Selam Arkadaşlar,

Tüm sağlık konusunda farz olduğu gibi, Saç ekme konusunda da önceden alternatifler gözden
geçirilmeli ve gerçekten başka hiç bir kapı kalmadı ise, ve saadece ozaman saç ektirmek için
tavsiyeler ve tecrübeler tartışılmalı.

Dediğim gibi önce ben kafası kel olan Şahısın yaşı kaç tır acaba diye düşünüyorum.
Yani 18 yaşında saçları aşırı seyrelmiş biri ile 50 yaşında benim alnım açık diyerek elini kafa tasında ki kelinin üstüne koyan kişi den yola çıkalım.

Saç dipleri erkek ve bayanlarda eşit olarak kan ile dolşan DHT (Dihydrotestosteron) tarafından zarar görerek renk atması veya kuruması öngörülmüştür.
DHT kadınlarda daha az rastlanıldıgından kadınlarda kel bir baş pek nadir görülür fakat yok denilecek kadar az değildir. Alopezi denilen hastalık olarak bilinen fakat kısa sürede iyileştirilebilinen kellik de var. Aynı zamanda eşi (veya aile içi) ile büyük dramatik olaylar yaşanarak yıpranan arkadaşlarda da saç dökülmesine rastlanmıştır. Bu gibi densizliklerin giderilmesi zor da olsa imkansız değildir. Önceden biliinmesi gereken şudur: durum tıbbi mi yahut psikolojik mi.

Uzun lafın kısası önce sayın meslektaşım Dr. Ayşegül Çoruhlu nun bir Vidyosunu izleyin:
Vücutta toksin birikmesinin belirtileri nelerdir?

Daha sonra arkadaşlara destek olmak için tavsiyelerde bulunuruz inşallah.