Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3026 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Balık - Balıkçılık

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    63 mesaja 75 teşekkür aldı
    Merhaba Albatros, ve tabiki diger Arkadaslar.
    Gecen Hafta sonu bir Alman Arkadas beni bir Forellenteich e götürdü.
    Ilk defa Forellenangeln yaptim, hasilat kisi basina 2 Forelle ( 6 saatte), cok zevkliydi, bit tane Grundangel mit Bienenmade ( sifir Balik) ve bir tane Spinangel mit Spinner (Mepps 4 Gram) bununla bu 2 baligi tuttum ve 2 tane de baligi Drill yaparken kaybettim.
    Su anda Spirolino ve Tramarella hakkinda bilgi edinmek istiyorum

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Merhaba hknbln
    Spirolino yeni başlayan için epeyce deneme ister,alışınca tabiki kolay.Spirolino iki tarafıda oval olan ve ortasından gecen bir deliği olan (Misina geçecek kadar)
    bir malzeme.Suda batmayan,yavaş batan ve hızla batan olmak üzere 3 katagoride sınıflandırabiliriz.Balık suyun hangi bölümünde tahmin ediliyorsa o tip seçilerek avlanmalıdır.Montajı oldukça kolay.Ana misinayı Spirolinonun deliğinden geçirip fırdöndüye bağlayacaksın hepsi bu.Ama kamış bölümüne stopper takılmayacak.Balık çektiği zaman etki direkt olarak kamışa etki edecek durumda.Vorfach 150 cm.ile 250 cm.uzunluğunda seçilmelidir.
    Bence Forellenteich da balık avlarken en etkilisi şamandralı(Pose)olanıdır.Eğer şamandırayı haraketli monte edebilirsen(alt ve üst tarafına stopper takarak)balığı her derinlikte arayıp bulabilirsin.Tramarella tekniğide bu şamndıralı takımın kamışı kısa hareketlerle çırparak çekme taktiğidir.Youtube'ta yeterinden fazla açıklama var.F Teig kullanılacaksa iki renk daha fazla reflektör olduğu için şansı artırıyor.Benim favori reklerim;Oranç,siyah-beyaz,sarı.Rasgele.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)