Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3023 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanya’da Türk gençlerinin sadece yüzde 3’ü üniversite ve yüksekokula gittigi dogrumudur?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    82 mesaja 162 teşekkür aldı
    Arkadaslar egitim düzeyi bence aileden basliyor!

Eger aile ileri görüslü ise cocuklarini okutmak istiyor.
    Genellikle egitimli aileler cocuklarinin kendilerinden daha iyi egitimli olmalarini istiyorlar/isterler!!!!
    Ayni sekilde Almanya'ya gelen bir aile, iyi yetistirilmemisse cocuklarinin nerde nasil okumasi gerektigini vs bilmedigi icin onlara yol gösterip baski yapamiyor.
    Bir an evvel is bulup calismalarini ve evlenmelerini istiyorlar, böylece hayatlari kurtulacak saniyorlar. Egitim Megitim hic düsünülmüyor.

Almanya'ya gelen egitimsiz bir aile etrafinin/cevrenin etkisi ile kendini bilinclendirirse cocugunun okumasi gerektigini kavriyor ve ona bu yönde destek oluyor.
    Bu cocuk sansli oluyor ve bir sekilde egitim aliyor ondan sonra kendi cocuklarinin daha iyi olmasi gerektigini kavriyor ve onlari daha iyi egitim almaya zorluyor.

Esasinda bu her yerde ayni sekilde gelisiyor.
    Türkiye'de de ayni, mesela benim annem babam ikisi de yüksek tahsilli idi ve cocuklarinin daha iyi egitim almalarini istiyordular.
    Benim kücük bir cocukken hic bir seyden haberim yoktu! Daha iyi bir egitim alabilmem icin beni hep en iyi okullarda okuttular, ben de onlari mahcup etmedim.
    Önce iyi bir ilk okul/hoca sectiler, sonra Istanbul'daki yabanci okullarin imtihanina girmemi sagladilar. (böyle bir imkanin oldugunu ailem biliyordu)
    Yabanci bir koleji kazandim, orada iyi bir egitim, dil vs ögrendikten sonra Üniversite imtihanina sansli bir sekilde girdim ve ITÜ'yü kazandim.
    Elektronik ve Haberlesme mühendisi oldum sonra yabanci dil bildigim icin yurt disina gittim orda da yüksek tahsil yaptim.
    Sonunda orda bir arastirma enstitüsünde calismaya basladim. Simdi de cocuklarimin benden daha iyi egitim almalarini istiyorum ve onlara yol gösterebiliyorum,
    cünkü nasil yapilacagini cok iyi biliyorum
    Konu moonrise tarafından (06 Mayıs 2016 Saat 12:34 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi moonrise üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)