklari kendi icinde olan cevherlerle birlesince gelecek icin en degerli yatirima dönüsür.Cünkü siz onlarla gelecekti sizi görürsünüz.....Burasi sosyal mesajdi kamu spotu gibi oldu degilmi gelelim asil konuya.

....Ekranlarda yüzlerce kanal binler program var.Hertürlü algi yaratimi mevcut.Reklamlardan tutunda filmlere,dizilerden tutunda cizgifilmlere kadar.iyi niyetlisi kötü niyetlisi bosu dolus.Ayiklamak gercekten olasilik olarak cokta mümkün degil.En faydali bir belgeselin arasinda ki reklam bile bir anda algilari degistiriveriyor....Ben genelde cocuklarimin cok takildigi seyleri onlarla beraber bir süre takip etmeyi ve neye varilmak istendigi hesabini yaparak ya seyretmemelerini söylüyorum yada bu seyredilebilir diyorum.....derken ekranlarimiza epeydir oynaya Keloglan cizgifilmine takildim.Cünkü bizim gecmisimizden gelen halk hikayeleriden.Lakin cikarttigim sonuclar su tek isim benziyor ""keloglan"".öyle bir kaos yaratildi ki ilk bölümlerede köyde cocuklar arasinda gecen hikayeler ,zaman makinalarina,gününmüze,gecmise,uzaya her yere bir yolculuk basladi.Tabi bu zamadan eski versiyonlar üzerinden verilse cocuklar uzay cagini yasarken herhalde köylde esek pesinde kosan,sürü güden tarla bicen,devrin padisahi ile didisen bir keloglan uzun süre ilgi cekmezdi.Elinde android cep kullanan tabletle yatip kalkan bir nesile daha sürrealasit hikayeler cikartmak gerekir.

...Bakiniz gözlemlerin.....keloglan ve grubu ortalama 8-10 yas arasi köy cocuklari.....lakin ya bu köyde okul yok yada okula gitmelerine gerek yok.Halbuki hepimiz her durumda kullandigi su iki kelime ""egitim sart""bu köyde sart degil demekki.
    ...Bir dedemiz var...sevgili ""bilge can dede""....Bu karakter daha cok leonardo davincinin albert eisnteinden olma cocugu tadinda bir karakter.Cünkü günümüzde bilgelik algisi beyaz sacli dili disarida catlak bir bir sahsiyet olarak tanimlaniyor.Kimi kastettim anlamissinizdir.Bilim ilim diyince beynimizdeki tek fotograf beyaz saclari daginik dili disarida deli tiplemenin altinda zeka abidesi cok sevgili Eisten dingili...Kusura bakmayin ben bu adami dünya kabul etsede bir türlü kabul edemedim,sonucta bir patent dairesinde patent kaydi yapan memurdu gitti atomu parcaladi...benim cok inandigim bir hikaye degil..neyse biz yine bilge can dedemize dönelim...

.....Ya adi üstünde Bilgecan dede,olgun lafi sözü oturakli ilim irfan sahibi biri olmasi gerekir degilmi ...degil iste sorumsuz,alzheimer tadinda bir bunak.Bir zaman manikasi bulmus cat ortadan kayboldu.La bi not birak deki marsa gittim gelecem,mahallenin bakkali bile senden daha sorum en azinda dükkanin kapisina cumaya gittim gelecem yaziyor.

....Senin emsallerin coktan haci olmus,evde olmadigi zaman Ya camide yada emekli kahvehanesinde yada torunlari ile cebellesmekte.Bu öyle degil zirt pirt ortadan kayboluyor kendi kaybolsa iyi ,sacsizliktan basina günes gecmis keloglanda onun pesinde arkadaslarida keloglanin pesinde.Bigün marsta,bi gün dünyada ,bi gün bu zamanda bi gün gecmiste ama tek düsündükleri ""bilgecan dedeyi bulmak""O ihtiyar bunakta aradabir karsilarina cikiyor oooo cocuklar sizdemi buradasiniz diyor cirt yine kayboluyor.La desene cocuklar evinize dönün aileniz merak eder ben iyice bunadim aileniz merak eder,takilmayin bana de.Dermi birde abuk subuk bilmecelr birakip,dahada merakta koyup kayboluyor..Sorumsuz bunagin önde gideni...

....Hadi Bilgecan dedemiz,suursuz,kristali siyirmis bunagin teki ne yapsa yeri.Peki bu cocuklarin aileleri nerede.Bu cocuklar nerdedir,ne yer ne icer,bu bunak bilgecan dede bunlari kacirip organ mafyasina satmis olmasin diye düsünmezler,arayip sormazlar...

.....Uzun lafin kisasi biraz abarttim sanacaksinizda seyredin anlarsiniz.Isin ciddi kismi...bu filmin cocuklarimiza zarar verdigini düsünüyorum,okul ve egitim kavrami yok,aile sorumlulugu yok,maceracilik algisi yarattigi kanaatindeyim.Bizden mis gibi ama hic bizden degil.......
    Konu xTARKANx tarafından (25 Haziran 2015 Saat 01:53 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi xTARKANx üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)