Selam arkadaslar konuya bende birkac kelime sadece hatirlatma bab'indan katkida bulunayim.Benim "Aussweiss" yenilenirken (10 sene sonra ve tekrar yenilenirken iki defasindada bu olay oluyor) Belediyede calisan Nemrut suratli bir bayan isgüzar memur, (belkide yabanci düsmanligi körüklendi icinde),baska vatandasligim olup olmadigini sordu,bende verdigim cevapta evet Türk vatandasiyim ayni zamanda dedim.Olmaz diyor cifte vatandaslik bizde hicbir zaman kabul edilmedi dedi.Hanimefendi bundan on sene evvelde ayni sekilde gene sizin tarafinizdan engellendim Aussweiss ime el koydunuz ve ben bunu yine yasal sekilde aldim,siz simdi yine bana ayni zorlugu neden cikartiyorsunuz dedim.Bayan memur benim hüviyetimi aldi vermiyor,arastirma yapilacak size yazi gönderilecek diyor. Suraya bir imza atarsaniz size Aussweiss inizi veririm arastirmalarimizdan sonra durumunuza bakilir diyor.Tabi ben imza atmadim.Aradan birbucuk ay gecti bereket izine gitme olayi falan yoktu arada,acele yurtdisi olayimiz olsa al basina belayi hala haber yok.Baktim olacak gibi degil telefon aciyorum arastiriyoruz deyip yüzüme teli kapatiyorlar.Yakinimizda yabanciya yardim kurulusu vardi durumu onlara anlattim tamam biz hallederiz dediler.Ertesi günü sagolsunlar halletmisler telefonla beni arayarak Aussweiss imi gidip almami söylediler.Belediyeye gittigimde yine ayni kadin orada beni görünce yandaki odaya (Baujare 77 geldi diyor) duymayacagimi zannetti.Neyse bisey demedim utanmaz kadina hicbirsey demeden kimligimi verdi bende oradan ayrildim.Demek istedigim Rathauslarda dayatilan hicbir kagida imza taahüt imzalamayin söz vermeyin.Hakkiniz neyse onu arayin.Saygilar, kolay gelsin.