Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3049 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 5 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 SonuncuSonuncu
Toplam 142 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BEDELLİ ASKERLİKTE İŞLEM TAMAM-Yasa Onaylandi

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün konsolosu (hannover) aradim..
    Orda ki calisan memurun dediklerini yazayim..
    bastan tabiki benim gibi cezali durumda olan kisiler icin sordum.. cezali olan kisiler de yaralanacak.. 1000€ 31.12.2017 sine kadari ödemeliler/ödemeliyiz, dedi..
    sonra ne zaman gidebiliriz parayi yatirmaya soruma;
    hemen gelmeyin 2 veya 3 hafta bekleyin.. sistemler de kayit edilmesi gerekiyor, özel pasaportlarda ki gib, randevulu yapmak istiyorlar, devamli online (ait oldugunuz kosolos sayfasini ziyaret edip) takip edin cevabi aldim..
    Neler lazim olcak soruma ise , bu cavabi aldim..;
    son 3 maas kagiti, rentenkasse den belge, arbeits vertrag (minimum 3 sene) ve tabiki 1000€..

sen önceden basvurup 1250 € yatirdinmi yani ilk taksindini yatirdimi sorum burada yani bu 1250€ yatiranlar da yeniden para yatiracaklarmi ? yoksa yatmis mi sayilacak

Saygilar

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye resadiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    34
    38 mesaja 63 teşekkür aldı
    Kardes,eger 1250 ödedi isen daha ödemeyeceksin ama fazladan yatirdigin 250 yi ise geri alamayacaksin,

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,601 teşekkür aldı
    Aufenthaltstitel zaten pasaport ta yapisik arkadasim..
    (Bende öyle)
    Rentenkasse den belge de lazim olur dedi bana..
    ben yine de bana dediklerini yazayim dedim..

Alıntı ali14 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen önceden basvurup 1250 € yatirdinmi yani ilk taksindini yatirdimi sorum burada yani bu 1250€ yatiranlar da yeniden para yatiracaklarmi ? yoksa yatmis mi sayilacak

Saygilar
    Onu heyecan dan sormaya unuttum arkadasim.. cok özür..
    ama bunu söyleyebilirim.. bugün aciklamis resmi gazete de ne yaziyorsa, o gecerli dir.. dedi memur..
    Konu Memoli1976x tarafından (28 Ocak 2016 Saat 11:35 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    30 mesaja 60 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aufenthaltstitel zaten pasaport ta yapisik arkadasim..
    (Bende öyle)
    Rentenkasse den belge de lazim olur dedi bana..
    ben yeni de bana dediklerini yazayim dedim..
    rentenkasse yi arayip belge mi istecez..........????
    benim aufenthaltstitel kart .......pasaportun icinde degil

Ettiği Teşekkür
    2,147
    Aynen öyle arkadasim.. rentenkasse den belge lazim..

oturma müsadesi sende pasaportun da yok ise, o zaman aufenthaltstitel karti yaninda bulunduracaksin..
    Konu talo176 tarafından (27 Ocak 2016 Saat 19:25 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    ALMANYA |Nordrhein-Westfalen| |_| |Nevşehir| TÜRKIYE
    Ettiği Teşekkür
    9
    12 mesaja 16 teşekkür aldı
    Rentenkasse'dan ne gibi bir belge almamiz gerekiyor? Almancasi nedir?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    141
    17 mesaja 30 teşekkür aldı
    Alıntı thaflowkilla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rentenkasse'dan ne gibi bir belge almamiz gerekiyor? Almancasi nedir?
    Versicherungsverlauf. Online aşağı daki linkten alabilirsin. Bir kaç hafta içinde posta ile gönderiyorlar.

https://www.eservice-drv.de/SelfServiceWeb/

Alıntı resadiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardes,eger 1250 ödedi isen daha ödemeyeceksin ama fazladan yatirdigin 250 yi ise geri alamayacaksin,

Arkadaşım o dediğin 38 yaşını bitirmemiş olanlar için geçerli. Talo Usta benim gibi 1976 doğumlu yani cezalı durumda olması sebebiyle daha önce ödediği Euro yada Mark fark etmez, hiç ödeme yapmamış sayılıyor. Bizler 1000€ defaten ödemek zorundayiz.
    Konu Memoli1976x tarafından (28 Ocak 2016 Saat 11:36 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Ettiği Teşekkür
    9
    Arbeitsbescheinigung yetmiyormu, Arbeitsvertrag yerine? Benim ücretim yükseldigi icin isyerinde bu gecen sene yeni Arbeitsvertrag imzaladim. Nasil olacak 3 senelik?

Ettiği Teşekkür
    2,147
    halen firma da calistigina dair bir arbeitsbescheinigung da yeterli..

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Ettiği Teşekkür
    9
    Aufenthalterlaubnis, yeni Pasaport ile birlikte kartli olmadimi? Yoksa ayriyetten kagit seklinde bir belge mi gerekiyor? Arbeitserlaubnis gerekli mi, Arbeitsbescheinigung varken?
    Ayrica Konsoloslugun istedigi resim boyutu nedir? Bu konuda cok titiz davraniyorlar.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,439 mesaja 9,783 teşekkür aldı
    ya beyler daha genelge konsolosluklara gelmedi
    herkes kagit kürek toplamakta
    bekleyin bakalim ne isteyecekler

13. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    141
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya beyler daha genelge konsolosluklara gelmedi
    herkes kagit kürek toplamakta
    bekleyin bakalim ne isteyecekler
    Usta yıllardır bu anı bekliyoruz, heyecanımızı mazur gör

Bende gereken belgeleri yazdım. Belki istifade eder arkadaşlar.

DÖVİZLE ASKERLİKTEN YARARLANMAK İSTEYENLERİN BAŞKONSOLOSLUĞUMUZA GETİRMELERİ GEREKEN BELGELER,

1- Nüfus Cüzdanının önlü arkalı iki adet fotokopisi.

2- Eski Pasaportlar için; fotoğraflı sayfasının, verildiği yer sayfasının, son uzatma sayfası ile Oturma izninin bulunduğu sayfaların ve son sayfasının birer adet fotokopileri.
    - Yeni pasaportlar için; resimli olan sayfanın ve Alman oturma izni olan sayfanın veya oturma ini olan kartın ikişer adet fotokopileri(Alman vatandaşı olanlar için EİNBURGERUNGSURKUNDE’nin aslı, ve Alman kimliğinin aslı ve 1 adet fotokopisi )

3- Yaşlılık Sigortasından (LVA – Landesversicherungsanstalt) alınacak belge VERSİCHERUNGSVERLAUF orjinali ve iki adet fotokopisi (3 Yıl Çalışma ve prim ödenmiş olması şartı aranmaktadır. Toplam 36 ay )

4- İşyerinden alınacak Çalışma belgesi (Arbeitsbesheinigung) veya Maaş belgelerini ( Lohnabrechnung) orjinali ve bir fotokopisi.

5- İşsiz olanlar İş ve İşçi Bulma Kurumundan (ARBEITSAMT, ARGE VEYA JOBCENTER) kendilerine ödeme yapıldığını gösteren belgeyi (BEWILLIGUNGSBESCHEID VEYA EİNGLİEDERUNGSBESCHEİD) getirebilirler.

6- Serbest İş Sahibi olanlardan İşyeri açma müsaadesi (Gewerbeschein ) 3 yıllık vergi bildirimi (Steuerbescheid)

7- 4 Adet Fotoğraf

8- Toplam bedelli askerlik ücreti Peşin: 1.000.- ( Ödeme için Başkonsolosluğumuzdan ödeme dekontu alınacaktır ).
    5 Euro Posta Ücreti Başkonsolosluğumuzda ödenir.
    Konu Memoli1976x tarafından (27 Ocak 2016 Saat 23:11 ) değiştirilmiştir.

15. A.Eren üyemize teşekkür edenler:

Üye Dedikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    126
    13 mesaja 22 teşekkür aldı
    Alıntı A.Eren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta yıllardır bu anı bekliyoruz, heyecanımızı mazur gör

Bende gereken belgeleri yazdım. Belki istifade eder arkadaşlar.

DÖVİZLE ASKERLİKTEN YARARLANMAK İSTEYENLERİN BAŞKONSOLOSLUĞUMUZA GETİRMELERİ GEREKEN BELGELER,

1- Nüfus Cüzdanının önlü arkalı iki adet fotokopisi.

2- Eski Pasaportlar için; fotoğraflı sayfasının, verildiği yer sayfasının, son uzatma sayfası ile Oturma izninin bulunduğu sayfaların ve son sayfasının birer adet fotokopileri.
    - Yeni pasaportlar için; resimli olan sayfanın ve Alman oturma izni olan sayfanın veya oturma ini olan kartın ikişer adet fotokopileri(Alman vatandaşı olanlar için EİNBURGERUNGSURKUNDE’nin aslı, ve Alman kimliğinin aslı ve 1 adet fotokopisi )

3- Yaşlılık Sigortasından (LVA – Landesversicherungsanstalt) alınacak belge VERSİCHERUNGSVERLAUF orjinali ve iki adet fotokopisi (3 Yıl Çalışma ve prim ödenmiş olması şartı aranmaktadır. Toplam 36 ay )

4- İşyerinden alınacak Çalışma belgesi (Arbeitsbesheinigung) veya Maaş belgelerini ( Lohnabrechnung) orjinali ve bir fotokopisi.

5- İşsiz olanlar İş ve İşçi Bulma Kurumundan (ARBEITSAMT, ARGE VEYA JOBCENTER) kendilerine ödeme yapıldığını gösteren belgeyi (BEWILLIGUNGSBESCHEID VEYA EİNGLİEDERUNGSBESCHEİD) getirebilirler.

6- Serbest İş Sahibi olanlardan İşyeri açma müsaadesi (Gewerbeschein ) 3 yıllık vergi bildirimi (Steuerbescheid)

7- 4 Adet Fotoğraf

8- Toplam bedelli askerlik ücreti Peşin: 1.000.- ( Ödeme için Başkonsolosluğumuzdan ödeme dekontu alınacaktır ).
    5 Euro Posta Ücreti Başkonsolosluğumuzda ödenir.
    Bu belgeleri düzenleyip ödemeyi yaptiktan sonra... eskiden oldugugibi 1,aylik egitim icin (Burdura) gitme zorunlugu varmi..?

Tsk,ler

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    97
    24 mesaja 40 teşekkür aldı
    Peki arkadaslar benim de bir sorum olacak. 3 sene calismisligi olmayanlar ama 3 seneden fazla oturumu olmus kisilerin nasil oluyor.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    141
    İstenen belgeler ve şartlara baktığımız da, bence bu durumda olan kardeşlerimiz bu süreleri doldurmaya bakıp şartların oluşması için çaba sarf edecekler. Yani çalışacaklar.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    konsoloslugun sitesinde söyle bir yazi var

Yükümlülerin yabancı ülkelerdeki çalışma süreleri hesap edilirken; fiilen bir işte çalıştıkları, işsizlik maaşı aldıkları, eşinin veya yakınlarının çalışması nedeniyle bu yardımı da alamadıkları, kısa süreli veya geçici işlerde çalıştıkları, gayrimenkul veya nakdi faiz geliri ile geçindikleri sürelerin tamamı çalışma süresine dâhil edilir. Hesaplanan çalışma süresi içinde her ne sebeple olursa olsun Türkiye’de geçirdiği süreler toplam çalışma süresinden çıkarılır. Bu işlemin neticesinde 3 yıldan (1095 gün) daha az çalışmış oldukları anlaşılanların başvuruları kabul edilmez. Yükümlülerin oturma veya çalışma iznine veya vatandaşlık hakkına sahip olarak birden fazla ülkede çalıştıkları süreler de, belgelendirilmesi kaydıyla çalışma süresinden sayılır.

Alıntı Yigido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki arkadaslar benim de bir sorum olacak. 3 sene calismisligi olmayanlar ama 3 seneden fazla oturumu olmus kisilerin nasil oluyor.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    97
    24 mesaja 40 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konsoloslugun sitesinde söyle bir yazi var

Yükümlülerin yabancı ülkelerdeki çalışma süreleri hesap edilirken; fiilen bir işte çalıştıkları, işsizlik maaşı aldıkları, eşinin veya yakınlarının çalışması nedeniyle bu yardımı da alamadıkları, kısa süreli veya geçici işlerde çalıştıkları, gayrimenkul veya nakdi faiz geliri ile geçindikleri sürelerin tamamı çalışma süresine dâhil edilir. Hesaplanan çalışma süresi içinde her ne sebeple olursa olsun Türkiye’de geçirdiği süreler toplam çalışma süresinden çıkarılır. Bu işlemin neticesinde 3 yıldan (1095 gün) daha az çalışmış oldukları anlaşılanların başvuruları kabul edilmez. Yükümlülerin oturma veya çalışma iznine veya vatandaşlık hakkına sahip olarak birden fazla ülkede çalıştıkları süreler de, belgelendirilmesi kaydıyla çalışma süresinden sayılır.
    Yani bu yaziya gore calismayanlarda aldiklari yardimi belgeleyen kagitlarla basvurabiliyor demi

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    daha hic birsey belli degil bu yaziya göre dedigin olmasi gerek ama cok kafa karistiran soru var..

22. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    2,147
    Hic okumadan soru soruyorsun arkadasim..

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,439 mesaja 9,783 teşekkür aldı
    Alıntı Dedikli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu belgeleri düzenleyip ödemeyi yaptiktan sonra... eskiden oldugugibi 1,aylik egitim icin (Burdura) gitme zorunlugu varmi..?

Tsk,ler
    Burdur a gitmeye gerek yok artik

Alıntı player6767 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nelerle gitmemiz gerekicek nüfus ve pasaport yeterli olacakmi bir bilgisi olan varmi ?
    asagida yaziyor bekleyin

T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu

DUYURU

Dövizle Askerlik Kanunu

Dövizle askerlik ücretinin, yasadaki şartları haiz yurtdışındaki vatandaşlarımız için 1.000 Avro olarak değiştirildiği 6661 sayılı Kanun,
    27 Ocak 2016 tarihli ve 29606 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Dairesi Başkanlığının (ASAL) Başkonsolosluklarımıza
    göndereceği uygulama esaslarına göre dövizle askerlik müracaatları alınmaya başlanacaktır.

Konu hakkında Başkonsolosluğumuza bilgi geldiğinde ayrıca paylaşılacaktır.

Saygı ile duyurulur

hangi belgeler lazim olacagi daha belirtilecek simdiden kagit kürek toplamaya gerek yok
    Konu hOrOz tarafından (28 Ocak 2016 Saat 13:31 ) değiştirilmiştir.

25. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)